Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek tabletet 4 és 6 éves...

Vennétek tabletet 4 és 6 éves gyerekeknek a legolcsobbra gondolok!? Mindig a telefonjainkat nyuzzák illetve azon nézik a meséket

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 08:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
50%
előző vagyok, 28. válaszolóval értek egyet.
2014. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
66%

14es vagyok. mondjuk mindenki le lett pontozva :P de meglepett, hogy engem azért mert a férjemmel veszünk magunknak tabletet :DDD

savanyú a szőlő vagy mi? azt hittem mi vagyunk az egyetlenek akiknek még nincs, szerintem képmutatók vagytok :)

2014. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
80%

Azért egy tablet nem olyan nagy szám a mai világban, hogy arra irigykedjen az, aki nem tartja jó ötletnek:) Átlagos vagy annál kisebb a fizetésünk, mégis van 2 tabletünk is 2 éve.

6 éves a legkisebb gyerek, néha megkapja, de az, hogy bemenjek a boltba ekkora gyereknek tabletet venni, számomra nonszensz kategória:)) Még a 11 évesnek sem vennénk.

2014. dec. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim válasza:
74%

Ha visszagondolok, én abban a korban kisautókkal és állatokkal játszottam, meg volt egy váram, amit mindig egy rakás műanyag állattal és repülő kocsikkal támadtam meg :)

Na meg a kedvencem a legó volt. Építettem várat, helikoptert, repülőt, csuklós buszt meg ami csak az eszembe jutott :D Így belegondolva sokkal nagyobb boldogságot jelentett ez, mintha már akkor is képernyőt simogattam volna (mellesleg akkor még nem voltak érintős telók). Amikor oviból hazajöttem, mindig játszottam. Tévénk se volt (sőt, most sincs), szóval az is kimaradt, bár ezt egy kicsit sajnálom. Gépem is csak 2 éve van, de azóta mindig játszok, cs 1.6, gta, nfs meg ilyenekkel. Ebben a korban, amiben a ti gyerekeitek lehetnek, menjenek ki a kertbe (már ha van) vagy a játszótérre játszani, esetleg valami gyerekfilmet a moziba megnézni, na meg persze így karácsony tájt rokonokat/ismerősöket látogatni. Egy gyereket föl kell nevelni, ami nem abból áll, hogy a kezébe nyomsz egy telefont/tabletet, hogy kockuljon, te meg csináld a dolgodat. Tiszta Amerika! Játssz vele, beszélgess vele sokat stb. De ne ilyenekre bízd. Mesét pedig könyvből olvass, hogy a te hangodat hallja. Idővel úgyis meg fog ismerkedni ezekkel az eszközökkel, de ezt nem kell siettetni, főleg nem úgy, hogy másnak a rovására menjen. Legyen boldog gyerekkora! 7 évesen már tuti iskolába megy. Mi elsőben kisautókkal versenyeztünk, matricákat gyűjtögettünk/cserélgettünk stb. Nem ájfónokat nyomkodtunk.

15/f

2014. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
64%
Van 15 évesen már érti, valaki 30 évesen sem.
2014. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
56%

Pár éve még azon viccelődtünk, hogy lassan már az általános alsóba járók is telefonokat fognak kapni... most meg már 4 meg 6 évesnek akarnak tabletet venni? Komolyan elmentek otthonról? Mi a fenének? 21 éves vagyok, nem vagyok maradi se, de soha az életbe nem jutna eszembe 10-12 év alatti gyereknek tabletet venni. Ennyi idősen legózni kéne, építő kockázni, kirakózni, kiskatonákkal játszani, rajzolni, kisautókat tologatni, szuperhősös műanyag figurákkal szórakozni, műanyag puskákkal meg kardokkal "harcolni", labdázni, biciklizni.


Komolyan azt gondolod, hogy a 4 éves gyereked egész nap egy érintő képernyőt fog maszatolni? Szerintem le sem kötné napi 20 percnél tovább. Úgy érzem, hogy ezt a tabletet inkább magadnak vennéd tudat alatt.

