Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy bírja idegekkel ezt a...

Ki hogy bírja idegekkel ezt a marakodást az óvodákért?

Figyelt kérdés
Nagyobb városokra gondolok, ahol több óvoda van, és a szülők minden eszközt bevetnek, lakcímkártyákat cserélnek le, pénzt adnak, hogy minél "jobb"oviba kerüljön a gyerek, ezzel nem ritkán kiszorítva a körzeteseket. Nekem a gyomrom néha már nem bírja . Mire szoktatjuk a gyereket? Csalásra, érvényesülésre, másokon való keresztülgázolásra?
2012. ápr. 6. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:

A gyerek ezt észre sem veszi, ő csak jár abba az oviba ahova beíratják és kész.

Nem tudom hogy máshol mi van, de a mi esetünket nem nevezhetném marakodásnak. Nálunk az utcasarkon van az ovi, ami gyalog 1 perc tőlünk. Ennek ellenére egy olyan ovihoz tartozunk, ami 4 km-re van tőlünk. Busszal átszállással, vagy kocsival közelíthető meg. Nem fogom oda járatni a gyereket, ha itt van a másik egy köpésre. Járassa az oda, aki ahhoz lakik közel. Ezért én megpróbálom a közelebbi oviba íratni, csak a közelség miatt, és nem olyan indokok miatt, mert szebb, jobb, szimpatikusabbak az óvónők, stb.

2012. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Én is a legközelebbibe akarom beiratni, dehát a nem körzetisek kiszorítanak.
2012. ápr. 6. 09:04
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy mindezt látja a gyerek, de ha a szülő ebben csal", akkor másban is, és a gyerek már nem olyan kicsi, hogy ne értse az egyéb csalásokat.
2012. ápr. 6. 09:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy a nem korzetisek szoritanak ki?
2012. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisfiamat is most írattam oviba, és sok ismerős vele egykorú kisgyerek van a környezetünkben. Annyira túl misztifikálják már az óvodakérdést!!!!!!!!! Nekem az a fontos az oviban, hogy legyenek kedvesek, szimpatikusak az óvónénik, ne legyen túlterhelve a gyerek mindenféle plusz foglalkozással. Játszhasson,figyeljenek rá, foglalkozzanak vele. Olyan oviba írattam szándékosan, amelyik kicsit szegényesebb, de nem arra megy, hogy melyik szülő mennyi pénzt bír befizetni az alapítványba. Nem egyetem ez még!!! Egy hely, ahol a gyerek játszva tanul, jól érezheti magát!

Egy kétgyermekes óvónő

2012. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pontosan! Már zseniket akarnak képezni. Sajnos nekünk a körzetes ovi pont nagyon "menő" ovi. 30fő lesz egy csoportban...a sok gyagya szülő miatt.. De én kistesóval fogom vinni a nagyot gyalog, ezért nekem nagyon fontos, hogy közel legyen az ovimk.
2012. ápr. 6. 09:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Azokra haragszom, akik máshova jelentik be magukat, mint ahol laknak pl. barátnő, munkatárs stb. és a lakcímkártyájukon is az a cím szerepel, pedig nem is ott élnek!
2012. ápr. 6. 10:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de az iskolaválasztásnál ez még durvább lesz… és sajnos ott már tényleg lehet „tétje”, úgy értem, hogy valóban elég nagy különbségek vannak az iskolák között. Én sem vagyok híve annak, hogy a gyerekeket nyolcféle szakkörre járassák (oviban meg pláne nem kell semmi ilyen szerintem), ezért olyan iskolát próbáltam keresni, ami „gyerekközpontú”, nem pedig „szülőközpontú”, s mivel nálunk a körzeti iskola az utóbbi, másikat kellett keresnünk. Ekkor jöttek a jó tanácsok, hogy át kell jelentkezni, de legjobb már előző szeptemberben, mert van, ahol nézik, hogy mikor tette ezt az ember, hogy ki tudják valahogy szűrni, aki nem is körzetes – ami persze röhej, mert mi van, ha valaki tényleg a beíratás környékén költözik egy helyre?

No mindegy, lényege, hogy én erre nem voltam hajlandó. Egyrészt etikátlan, másrészt ha arra gondolok, hogy a tanítónő megkérdi a gyerekem mondjuk, hogy hogyan jár iskolába, és rávágja, hogy autóval, nem derül-e ki rögvest a turpisság, ha a gyerek papírjai szerint körzetes, és a sulival szemben lakik? :)

(Így aztán maradtak azok a sulik, ahová felvételzni kell, ott legalább nem lakhely szerint döntenek – persze a 6-7 évesek felvételije sem a legjobb ötlet, de hát… Sebaj, majd most jól megoldja ezt is a kormány biztos. ;)

2012. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia,én egy ilyen "mocsok" szülő vagyok,aki mindent bevet,hogy csak ne a körzetes oviba kerüljünk.Hát tudod ahol mi lakunk,oda igen csak betelepült a nem fehér lakosság,nem volt ez így régen,elköltözni nem tudunk,de igen is mindent meg fogok tenni,hogy ne abba az óvodába kerüljön a gyerekem.Mindenkinek szíve joga eldönteni,hogy milyen környezetbe kerüljön a gyereke,nekem is és ide nem fogom beadni.Az iskola választásnál pedig igen,még sokkal nagyobb harc lesz,mert pl. van nálunk egy nyelvi nemzetiségi iskola,nem oda tartozunk,de oda jár a gyerekem,nem kellett hozzá lakossági átjelentkezés,jártunk az iskolai előkészítő foglalkozásra és mivel a gyereknek nagyon jól ment,így simán felvették.Szerintem ehhez is jogom van és igen is azt akarom,hogy ha már van rá lehetőségem,akkor a gyerekem színvonalasabb oktatást kapjon.És nyugodtan lehet mondani,hogy fajgyűlölő vagyok,holott nem vagyok az,de szeretem elkerülni a konfliktus helyzeteket.Tudom,hogy a gyereket nem tudom egész életében megvédeni,na de azért nem fogom mindjárt bedobni a farkasok közé.Mindenkinek meg lehet az oka,hogy miért pont oda szeretné íratni a gyermekét,foglalkozzunk inkább azzal,hogy miért nincs elég hely az óvodákban és miért nincs elegendő és megfelelő színvonalú óvoda.a kisebbik lányomat most szeretném beíratni és csupán hét üres hely van az idei évben,ez itt a gond,hiába jár ide a testvére is,nem garantált a felvétele,pedig emiatt előnyt élveznék.Nem tudok mit tenni,ha nem sikerül meg fogom érteni,nyilván,ha lenne még tíz hely,akkor nekünk is sikerülne.
2012. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Én sem vagyok fajgyűlölő, de nem fogom az én értelmes, okos, jó kisfiamat olyan oviba íratni, ahol sok a "nem fehér", csak mert az a körzetes. Inkább trükköznék, minthogy oda járjon.
2012. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!