Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Besokalltam! Más hogy bírja...

Besokalltam! Más hogy bírja idegekkel? Nem hiszem el, hogy csak nekem nehéz. Vagy ennyire kevés vagyok?

Figyelt kérdés
18 hetes kismama vagyok, van két fiam, 4 és 2 évesek. A nagyobbik ovis, de csak ritkán tudom vinni, mert elkap mindent, és hazahozza. Most is egyhetes betegségen vagyunk túl. Az ovisom sokszor megbánt, mert semmibe vesz, meg sem hallja, ha mondok vagy kérdezek valamit, vagy nagyon rondán válaszol, megengedhetetlen stílusban. A kicsi meg iszonyúan, nyakig benne van a dackorszakban, pl. egy ebéd úgy néz ki, hogy a nagyobbik leül szépen, de a kicsi valamiért őrjöngeni kezd (pl. ő nem borsólevest kér, hanem kakaót...:-/), és 20-30 percen át nyomja a hisztit. Próbálok türelmes lenni, de aztán elpattan bennem valami, és üvölteni kezdek. Ezt tanulta meg tőlem sajnos a nagyobbik, ő is üvölt konfliktuskezelés címszó alatt. De már nem bírom. Segítségem nincs, vagyis van, amikor megjön a férjem, ő azonnal átveszi őket, hogy pihenhessek, de amúgy egész nap le sem ülök (most van a kivétel), és pokolian érzem magam fizikailag (nehezen viselem a terhességet), meg lelkileg is (mert úgy érzem, hiába mondok-teszek szépen bármit, lepereg róluk.) Gyakran összeverekednek, összevesznek, értelmesen nem hajlandók játszani, amit én nyújtok, az uncsi. Már szinte sosem mosolygok, belefásultam. Amúgy a 3. baba is fiú. Nem így képzeltem az anyaságot. Persze nagyon szeretem őket, nagyon...mégis békétlen az otthonunk. Elnézem a játszótéren a többi anyukát, kisgyereket. Tök higgadtak, mosolyognak...soha nem hallok őrjöngő hisztit, üvöltő szülőt meg pláne nem. Egyedül lennék ezzel?
2012. szept. 11. 14:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem másokkal ne foglalkozz, hogy mi van náluk otthon, azt nem tudhatod.


Amúgy meg maximálisan együtt érzek Veled.

Én már "túl vagyok" ezen, 3 hónapos a legkisebb (a harmadik lányom :o).


A terhesség nagyon nehéz, fizikailag, és lelkileg is. Én állandóan azt éreztem, hogy minek nekem egy harmadik, mikor kettővel sem bírok, holott tervezett baba volt tervezett időben.

A szülésig kell kibírnod, tudom, még messzinek látszik, de el fog röppenni. Utána MINDEN MEGVÁLTOZIK.

Azt nem mondom, hogy könnyebb lesz, de máshogy fogod magad érezni, ha letelik a gyermekágy, és össze szedted magad.


Sajnos a kicsik érzik azt, hogy "legyengültél", és megengednek maguknak többet Veled szemben, de az is biztos, hogy most sokkal érzékenyebb vagy minden rezdülésükre.


És néha az is hasznos, ha az amúgy "jó elveidből" engedsz. Nekem sem volt energiám olyanokat "elvárni tőlük", amiket nem terhesen tutira behajtok. Pl. ragacsos kézzel nem fogdosunk össze ezt-azt. Átgondoltam, és "elengedtem" ezt, úgy döntöttem, nem tragédia, ha ragacsosak lesznek a székek, majd lemossuk őket. És innentől már nem zavart a dolog annyira, hogy felhúzzanak vele.


Hát ilyen apróságok. De sok múlik rajta.


Tarts ki, és amikor van segítséged, kényeztesd magad.


Minden jót!

2012. szept. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos érdemi választ nem tudok adni de annyit tudok a játszótéren ne is várd, hogy az anyukák úgy nyilvánuljanak meg mint otthon! Ott mindenki mosolygós szuperanyu hiszen a környezet ezt várja el! De hidd el, hogy otthon ők is küzdenek a gyerekeikkel és sokszor kiborulnak. Nálad sajnos sok minden összejött, a terhesség miatt érzékenyebb vagy, a kicsi dackorszaka, a nagy határfeszegetése stb. Nincs más segítséged? Nagyszülők, rokonok akik vigyáznának a fiúkra néha amíg te szusszansz kicsit?
2012. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs :) Én 19 hetes kismama vagyok, a nagyfiúk 5 és 3 évesek, és dettó mint amit leírtál. Nálunk is megy az örökös testvérharc, a hiszti, a nagyfiúskodás (szemtelenség, flegmaság stb főleg a nagy részéről) stb. Azért az is közrejátszik nálam, hogy most én is jobban ki vagyok élezve, mint nem pocakos állapotban. Ráadásul nálunk is a 3. fiú lesz. Kitartás, nemsokára megedződik a nagyfiad és jobban fogja bírni az ovit.

Ha gondolod írj privit és beszélhetünk.

2012. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

Ne haragudj, nem akarlak megbantani, de szavaidbol itelve, neked untig eleg (az idegeidnek) ket fiu. Akkor miert vallaltatok meg egy babat. 3 fiu raadasul nem tul szerencses. Az elkovetkezendo par ev nagyon igy fog kinezni, ahogy most.

A helyzettel sajnos nem lehet mit csinalni (nagyon sokat legalabb is nem), ez egy ilyen idoszak.

