Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek tabletet 4 és 6 éves...

Vennétek tabletet 4 és 6 éves gyerekeknek a legolcsobbra gondolok!? Mindig a telefonjainkat nyuzzák illetve azon nézik a meséket

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 08:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
43%

Rontja a szemét, folyamatosan közelre fókuszál, és közbe nem is mozog, ha ilyen hülyeségeket nyomkod.

érdekes ha én kiviszem a természetbe, akár télen, akár nyáron, leköti magát, 2 órahosszáig semmi baja. Vannak fejlesztő, logikai társasjátékok, ami ráadásul olcsóbb is.

Nem tudom miért akarnak a szülők zombit nevelni a gyerekeikből, ennek más következménye nem lesz.

2014. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
55%

Szomorú, hogy ennyi fantáziátlan szülő van:S

Eszembe nem jutna ekkora gyerekeknek tablet-et venni..

A tablet a bébiszitter nálatok?

Ott a lego, könyvek, rajzolás, puzzle, focilabda, logikai játékok, bármi! De tablet egy 4 évesnek? 14 évesnek talán!

2014. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék a mi gyerekeink is játszanak van mindenféle játékuk azt ne szeretném szaporítani kint is játszanak nem kockulnak csak szeretnek kirakózni rajta youtube-on mesét nézni stb és nem is ugy gondoltam hogy reggel odaadom nekik este meg lefekvés és ennyi a nap :D én se vagyok hülye teljesen :) csak ne a mi telónkat nyúzzák ennyi! Nagyon megoszlanak a vélemények nagyon érdekesnek találom! Jó lenne ha ez az oldal 10 év múlva is működne akik most válaszoltak kíváncsi vagyok a gyerekek hol tartanak tanulásban sportban stb akik kaptak tabot és akik nem! :)
2014. dec. 17. 20:07
 24/65 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Van tabletünk, azzal játszhat, de külön nem vennék neki. 4,5 éves.
2014. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes, hogy aki venne, az mind a sárga földig le van pontozva. Hahó, informatikai analfabéta barátaim, a kérdés az volt, hogy vennél-e tabletet! Aki venne, az is a kérdésre válaszolt, attól, hogy nektek nem tetszik a válasza, még nem írt haszontalant senki. Bár persze, akinek ezt is el kell magyarázni, az érthető, hogy idegenkedik egy tablettől is. Emlékszem, amikor én gyerek voltam, ugyanez a mizéria ment, csak akkor a tetris meg a gameboy volt a téma, amit ma már szerintem bárki simán odaadna a gyereke kezébe, mert nem egy nagy cucc.

Csak azt nem értem, miért hiszitek azt, hogy aki nem zárkózik el a tablettől, meg a hasonló eszközöktől, az csak valami kocka zombi lehet. Nálunk a gyerek játszhat a számítógépen, játszhat a telefonomon, karácsonyra kap tabletet, szóval van/lesz elég sok lehetősége, hogy ilyenekkel szórakozzon, mégis szeret biciklizni, kirándulni, kártyázni, társasozni, úszni. Akkor hol itt a probléma? Legalább hamar megtanulja használni a számítástechnikai eszközöket, amire lássuk be, élete során még bőven szüksége lesz.

2014. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
46%
Bőven szüksége lesz rá, igen, és alkalma is lesz még bőven. Mire felnő, a tablethasználati tudományának nagyságrendileg ugyanannyi hasznát veszi, mint te most a gémbojnak. Nem muszáj egyetértenünk, tudod, ezt kellene elfogadnod. Ha biztos vagy benne, hogy jól csinálod, miért zavar, hogy mi másképp látjuk jónak?
2014. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
Szerintem elég egyértelműen kifejtettem, hogy mi az, amit nem tartok jónak. Nem azt, hogy valaki nem vesz meg valamit a gyerekének, ilyenre még csak nem is gondoltam. De az már hadd zavarjon, amikor azokat szólják le és titulálják rossz szülőnek, akiknek más a véleményük, mint az itteni többségnek. Miközben persze elvárják, hogy az ő véleményüket mindenki tartsa tiszteletben.
2014. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
74%

Az én kisfiam 4,5 éves és nem, neki még nem vennék semmiképpen.

Úgy érzem, egy ovisnak nincs szüksége rá, nem erre van szüksége elsősorban.

(és mondom ezt úgy, hogy úgy gondolom, felnőttként én haladok a korral, vannak értékes informatikai eszközeim is)

Nálunk a gyerek nem is internetezik, nem nyomkodja a telefonomat (mert egy párszor megkértem szépen), a notebbokomat akkor veszem elő, amikor szükségem van rá, de nem netezik rajta, nem youtube-on néz mesét, hanem bizony inkább megvettem párszáz forintért a korának megfelelő gyermekmeséket, gyerekdalokat, mondókákat dvd-n, cd-n jogtisztán (tudom, van aki szerint ez maradiság :).


Orvosnál és kocsiban sincs egy ovisnak arra szüksége, hogy nyomogassa a szülei cuccait: napi szinten autózunk a fővárosban, nálunk van zsebes tároló a kocsiban, van benne pl. LOGICO keret és feladatlap, ami jó orvosnál is, matricás foglalkoztatót is lehet 2-300 Ft-ért venni mindenütt- sőt kövezzetek meg, de mi beszélgetni, közösen énekelni, mondókázni szoktunk az autóutakon és az orvosi váróban is.

(igen, lehet ezt egy kis mesekönyvvel kultúráltan, normális hangerővel, másokat nemn zavarva is tenni).


