6 éves gyereknek laptop mellé mit vennétek karácsonyra?
Mar beszeltem vele. Akkor is mikor x tiz ezerert dobot vett vagy amikor a nem hasznalt 2 elektromos jatek melle megvette a
harmadikat is.
Tudom, hogy nem fog rajta jatszani, nem is aggodom egyaltalan emiatt.Az O dolga, hogy mire pazarolja a penzet.Mar azon aggodom mit vesz a kicsinek vagy az anyjaek mit vesznek nekik.
Mindenképpen tárgyat akarsz???
Szerintem akkor adj élményt.
Mondjuk egy "általtad írt kupon", ami feljogosítja 1 alkalommal egy lazulós napot tartani veled. AMikor csak őrá koncentrálsz, elmentek kirándulni, csavarogni, ilyesmi.
Vagy egy játszóház belépő időkorlát nélkül.
Ilyesmi.
Azért az durva, hogy egy 6 évesnek nem lehet mit venni, és van olyan, amit ki sem bontott...
Érdekes kis család. A gyerek fejlődését kéne figyelembe venni és a korához illő ajándékokat venni. Bár jó, hogy egyelőre ezek őt nem hatják meg. Szégyen ez az egymásra licitálás. A laptop meg... 13 éves vagyok és most is heti 1-2-szer szükséges iskola miatt. De a te ajándékodra térve. Ha nincs egy íróasztalt, a későbbiekben nézve. Esetleg nagyobb polcokat, fiókosokat. Ha azok mind vannak, akkor esetleg sportos ajándékokat. A sima bicikli, roller stb. mellé ilyen érdekesebbeket: [link]
Ezt kicsit nehezebb használni: [link] [link]
De bármilyen könyv is jó, olyan is amivel gyakorolhatja az olvasást és olyan is amit te olvasol fel neki.
Vagy távcső is jó, ha érdeklik a madarak vagy a csillagászat (ezeknek megfelelően válassz). De akár egy ilyen labda: [link]
De ha szeret focizni, úszni, stb. Akkor be is írathatod, de inkább ne erőltesd, kivéve ha ő szeretné, bár egy hónapnál többet ne fizess be lehet, hogy nem fog tetszeni neki még egy elkötelezettség. Ha van kertetek vehetsz bele neki mókuskereket, más játékot. Vagy valami jó kis társasjátékot.
Szerintem laptopot semmiképp. Sőt ajánlom ne használhassa sűrűn az ilyen eszközöket. 14-éves lány vagyok. Két öcsivel. Egyik 2 a másik 11 éves és mindkettő mániákus. Alig lehet leszedni róla. Rossz ezt látni. Egyfolytában azt nézik,lövöldöznek meg játszanak ahelyett hogy mesét néznének vagy kint futkároznának vagy valami... A szeme is hamarabb fog romlani.
Talán kérdezd meg mit szeretne... Ha pedig a laptopot a mese miatt vennétek ajánlom a televízíót egy jó messzire eltolt ülőkényelmetességel ahonnan nézheti.
Ha mégis megkapja a laptopot ajánlom hogy napi 1 órát alkalmazhatja egyenes háttal és fél méterről nezze ne legyen belebújva! Az is jó taktika ha rendrakásért,tanulásért kaphatná el.Így becsülné az elkapott időt Remélem jól döntesz. Sok sikert! Olyan gyereket nevelj amilyet te akarsz ne maga szabja meg határait...
Utolso olvass kerlek :)
Kicsit azert vicces, hogy egy gyerek szeretne nevelesi tanacsot adni :)
Azt hittem egyertelmu, de ugy latom nem. Nem vagyunk egyutt.
Nem tudok hatni a gyerekre? Ezt mibol is gondolod?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!