2012. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy egyedül! A kisebb fiadat úgy kezeld, mint aki tényleg a dackorszakban van, tombol, de ez majd elmúlik. A nagyobbik fiadat nem lehet, hogy megzavarta a terhességed? Hogy újra jön a tesó? Ő már elég nagy, vele már lehet beszélgetni, nem lehet, hogy sok a tiltás? Próbálj meg néha vele külön foglalkozni, hátha úgy érzi, el van hanyagolva. Nem vagy egyedül, ezen mindannyian átesünk, vérmérsékletünkhöz mérten kiabálunk, csapkodunk vagy csak fütyürészünk. :) Én is volt, hogy földhöz vágtam valamit kínomban vagy rácsaptam az asztalra. Most nagyon összejött neked, valahogy próbálj meg lazítani. Mondjuk amikor a férjed átveszi a gyerekeket, te menj el sétálni, fodrászhoz, masszázsra, kozmetikushoz, barátnőhöz, akárhová. Lényeg, hogy kicsit szakadj ki a mókuskerékből! Kitartást!
2012. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
tesóm pont mi te, csak nem terhes. egész napos a kiabálás, a kislány nem foglalkozik azzal, amit kérnek tőle, stb... én nem tudom mit tennék. próbáld átértékelni a dolgokat. ha a kicsi dacos, legyen neki vmi bünti. nálunk a büntisarok jó megoldás, ha csak megemlítem már lenyugszik, mondjuk a fiam nem hisztis gyerek. 2 évesnek 2 perc csücsülés. adj neki választási lehetőséget: borsólevest kérsz, vagy husit? amelyiket választja, azt egye meg, ha nem, akkor el lehet sétálni az asztaltól. ha nem vagy szigorú, akkor adj neki kakaót, ok, nem ebéd, de ha egyszer azt kap, attól sem lesz baja. a nagyobbikkal beszélgess sokat, este pl, mikor a kicsi lefeküdt már, h okos az, aki nem felesel, segít anyának, mert már nagyfiú, ilyesmi. ő már azt is megérti, h rosszul vagy a terhességtől. próbálj nyugodt lenni, mosolyogni rájuk, ne stresszeld magad, meg őket se. élvezd ezt az időszakot, mert olyan hamar megnőnek :)
2012. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sokan - nem is tudom miért, talán mert jóanyáink ezt táplálták belénk - egy nagy habos-babos rózsaszín ködnek könyvelték el az anyaságot.

De az anyaság nem az.

Ettől még te nem vagy rossz, nem vagy bolond. Hétköznapi vagy, és ne is akart magad másokhoz hasonlítani, főleg ne egy játszótéri anyukához. Ott lehet vigyorogni, bájologni. Otthon meg sokszor marad a tehetetlenség, a nehézség, a gond. Minden szépsége mellett.

Ez van, ne rágódj, természetes vagy (plusz még meg is dobtak téged terhességi hormonokkal is - ez így összevetve nem könnyű, de túl leszel rajta)!

2012. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ne viccelj. Nem vagy egyedül.

A játszótéren minden más.

A gyerekek is el vannak foglalva, anyukákkal is jót tesz a friss levegő, ott más a dolog.

És megint más otthon.


Nekem egy 3,5 éves lányom van (jövő héttől ovis), meg egy 8 hónaposom, akinél éppen szeparációs szorongás kezdődött.

Én is kiborulok amikor mindkettő üvölt, vagy ha a nagyobb nem fogad szót sehogyse (egyébként szófogadó, csak hát dacos is tud lenni).


Vannak nehéz napok, meg jobb napok nálunk is.

Neked most még nehezebb, mert babát is vársz, nemcsak a fáradtság jelent plusz terhet hanem a hormonok is.


SZóval nem te vagy az egyetlen, csak általában az emberek ezt nem reklámozzák, ha nehéz.

2012. szept. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Idő idő idő. Ezt tudom mondani. Kezelned kell valamennyire a nagyobbat és a kisebbet is ha megszabod a pontos határokat akkor hidd el beérik a sok küzdelmed szenvedésed. A 2 éves a legrosszabb most. (tapasztalat) Nekem ugyan 2 fiam van és egy lányom de a lányom iszonyú volt 2-és 3 éves kora között. Túl kell élni, túl kell lenni rajta. Nem akarlak elkeseríteni de mikor majd a pici megszületik az első időszak lehet nehezebb aztán jön egy viszonylag nyugis, de végül a legkisebb is elkezdi a dac és hiszti korszakot szóval most még 1-2 évig nehéz lesz. Utána állítólag könnyebb. Bár 2 ilyen közeli korú fiúgyerekkel talán sose lesz egy sétagalopp:))

De addigra sokat lesznek közösségben.

Nektek is jót tenne ha a nagyobb rendesen járhatna (tudom írtad hogy beteges de csak megedződik az immunrendszere neki is egy idő után) és akkor már "csak" az ovis sulis szünetek lesznek olyanok hogy vágod visszafelé a centit mikor kezdődik már:DD

Én is szoktam kiabálni sajnos és azt vettem észre hogy ők is jobban ordítanak ha én is emelt hangon beszélek, és egy idő után már zeng a ház és egymás szavát se halljuk. Nem beszélve hogy a kisebbek a nagyobbtól tanulnak, lesik el az ordítást a hisztit.

Mi most azt vezettük be hogy a legnagyobbam (5.5 éves) odajön hozzám és a fülembe súgja mit szeretne és én csak akkor "hallom meg" és akkor teljesítem amit kér!! Nagyrészt beválik.

2012. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9es vagyok 3 ilyen közeli korú fiúgyerek-et akartam írni csak félrenyomtam véletlen.
2012. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!