Amennyibe egy vállalható alsó kategóriás tablet kerül (nem a legolcsóbb fajta, ami elég gyér teljesítményű)- annyiból mi bábszínházbérletet, játszóházi belépőket, mesekönyveket, dvd-t is tudunk venni, de ha már a "komoly fejlesztőjátékoknál" tartunk, amiket le lehet tölteni: mennyiben tudnak ezek többet, mint egy LÜK, Logico, Sapientino?

Van egyébként direkt ovisoknak való elemes játék- olyan külsővel, mint egy táblagép: a Leapfrog Leappad család és a Vtech márkák gyártanak ilyeneket- direkt iskolaelőkészítő jellegű feladatok, pl. számok, mennyiségek, melyik nagyobb-kisebb stb.


Ilyenekre gondolok (ezek díjnyertes játékok):

[link]


[link]


[link]


(a golyólövöldözős, félkarús stb. játékokat nem minősíteném :)


Nekünk a fent linkelt játékok valóban megvannak, szeretjük, használjuk őket, értelmes, hasznos és a KORÁNAK MEGFELELŐ (pl. feladatokat tudok testre szabni hozzá a gyártó honlapjáról, illetve különböző elemekkel, témákkal bővíthető).


Hidd el, hogy a kisfiam ezekkel valóban menő, nem közösíti ki senki, mert nincs ipad-je, sőt...

És nekem sem kell aggódnom, hogy a korlátlan nettel neki nem való tartalmakat nézne, nem aggódom, ha eltörne (bár természetesen nagyon vigyázunk a holmikra) és töredéke egy felnőtteknek fejlesztett eszköz árának.


Nem fog semmivel lemaradni az angry bird-ön és a lövöldözős star wars-on időt múlató társaitól- az érintőképernyő vagy az egér használatához szükséges finommotorikus mozgást a mi játékainkkal is tudja gyakorolni.


...és lehet, hogy "ciki" másoknak, de egy orvosi váróban (ami azért esetleges elfoglaltságunk, tehát erre szórakozató eszközt venni nem tartom racionális döntésnek) mi örülünk, ha beszélgethetünk.

Autóban is szoktunk olyan játszani, hogy együtt szövünk egy mesét vagy pl. felváltva tárgyakat sorolunk fel, ami valamilyen színű vagy a kislányoknak van, a kisfiúnak nincs stb.


Ha kiskamasz lesz, természetesen máshogy állok majd a kérdéshez. Nekem van céges tabletem, okostelefonom is- tehát rendelkezésre áll legalább 2-2 ezekből az eszközökből is (az apjáét nem számítva)- mégsem játszik ezeken, aminek én nagyon örülök.

(az is hozzátartozik, hogy bennünket sem lát a kanapén elfekve lövöldözgetni vagy facebookozni, miközben ő játszana vagy menne biciklizni :)

2014. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
35%

25-ös neked van teljesen igazad, ezt az utolsó válaszoló agymenése bizonyitja legjobban.

Az ilyeneket igyekszem eltakaritani a közelünkből,mert mindenkinél okosabbnak hiszik magukat, a kölykeiket meg különbnek.


utolsó: (de még párnak mehetne ): Annyi eszed sincsen, hogy ha már kifizetem a netet, akkor nem fogom ugyanazokat a meséket és zenéket megvenni külön még dvd-n is?? Annyira kreativnak meg okosnak akarod a gyerekedet fejleszteni, de neked magadnak nincs annyi normális eszed, az itt megszólalók többségéhez hasonlóan, hogy más gyerekeknek ugyanugy megvannak azok a játékok mint nektek,a legótól kezdve a társasokig, sőt lehet hogy jobbak meg több is, csak nekik tablet/laptop/net IS van, és azt IS használják. Ennyit kéne felfogni, de látom nem megy.....csak abban tudtok gondolkozni, hogy ha valaki ismeri és használja a netet, számitógépes eszközöket, akkor annak a világon semmi más cucca nincs, nem megy sehova, és csak azzal foglalkozik. És ti akarjátok fejleszteni a gyerekeiteket?? Hát remélem rajtatok túltesz, mert nagyon gáz némelyiktek......

2014. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
57%

Egyet értek az előzővel. Nálunk még alkalom se lenne rá hogy használja. Ha olyan helyen/helyzetben vagyunk, beszélgetünk, mesélünk egymásnak.

Szerintem vannak millioszor hasznosabb játékok, és még jobban is megéri az árából kifolyólag. lesz még elég ideje elektronikai kütyüket nyomkodni, telefont, laptopot, mindent, ha felnőtt lesz. még alsós gyereknek se szivesen adnék ilyet. Később is nagyon gyorsan megtanulja majd kezelni.

És minket se nagyon lát hogy nyomkodjuk a telefont.

Gyakori a 10-12 éves fiatalok körében hogy nagyon ráfüggnek a számítógépre, utáni jön a hiszi, hogy ő játszani akar... valahogy úgy érzem hogy csak negatív következményei lennének a családi életünket tekintve, a jövőben, ha már most elkezdenék.. Sajnos láttam példát ahol nehezen kezelhető ez a "gépfüggőség". nyilván nem minden gyerek, és lehet is szabályozni, még kicsit korba hogy mennyi időt lehet nála, de ha később úgyis megtalálja a módját, hogy harcolja ki magának, ez meg szomorú ha elfajul, és szivesebben nyomkodja a gépeket, minthogy például a testvérével játszana..

Ez persze csak az én véleményem, mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy ő jónak látja :)

2014. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!