Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Húsvét "mire való" a Gyermek...

A Húsvét "mire való" a Gyermeknek? Ajándék nélkül el tudod képzelni?

Figyelt kérdés

Érdekes a fogalmazás, de: Kb 10 perccel ezelőtt mutattam "kedves" anyósnak, hogy: nézd mit találtam kisfiamnak? Biztos nagyon örülne neki, ha ezt megkapná a Nyuszitól Húsvétra. Erre ő: hmhmhmh...a Húsvét nem arra való, hogy ajándékot vegyünk a gyereknek, hanem csak egy kis apróságot neki...Arra ott a Karácsony, a szülinap...


Nem vagyunk gazdagok, de a Gyermekemet miért nem lephetném meg egy max 5000Ft-os ajándékkal HÚSVÉTRA?!?! Persze kap pár db nyuszicsokit, tojást, kint az udvaron majd megkeresi a fűben, ahogy eddig...

Őszinte leszek, nagyon meglepődtem a kijelentésén, legszívesebben mondtam volna neki, hogy az a...d pi...ért b..meg! Tök lazán, tök közönségesen mondta, na meg, hogy erre neki nincs pénze. (????) Egy szóval nem mondtam, hogy neki kellene megvennie. Gondoltam magamban, hát te nem fogod megmondani, hogy mit vegyünk, vagy mit ne a Gyerekünknek b....meg!

Nagyon rosszul esett ez nekem...Én gyerekkoromban alig kaptam valami ajándékot, nem is volt jó akkor, sajnos nagyon sok rossz ért kislány koromban, de megfogadtam, majd ha nekem lesz egy Gyermekem, mindent megadok Neki, amire csak szüksége lehet! Persze azért vannak határok, nem viszem/visszük túlzásba.

De őszintén: Baj, hogy egy olyan vmit szeretnék venni, aminek tudom, hogy nagyon örülne?!

Most megyek, elteszem magam holnapra, és légyszíves írjatok! Most nagyon xarul esett a megnyilvánulása anyósnak. :S Amúgy is egy agybeteg, depressziós idióta. Most nagyon berágtam, és már csak azért is meg fogom venni Húsvétra kicsi fiamnak! :(((((((


2012. márc. 22. 22:14
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
87%
Most komolyan, írt olyat bárki, hogy NE vegyél ajándékot a gyerekednek? Ki a franc irigykedik? Csak éppen fura mód a nagy többségnél nem szokás ajándékot venni. Ez van. Úgy néz ki, te valamit máshogy szeretnél csinálni, mint a többség. És akkor mi van?
2012. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
93%

Bár már lezártad a témát, nem bírom ki, hogy ne írjak.

Te nem vagy százas szerintem. Itt mindenki tök normális válaszokat írt, de mivel nem a te szájízednek megfelelőek voltak a válaszok, ezért bepöccentél, és szerinted mindenki ellened van, és mindenki irigy.

Hát ezt kapd ki! Én nem vagyok irigy, mert baromira jól keresünk és ennek örömére jól is élünk. Mégsem kap a gyerek 5000 Ft-os ajándékot, pedig szép és okos, bármit a világon megérdemel ő is, de ez akkor sem ennek a függvénye! Minden gyerek megérdemelné, hogy bármit megkaphasson az életben, de sajnos ez nem így működik.

Arrogáns vagy és ellenséges.

Lányom ma lett 1 éves, és kb 2 ezer Ft volt az ajándéka apától és tőlem. Hasznos készségfejlesztő játékot kapott, pont arra jó, hogy kb 3 perc alatt megunja és menjen a játéktárolóba a többi kacat közé.

2012. márc. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj kerdezo de a kommentjeid alapjan te ....mindegy inkabb nem irok semmit. Nem sulyedek a szintedre aki a ferje edesanyjarol ilyeneket mond. A tisztelet szo szerepel a szotaradban? Nekem se mindennapi aposom van de tisztelem mert a ferjem edesapja.


Anyosod reagalasa meg szerintem ertheto. Nekem is ugy jott volna le a helyebe mintha vele akartad volna megvetetni. Legalabbis a sztoribol nekem ez jon le. Ha nem igy volt akkor elnezest kerek.


Irigyseg? Mi kulfoldon elunk,atlagon feluli korulmenyek kozt. Megengedhetnem,hogy minden nap kapjon a gyerek draga ajandekot. Meg sem teszem.

A Husvet nalunk is Jezus keresztre fesziteserol majd feltamadasarol szol elsosorban.

Aztan johetnek az ajandekok amik nalunk is csak csoki tojasbol ,csoki nyuszikbol es ilyen aprosagokbol fog allni.

Harmadreszt pedig kirandulasbol, mikor is a csalad egyutt van.