2014. dec. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
56%
Ja és még valami: informatikai szakot végzek egyetemen, tehát nem vagyok egyáltalán számítógép meg tablet gyűlölő, de mégis... fejlesztő játékot tabletre? Ráadásul olcsó tabletre? A fejlesztő játékok igazából nem is fejlesztenek meg nem is játékok. Unalmas, száraz programok, kivételt nem ismerek... Olcsó tabletet venni gyereknek? Minek? Úgyis főleg játszani fog rajta, egy 20 ezres vacak meg kb vágódeszkának jó. Akkor már inkább vegyél egy normálisat magadnak és néha odaadhatod a gyerekeidnek játszani.
2014. dec. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
41%

19 éves vagyok, 12 évesen kaptam telefont, az iskolában kezdtem tanulni az informatikát, és nem hiszem hogy vissza lennék fejlődve mert nem játszottam "fejlesztő játékokat"

Eszembe se jutna ilyen fiatal gyerekeknek hasonló eszközöket adni a kezébe. Nem látok benne semmi pozitívat.

Sajnos sokan azt hisszük milyen jó hogy modern világban élünk, de nem szabad túlzásokba esni, a technikának ugyanannyi a hátránya is mint az előnye.

2014. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vennèk. Ennyi idősen ne nagyon csüengjenek elekronikai eszközökön. Nem engedém nekik, hogy a telefonomon, tabletemen, PC-men lógjanak. Még kicsik hozzá, ha nagyobbak lesznek, fogják ezeket a 'kütyüket' nyomni orrvérzésig. Várhat még véleményem szerint. Amig kicsik, addig élvezd ki, hogy velük lehetsz, mert, ha kamaszodak, majd lázadozni fognak és hasonlók :)


Valamelyik hozzászóló írta, hogy csomó szuper játék és lehetőség van, amivel a kicsiket lehet fejleszteni, és nem PC-s játékokra gondolt. Na, vele teljes mértékben egyet értek.


Nem mellesleg eszembe sem jutott, hogy az 5 éves unokatesómnak tabletet vegyek. Valamelyik nap szemet szúrt neki, hogy a telefonomon játszom. Megkérezte, nézte, hogy mit csinálok, 10 percet játszott vele, aztán letette, és szólt, hogy vigyem le a kocsihoz, ültessem be, vigyem el kocsikázi, nyissam fel a motorháztetőt, stb. Szóval ennyire érdekli. Olykor szokta kérni, hogy YouTube-on üssem be neki a kedvenc mese sorozatát, hadd nézze (amint leültettem, el is kezdte kiszedegetni a klaviatúra gombjait. Ekkor döntöttem úgy, hogy inkább DVD-re kiírom).


Nem mellesleg én sem vagyok a számítástechnika ellen, sőt! De okostelefonom is 2 éve van (addig nem éreztem szükségesnek) és tabletet is a héten kaptam egy családtagomtól (szeretem, meg minden, kényelmes vele az ágyból, hasalva netezni, játszani, olvasni, YT-on videót nézni, de a telefonomról is tudom ezt tenni).


De nem szóllak le, a te gyerekeid :)

2014. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
40%
39-es, te szerencsétlen, ti meg azt nem fogjátok fel hogy a legegyszerűbb dolog rákattanni a számítógépes játékokra, a gyerekek fél perc alatt rá tudnak úgy szokni hogy utána csak azzal akar játszani éjjel-nappal. A legot és társait meg dobhatod a kukába, sikerrel számítógép függővé tettél egy gyereket. Ha bárhova megyek mást se látok, mint hogy a kamaszok a hülye okostelefonjukat nyomorgatják, séta közben, beszélgetsés közben, evés közben hát gratulálok hozzá, ti meg már 4 éves gyereket rá akartok szoktatni! És még neked áll feljebb? Mondjuk csinálj a gyerekedből amit akarsz, de az én gyerekem biztos nem lesz egy száz kilós kocka, akit fel se lehet állítani a "gép" elől.
2014. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!