Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, szerintetek ez nem...

Anyukák, szerintetek ez nem túlzás?

Figyelt kérdés
A nővérem kislánya szeptembertől megy oviba. A testvérem ma megmutatta annak a magánovinak a prospektusát, ahová a kicsi járni fog. Eszerint már szeptembertől kéttannyelvű csoportba kerül. Magyar és angol pedagógus is foglalkozik majd velük. Ez nem is lenne gond. De a nővérem azt mondta, hogy jövőre már a mandarin nyelvet is tanulja majd a kicsi lány. Ezen elcsodálkoztam. Az ok, hogy minél fiatalabb korban kezd el egy nyelvet az ember, annál jobb. De hogy egy 4 éves gyerkőc már két nyelvet is tanuljon? Szerintem ez megterhelő lesz neki. Nektek mi a véleményetek, tapasztalataitok? Nem árt ez a gyerek fejlődésének?

2013. ápr. 17. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az angol még oké,de a két nyelv már túlzás.

Először magyarul tudjon jól.

2013. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy viccelt??? Szerintem tuti nem komoly.

Van közötök a kínai társadalomhoz?

2013. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Biztosan komolyan gondolta. Ő a saját életét is mindig nagyon tudatosan építette. Még pocaklakó volt az unokahúgom, már akkor beszélt róla, hogy a magyar mellett az angol és a kínai nyelveket fogja majd tanulni. Ja: nincs családi kapcsolat kínaiakkal. Csak a nővérem szerint kulturált embernek illik tudni a mandarin nyelvet. Ős is beszéli, 15 éve kezdte el tanulni.
2013. ápr. 17. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a mandarin nyelv helyett nemetet, olaszt, franciat, spanyolt vagy hasonlo nyelvet tanulna, semmi gond nem lenne vele. Egy ujszulott baba 7 kulonbozo nyelven kepes megtanulni beszelni elso nekifutasbol. Van olyan ismerosom, aki magyar, a parja kurdisztani, de Angliaban elnek. En is Angliaban elek, es ha lehet, minel hamarabb akarom neki biztositani a nyelvtanulast. Az angolt es a magyart mar tanulja, s itt mar 4 eves kortol iskolasok, es van lehetoseg nyelvtanulasra. Siman beiratnam a gyereket. Most meg csak 2.5 eves mult, szeptembertol ovi. Ha veletlenul mar ott el lehetne kezdeni, akkor elkezdene. Hozzateszem, hogy a lanyom nyelvi szinten lassan fejlodik, jelenleg meg egyik nyelven se tud folyekonyan beszelni, de mar mind a kettot megerti, magyarul mar eleg szepen halad, s lassan angolbol is felzarkozik. (Helyi ismerosok gyerekei hasonloan allnak a nyelvhez, ugyhogy eleg valoszinu a ketnyelvuseg az oka a lassabb fejlodesnek.)
2013. ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor járatnám ilyen oviba ha közünk lenne családilag a másik nyelvhez.Tehát az apuka vagy anyuka mondjuk angol.Ha nincs ilyen kötődés,nem foglalkoznék ezzel,még angolul se taníttatnám.A mi óvónénink szerint a gyerek a szabad játékkal fejlődik a legjobban,az neki a legjobb.Az oviban "tanul" nyelvet vagy használja vagy sem,ha nem akkor elfelejti.Felesleges ezzel terhelni szerintem egy kis gyereket.Én annak a híve vagyok hogy az anyanyelvén tanuljon meg tökéletesen,aztán az iskolában úgyis kötelező lesz.
2013. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A két nyelv nem, ebben a korban természetesen tanulják meg, pl. ismerősi körben apuka és anyuka különböző nemzetiségű, egy harmadik országban élnek, a két gyerek mind a három nyelven tökéletesen beszél.


Viszont a mandarint ebben az esetben kissé túlzásnak érzem, akkor lenne igazén hatékony, ha az egyik szülő pl. kínai lenne.

2013. ápr. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!