Es hidd el, az en majdnem 3 eves fiam is ugy fog orulni ennek a kis ertekunek mint a tied a nagyobb ertekunek.

Egyebkent meg ha te megszeretned venni neki akkor vedd meg es ne kerd ki masok velemenyet foleg ha a mas velemeny nem tetszik.

2,5 eves kisfiu es 12 hetes pocaklako anyukaja

2012. márc. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
85%

2,5 eves= 2 ev 8 honapos

(ezt azert irom mert a kommentembe irtam,hogy majdnem 3 eves es inkabb pontositok)

2012. márc. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
89%
hát ez totál hüly..e.minek magyarázzátok a kommentek lényegét?ugy sem érti?itt nem a húsvétról volt szó és nem is az ajándékról,hanem arról,hogy anyósa tiszta hülye.ezt akarata hogy mindenki bólogasson neki,és gy megnyugodjon,ki jó fenét érdekli mit és mennyiért vesz,úgy kényezteti a gyerekét ahogy akarja.
2012. márc. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
88%

Nemrég bukkantam a kérdésre,és jókat derültem rajta.

Itt nem az ajándék a lényeg,hanem az anyukának az anyóssal van problémája!


"Szegény" azt hitte hogy majd mindenki elkezdi fikázni az anyósát hogy mekkora egy szemétláda! Ettől ő biztos nagyon jól érezte volna magát,de mivel nem ilyen válaszokat kapott,felvette az alpári stílust,ami már a kérdésében is meglátszott!


"Őszinte leszek, nagyon meglepődtem a kijelentésén, legszívesebben mondtam volna neki, hogy az a...d pi...ért b..meg!"

Az a fránya anyós olyat mert mondani hogy a húsvét nem ajándékozásra való! Istenem "szégyellje" magát "mekkora egy bunkó sz@r alak! Ilyesmi válaszokat vártál???

Én a helyedben nagyon szégyellném magam!!!

Ettől függetlenül akkor és azt veszel a gyerekednek amit akarsz,de ne tegyél fel kérdést ha nem bírod elviselni a neked nem tetsző válaszokat!


"Amúgy is egy agybeteg, depressziós idióta. Most nagyon berágtam, és már csak azért is meg fogom venni Húsvétra kicsi fiamnak! :(((((("

Tedd azt vedd meg neki,senki nem írta hogy ne tedd,de az itt leírt kijelentésed inkább rád jellemző!

2012. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
És pont.
2012. márc. 24. 20:33
 48/50 anonim ***** válasza:
85%
Azért látom bőszen osztogattad a piros kezeket ismét.
2012. márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igen, újra jelentkezem. Csak annyit szeretnék "mondani", hogy nem igen voltam jó passzban amikor ezt a kérdést kiírtam. Mindenkitől elnézést kérek!!! Kisfiam nem kapott semmi ajándékot tőlünk, mert meghiúsult az ajándékvétel, ehelyett kapott tojásokat, nagy nyuszi csokit, ma pedig Apával meglocsoltak.

Teljesen igazatok van, hogy a Húsvét nem az ajándékozásról szól...Ettől függetlenül is jól lehet magunkat érezni, ajándék nélkül.

Anyósomról is csak annyit szeretnék közölni, hogy Ő "sajnos" (ami tényleg igaz, és nem kellene) irigy ránk, a másik pedig, hogy olyan feladatot kell neki elvégeznie, ami szerintem természetes dolog lenne. Egyszer majd Ő is megöregszik, lesz 80 éves, és bizony gondozni kell majd vkinek...Nos egy 92 éves idős nénit, vagyis az Édesanyját kell(ene) ápolnia, de menekül előle, inkább ránk bízza, vagyis 99%-ban én látom el, ami nem egyszerű feladat nap, mint nap. Szóval ez a legfőbb problémája, amit én nem értek(?) Nekem is volt Mamám, akit ápolni kellett, majd' 3 évig, tudom milyen ez, voltam benne...Kemény.....

Szóval mindenkinek Kellemes Húsvétot még a hátralevő 12 órában, lányoknak sok locsolót!

Sziasztok!

Saci

2012. ápr. 9. 11:32
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

tudod én sem veszek húsvétra ajándékot,de sokan igen,nincs is ezzel semmi baj,irigy se volt rád senki mert ha mást nem is egy könyvet mindenki ki tud gazdálkodni,itt arrol van szó ki mit hozott magával,milyen szokást tanult,milyet szeretne tovább adni.és amikor láttam milyen boldog a tojásvadászat közben 3 évesem,és másnap is és még ma is,egész napját sőt egész 3 napját ez zsongta be.akkor ismét rájöttem nem kell drága ajándék hogy örömet tudjunk szerezni,csakis egy kis meglepi egy kis mese,egy kis varázs és már boldogok is.

Neked is kellemes húsvétot.

2012. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!