Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megtartanátok a gyereketeket...

Megtartanátok a gyereketeket ha nem egészséges?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok akit egy életen át kisér a betegség vagy rendellenesség.
2010. szept. 8. 20:06
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
91%
NEM.én fiam 12 éves leukodystrophiás.terhesség alatt nem volt gond egész 34 .hétig akkor több volt a magzatvíz de nem derült ki semmi.3 hónapos koráig azt hittük egészséges,akkor kezdett elmaradni a mozgás és értelmi fejlődés.rentgeteg vizsgálat mire kiderült mi ia a baj.nagyon szeretjük őt itthon van velünk és nem adnám be otthonba semmi pénzért.(4 évet jósoltak neki)10 évet vártunk,biztam benne hátha gyógyitható lesz egyszer,anyagilag idegileg tönkrementünk,és bevállaltunk még egy gyerkőcöt szigorúan genetikai vizsgálat mellett.12 hétre kiderült hogy egészséges kisfiunk lesz,de hordozza a hibás gént mint miszülők.ha beteg lett volna a szivem szakadt volna megde nem tartottam volna meg,mert látom a nagy néha mi szenvedésen megy át és miről marad le.nagyon kicsi az ő világa.
2010. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
83%

Igen. Mert van értelme a létezésének, még akkor is, ha én nem értem. Akkor is , ha fáj, ha szenvedünk.


[link]

2010. szept. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
91%

Nálam a második terhességnél felmerült a Down gyanú. NAgyon sokat sírtam, és gondolkodtam, de úgy voltam vele, hogy ha beteg lenne, nem tartanám meg. Mégpedig a nagyobb gyerekem miatt, mert úgy vélem nem szabad egy ekkora terhet egy gyerek nyakába tenni, neki az egész életét a beteg testvért árnyékában kellett volna tölteni, majd pedig felnőttként, mikor mi szülők már nem leszünk esetleg, neki kellett volna gondoznia. Végül szerencsére kiderült, hogy egészséges a babánk.

Persze bármikor történhet baleset, betegség, ami szintén hasonló helyzetet idézhet elő (gondozásra szoruló családtag), de olyankor nincs már választási lehetőség, míg egy terhesség esetében, amíg van, szerintem jobb élni vele.

2010. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
89%
Terhességem alatt millió vizsgálat ellenére sem derült ki, hogy baj van. Egy nagyon ritka genetikai rendellenessége van a kisfiamnak. Imádjuk őt le van maradva a mozgás és értelmi fejlődése. Nagyon nehéz, de az életemet adnám érte! Viszont, ha újra terhes lennék(ami ki van zárva) és kiderülne, hogy probléma van nem tartanám meg.
2010. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartanánk meg. Fent már mindent leírtak, hogy miért.
2010. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
megtudhatjuk miért kérdezted?döntés előtt állsz?ha igen,ezt csak te tudhatod mit érzel,mit tartasz helyesnek.itt többen válaszoltunk,vélemények oszlanak vannak érvek ellenérvek,de senki nem dönthet helyetted.mérlegeld a helyzetet.üdv
2010. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
73%
Nem.Mármint ha az elején derülne ki.
2010. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
54%

ez egy nagyon nehéz kérdés.rossz ez,hogy ma már sokan elvetetik a gyereket,"megölik".pedig szerintem csodás a picit a szíved alatt hordani.és tudod,hogy egy embernek adsz életet.ez olyan gyönyörű.ha nekem beteg lenne a gyerekem,akkor még ha fájdalmas is,de nem tartanám meg.:( mert több gondozásra lenne szüksége,és ha anyagi gondok lennének?nem tudnánk miből élni?vagy ahogy előttem is mondták,hogy ha meghalnánk?vajon ki gondozná?és most,én örülök,hogy egyesek ilyen kérdést is feltesznek!és ilyenkor érdemes elgondolkodni,hogy Istennek köszönhetjük azt,hogy mi egészségesek vagyunk!és ha lenne egy beteg babám,akkor hagynám őt szenvedni?vagy ha már iskolás lenne,akkor lehet nem lennének barátai?milyen élete lenne szegénynek?én nem tartanám meg.:(


12|L

2010. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
56%
látom a többség nemet mond,énis nemmel válaszoltam.annyit még hozzátennék hogy lehet hogy a válaszunk más lenne ha pl külföldön élnénk ahol sokkal inkább tolerálják sérült emberek helyzetét.pl,könnyebb lenne beteg gyerkőccel ha heti néhány alkalommal lenne egy ápoló melletted aki segít és egy kis időre kikapcsolhatnád magad,tudnál csak az egészséges gyerkőcöddel egy kis időt egyedül tölteni,megkapnád a gyermek ápolásához szükséges eszközöket(nálunk mi van?kapsz egy fapados babakocsit ami vagy jó vagy nem ha nem tetszik vásárolhatsz másikat egy használt autó áráért,ha megtudod venni a 33 e ft ápolási dijból),korszerű orvosi ellátást és még sorolhatnám.bocs hogy ezt igy leirtam,csak kitört belőlem.sajnálom
2010. szept. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
80%
A terhességen 24. hetében azt állították hogy vízfejű a fiam már megvolt az időpont az abortuszra.Életem pokoli 5 napját éltem át mert ennyi ideig tartott mire alaposan kivizsgáltak.Fiatal vagyok fel sem merült a dokikban hogy meg akarom tartani és nem is tartottam meg mert még lehet másik egészséges és lett is egy kislány.Lehet önzőnek tartotok de magam miatt nem tartottam meg mert nem akartam minden nap szenvedni a beteg gyerek látványától és egy életre magamhoz láncolni.Nehéz volt de most boldogok vagyunk és nem gondolok a multra még szeretnék szülni.
2010. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!