Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ennyire apás 2 éves...

Miért ennyire apás 2 éves lányom? Örülök neki, mert szerettem volna, de ez már túlzás. Attól tartok, hogy engem már nem is szeret.

Figyelt kérdés
Apa dolgozik minden másnap esti 11-ig, de lányunk mindig megvárja, régebben egy időben csak apa cserélhet pelenkát, csak akkor evett, ha apa adta, édességet csak apa adhat neki, én vagyok vele egész nap... Játszunk ( már születése óta ilyen), ugrálhat rajtam, játszunk, mondókázunk, stb... De semmi.. Engem harapott annak idején, engem ütött ( akár boltban is) ma én voltam neki a " hülye", régebben butának hívott, stb... Konkrétan nem viszem sehova, mert mindig apa kell, rám egyáltalán nem hallgat... Még itthon is nehezen viselem el, hogy minden apróságért kiabálnom kell, de akkor is sokszor rávágja, hogy nem hallom, és játszik tovább, ahelyett, hogy szót fogadna... Bezzeg apának ugrik ( na nem mindig, de neki sokkal szófogadóbb) Adjatok valami tanácsot, légyszi! Már arra is gondoltam, hogy ( mivel császár volt), nem alakult ki az anya- gyerek kötődés. :( Ráadásul apa 2 hétig itthon volt, én meg nem tudtam mozogni, így ő látta el a kicsit...
2013. ápr. 20. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Apa különleges, te mindennapos vagy neki.
2013. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szuper.. :) Ráadásul anyósomhoz szoktam átvinni esténként 1 órára, de ha itthon van apa, be sem akar menni... Ha nincs itthon, haza sem akar jönni :)
2013. ápr. 20. 20:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy háromgyerekes anyuka mondta nekem amikor a két lánya után fia született, hogy: végre nekem is van gyerekem..

A két lány megőrül az apáért.

2013. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nyugi ez természetes ebben a korban

(tudom nem könnyű, de várni kell és később talán nem lesz ennyire az nálunk amikor oviba került jobb lett a helyzet kissé azóta már én is érdeklem)

2013. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen a lányok az apjukba "szerelmesek" a fiúk az anyukba. Bármelyik fejlődéstankönyv leírja. ez most egy ilyenkor, de hidd el, hogy téged is nagyon nagyon szeret a gyermeked!
2013. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a legrosszabb, hogy egyáltalán nem fogad szót.. hisztis nem hallja meg amit mondok, engedetlen, dacos, stb... Így nem merek vele sehova elmenni :( Orvoshoz is úgy visszük, hogy apa is jön, ketten tudjuk lefogni :(
2013. ápr. 20. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
A férjed ezt hogy viseli? Hogyan viselkedtek a lányotok előtt? Én ilyet egyébként még nem hallottam és eléggé megijedtem, mert júliusra várjuk a kislányunkat... :( Az oké, hogy a lányok kicsit apásabbak, na de ennyire?
2013. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez teljesen természetes. Nálunk pont fordítva van, mert én dolgozom, a férjem van GYES-en. Hidd el szeret, Téged is, de apa különleges. Hiszen Ő nincs ott mindíg, Te pedig mellette vagy egész nap. Ez teljesen normális. Mi szoktunk csak anya-lánya, és csak apa-lánya napokat (inkább órákat tartani).

Téged harap,üt stb.. Nyilván azért, mert Neked sokkal többször kell fegyelmezned Őt, mint az apukájának. És akárki akármit mond, az a szülő, aki effektív kevesebbet van a kicsivel, mindíg picit engedékenyebb.

Ki fogja nőni. Ez is egy "korszak". Kitartás!

És ne gondolj ilyen butaságokra, hogy nem szeret. Igen is szeret, csak apa most "varázslatosabb".

2013. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igen, változott a helyzet, már apának sem nagyon fogad szót :( :D Egyébként sokszor apa is nehezen viselte, hogy hosszú nap után, fáradtan ér haza ( este 11 után), s még foglalkozni kell vele. Szabadnapján jobb, de még cigizni is menni akar az apja után :) Szegénynek néha már fárasztó. Főleg, mióta, ha kicsit morcosabb az apja, azonnal kérdezi, mi a baj, apa? Egymás után legalább 20x :)
2013. jún. 21. 23:40
 10/10 A kérdező kommentje:
7. válaszoló, gratulálok a babához! Könnyű szülést :)
2013. jún. 21. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!