Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem túlzás már ez egy kicsit...

Nem túlzás már ez egy kicsit amit anyum csinál?

Figyelt kérdés
Tesóm 6 éves. Anyu törli ki a fenekét mikor nagyvécén van, ez még úgy ahogy oké.. De pl. cumizik még, és reggel kakaót iszik cumis üvegből, amit anyukám tart! Tehát itatja. Ősszel már első osztályos lesz. Amúgy egy nagyon okos értelmes gyerek, de annyira el van kényeztetve.. Vagy ez még így nem gáz? Igaz, hogy késői gyermek, de azért így elkapatni.. Mi lesz még belőle?

2013. máj. 30. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
A cumizást és a cumisüveget én is túlzásnak tartom! Az én fiam is 6 éves és képzeld sokszor én törlöm ki neki, mert nem tudja normálisan és nedves popsitörlővel teszem! Nekünk is rengeteg "kaka gondunk" volt, kórház...beöntés...pszichológus...stb. Így inkább megteszem és odafigyelek rá, ez legyen a leg kevesebb, csak működjön rendesen a nagyvécézés!!!
2013. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy ez még úgy ahogy oké, mert tudom az okokat..! Én is a cumizást és a cumis üvegezést tartom nagyon rossznak..
2013. máj. 30. 21:07
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem csak a cumisüvegezés furi, tehát egy maradt a sok közül. :) A lányomtól elvették a cumit alváskor az oviban, amikor 4 éves volt, és megmutatták neki, hogy a "nagyok nem cumiznak, hanem inkább a hüvelykujjukat cumizzák". Válaszul a kiscsaj még bőven iskolás korában is szopta az ujját elalváskor, mert nem tudott leszokni róla... Semmivel sem volt jobb. A cumit meg lehet neki magyarázni majd, hogy az iskolások már nem használják, és annyi. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez így általános és természetes, de mindenesetre fel lehet nőni így is. :)

A cumisüvegezésről nekem az jutott eszembe, hogy anyukád valahogy szeretné még tovább megtartani "babának" a kislányt, hogy ne nőjön fel, és ez viszont már anyukádnál vet fel lelki problémákat, valamiért nem tudja elengedni a gyereket. Persze, hogy nem jó a tesódnak sem, sok-sok problémát okozhat neki. De ennek ellenére (bár nem írtad, hány éves vagy) nem valószínű, hogy tehetsz bármit is, hiszen te is a gyereke vagy édesanyádnak, biztos, hogy nem fogod megoldani, akármit mondasz is neki. :(

2013. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok amúgy, 20 év van a tesóm-és köztem, nekem is van gyermekem már, és tudom, nehéz dolog, h megnőnek, de ez egy normális folyamat..:) Igaz az én kisfiam még csak 1 éves, de ő már nem cumizik..:) Kislányom ugyanannyi idős, mint a tesóm (igen egyszerre volt a terhesség..:-) )és ő már önálló, 3 éves kora óta pohárból issza a kakaót, nem cumizik, mondjuk ő nem is volt nagy cumis, egyedül törli ki magának már régóta..:)


Amúgy a tesóm fiú! :-)

2013. jún. 1. 12:29
 15/17 anonim ***** válasza:

1. vagyok még mindig... még mindig úgy gondolom, hogy anyukádnak segítségre van szüksége! Biztos vagyok benne, hogy nem tudja elengedni a babáját, hiszen már nem baba... kicsit sem!

És azt te se mondhatod, hogy a több dologgal egyet értesz, hiszen kiírtad a kérdésbe az összeset, magyarul mégse tartod helyesnek... csak a védelmére keltél.. mintha valaki bántani akarná.. pedig jobb lenne, ha segítséget kérnétek!!

2013. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Ebben az esetben simán beszélhetsz anyukáddal az aggályaidról, és próbálj rá hatni: a tesódnak tesz rosszat ezzel. Majdnem annyi tapasztalatod van gyerek-ügyben, mint neki, hiszen magad is anyuka vagy! Sokkal jobb, ha tőled kapja a tanácsot, helyreigazítást, segítséget szeretettel, türelemmel, megértéssel...ezt kellene megértenie.
2013. jún. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam már nem egyszer beszélni vele, de még múlt héten pénteken (tesóm ballagása napján) is reggel ott itatta. Tesóm nem enged be olyankor senkit, szerintem már ő is szégyelli magát, hogy nagyfiú létére anyu cumiztatja, de inkább bezárkózik és hagyja.. :-(
2013. jún. 4. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!