Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Besokalltam! Más hogy bírja...

Besokalltam! Más hogy bírja idegekkel? Nem hiszem el, hogy csak nekem nehéz. Vagy ennyire kevés vagyok?

Figyelt kérdés
18 hetes kismama vagyok, van két fiam, 4 és 2 évesek. A nagyobbik ovis, de csak ritkán tudom vinni, mert elkap mindent, és hazahozza. Most is egyhetes betegségen vagyunk túl. Az ovisom sokszor megbánt, mert semmibe vesz, meg sem hallja, ha mondok vagy kérdezek valamit, vagy nagyon rondán válaszol, megengedhetetlen stílusban. A kicsi meg iszonyúan, nyakig benne van a dackorszakban, pl. egy ebéd úgy néz ki, hogy a nagyobbik leül szépen, de a kicsi valamiért őrjöngeni kezd (pl. ő nem borsólevest kér, hanem kakaót...:-/), és 20-30 percen át nyomja a hisztit. Próbálok türelmes lenni, de aztán elpattan bennem valami, és üvölteni kezdek. Ezt tanulta meg tőlem sajnos a nagyobbik, ő is üvölt konfliktuskezelés címszó alatt. De már nem bírom. Segítségem nincs, vagyis van, amikor megjön a férjem, ő azonnal átveszi őket, hogy pihenhessek, de amúgy egész nap le sem ülök (most van a kivétel), és pokolian érzem magam fizikailag (nehezen viselem a terhességet), meg lelkileg is (mert úgy érzem, hiába mondok-teszek szépen bármit, lepereg róluk.) Gyakran összeverekednek, összevesznek, értelmesen nem hajlandók játszani, amit én nyújtok, az uncsi. Már szinte sosem mosolygok, belefásultam. Amúgy a 3. baba is fiú. Nem így képzeltem az anyaságot. Persze nagyon szeretem őket, nagyon...mégis békétlen az otthonunk. Elnézem a játszótéren a többi anyukát, kisgyereket. Tök higgadtak, mosolyognak...soha nem hallok őrjöngő hisztit, üvöltő szülőt meg pláne nem. Egyedül lennék ezzel?
2012. szept. 11. 14:26
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
:-) Köszi! Most megyek, mert megjelentek :-) Mosolyogva, pufi arccal!
2012. szept. 11. 15:24
 22/25 anonim ***** válasza:

Édesek:)) Egy korábbi válaszoló vagyok :) Valahogy a jó pillanataikat lásd felerősítve és a rosszakat meg elfeledve :)

A 13-assal egyébként én is nagyon egyetértek minden szavával szinte!! ( a gyerek helye a családban meg hogy megérzik ki a főnök és hogy az oviban érdekes mód a nagyrészük egy kisangyal vagy mindenesetre sokkal kevésbé ördög mint otthon anyával).

2012. szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ó nehogy ezen a megjegyzésen sírd el magad, hogy "kettővel sem bírsz"! Megsúgom Neked, hogy én sokszor még az egyel sem bírok, nemhogy kettővel. És őszintén én nem szeretnék még egy gyereket bevállalni, mert sok volt az elmúlt 4 év (jó 3,5 év, mert most túl van már a lányom a hisztikorszakán és már kezelhető) és én úgy gondolom, nekem ez nem kell. Később én már valószínűleg kifutok az időből (38 vagyok), de akkor is azt mondom, nekem ez így most jó. És tisztelem azokat, akiknek 2 vagy több gyerekük van, mert nagyon nehéz lehet. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia!


Fel a fejjel, nem vagy egyedül! 37 hetes vagyok a kisöcsivel, 19 hós a fiam, és már minden nap egy örökkévalóság. Most szoktatjuk a bölcsibe, ez egy plusz nehézség... Délután 2-re már mindenem fáj, nincs türelmem a fiamhoz. Emiatt is rosszul érzem magam, félek milyen hatással lesz ez rá a bölcsivel együtt. Már várom a szülést nagyon, akkor tuti jobb lesz, tapasztalat. :) Kitartás neked!

2012. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a kedvességét!
2012. szept. 11. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!