Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez azért nem túlzás már az...

Ez azért nem túlzás már az első napon? (Ovi)

Figyelt kérdés
A kisfiam tegnap kezdte az ovit, ott kell hagyni rögtön az elején, 11-re mentem érte. Kérdeztem az egyik óvónőt, hogy hogy érezte magát a kisfiam, erre válasz helyett sorolni kezdte, hogy szerinte mit nem csinált helyesen (nem pakolt el maga után). Azt elfelejtette mondani, hogy a gyerek nem reggelizett. Ma ismét megtalált azzal, hogy neki nincs ideje mindenkit öltöztetni, gyakoroljuk az öltözést. (Azt megint nem mondta, hogy a gyerek fején lévő piros folt attól van, hogy egy csoporttársa fejbe vágta egy autóval). Nem mintha nem lenne igaza, mert ezekben tényleg fejlődnie kell a kisfiamnak, de miért kell mindjárt a rosszat mondani? Talán én is könnyebben viseltem volna, ha nemcsak a rosszat látja a kisfiamban. Nem akarok visszaszólni neki, hisz 3 évig vele lesz a kisfiam, de nem biztos, hogy a következőt szó nélkül fogom hagyni.
2012. szept. 4. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez tényleg így van, váltsatok ovit, mert ez nem normális, a beszokósokra oda kell figyelni, akkor is, ha harmincan vannak...
2012. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd,én sem hagynám!
2012. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pedagógus vagyok, bár nem óvónő. Viszont legközelebb mond meg neki, hogy dolga-nem dolga, de nem minden 3 éves tud magától elpakolni (az enyém se többek közt), az öltözködésről meg ne is beszéljük.. dadusok nincsenek ott?? Csak azért mert ez , többek közt, az ő feladatuk, h rendesen fel- le legyen vetkőztetve a gyerek.

2012. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló, csak más dolgokban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Én tegnap figyeltem a fiamat és elképesztően jó volt, szófogadó, engedelmes, nem hisztizett semmiért, azonnal öltözött, vetkőzött, evett, kért inni, elment wc-re egyedül, egyedül mosakodott, szépen játszott.

Erre az óvónőtől csak negatívokat hallottam vissza.

A kérdésemben láthatod. Azt hittem, hogy pozitív visszajelzés kell, főleg , ha javarészt jó a gyerek. Hm.

2012. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van dadus is, és egy másik óvónő is, szóval hárman vannak. A másik óvónőt is kérdeztem, úgy tűnik, ő sokkal együttműködőbb, mert ő először dicsért, utána említette a problémát, majd hozzá is tette, hogy majd szép lassan lemeccseli a fiammal. Nem azt mondta, hogy oldjam meg otthon. A dadus is szimpatikus.


Kedves 4-es, olvastam a kérdésed, nem semmi!

2012. szept. 4. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajna vannak ilyen óvónők.

Az én fiam októberben kezdett, tehát a többiek már beszoktak, mikor ő ment. Nem volt beszoktatás, őt is csak be kellett dobnom rögtön. Ő volt tehát az egyetlen új, azt hittem majd talán 1-2 mondatban elmesélik milyen volt a fiam napja, mi történt vele, mit csinált, hogy érezte magát. De egyetlen szót nem voltak képesek mondani. Rám se bagóztak mikor érte mentem. Pár nap múlva rákérdeztem mi a helyzet, de csak megkaptam a magamét, hogy nem öltözik egyedül és nem eszik egyedül. Bezzeg a többi gyerek a csoportban! Csak az én fiamra kell várni állandóan... Hetekig b@szogattak emiatt, úgyhogy azóta is tisztes távolságot tartok tőlük. Sajna nem tudtam átíratni másik csoportba, ovit váltani meg nem szeretnék (nem is nagyon lehet a környéken, annyira tömve van minden ovi).

2012. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit mondot azzal nincs akkora próbléma de a stilussal igen. Tipikus kiégett szakember javaslom kerüld.
2012. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Ez nem normális! Amikor a lányom kiscsoportos volt, senkitől nem várták el, hogy egyedül öltözködjön és pakoljon. Nem elvárás. Majd ott tanítgatják őket és te is tanítgatod otthon. Hidd el, hamar meg fogja tanulni. De hogy ilyet elvárni egy kezdő ovistól? A lányoméknál sokáig öltöztették őket, persze közben tanítgatták, most már középsőben valóban elvárás az egyedül öltözés, de nincs is gond vele. Próbálj inkább a másik óvónővel beszélni, ezzel ne, vagyis csak vedd át a gyereket vagy add be hozzá és mindig a másiktól kérdezd, hogy mi volt aznap.
2012. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem csak az elfogult anyuka szólt belőlem. Ovit váltani nem tudom, hogy tudunk e, bár ez nem a körzetes ovink, de ide is csak fellebbezés után vették fel. Próbálom elkerülni az óvónénit, de hát 3 éven át csak nem lehet rossz viszonyban lenni, ugyanakkor azt sem szeretném, hogy egész évben piszkálja a kisfiamat.
2012. szept. 5. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!