Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Húsvét "mire való" a Gyermek...

A Húsvét "mire való" a Gyermeknek? Ajándék nélkül el tudod képzelni?

Figyelt kérdés

Érdekes a fogalmazás, de: Kb 10 perccel ezelőtt mutattam "kedves" anyósnak, hogy: nézd mit találtam kisfiamnak? Biztos nagyon örülne neki, ha ezt megkapná a Nyuszitól Húsvétra. Erre ő: hmhmhmh...a Húsvét nem arra való, hogy ajándékot vegyünk a gyereknek, hanem csak egy kis apróságot neki...Arra ott a Karácsony, a szülinap...


Nem vagyunk gazdagok, de a Gyermekemet miért nem lephetném meg egy max 5000Ft-os ajándékkal HÚSVÉTRA?!?! Persze kap pár db nyuszicsokit, tojást, kint az udvaron majd megkeresi a fűben, ahogy eddig...

Őszinte leszek, nagyon meglepődtem a kijelentésén, legszívesebben mondtam volna neki, hogy az a...d pi...ért b..meg! Tök lazán, tök közönségesen mondta, na meg, hogy erre neki nincs pénze. (????) Egy szóval nem mondtam, hogy neki kellene megvennie. Gondoltam magamban, hát te nem fogod megmondani, hogy mit vegyünk, vagy mit ne a Gyerekünknek b....meg!

Nagyon rosszul esett ez nekem...Én gyerekkoromban alig kaptam valami ajándékot, nem is volt jó akkor, sajnos nagyon sok rossz ért kislány koromban, de megfogadtam, majd ha nekem lesz egy Gyermekem, mindent megadok Neki, amire csak szüksége lehet! Persze azért vannak határok, nem viszem/visszük túlzásba.

De őszintén: Baj, hogy egy olyan vmit szeretnék venni, aminek tudom, hogy nagyon örülne?!

Most megyek, elteszem magam holnapra, és légyszíves írjatok! Most nagyon xarul esett a megnyilvánulása anyósnak. :S Amúgy is egy agybeteg, depressziós idióta. Most nagyon berágtam, és már csak azért is meg fogom venni Húsvétra kicsi fiamnak! :(((((((


2012. márc. 22. 22:14
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Mindenki egy ellen, egy mindenki ellen. Ez tök jó. Ez így a jó.Hm.

Tudjátok mit mondok én nektek? Azt, hogy irigyek vagytok. De még mindig akkor sem értem, hogy mi ebben olyan furcsa, hogy kap húsvétra egy kis meglepit Gyermekem.(???) Képzeljétek csak el, tavaly a nagyszüleitől kapott egy triciklit...Bocsika, ezt nem írtam le. Igen, és tudjátok melyik nagyszülőtől kapta?! Hát a zanyósomtól wazzee!!!És most meg ellenzi, hogy bármit is kapjon. Szóval akkor ki a hülye? Hm?

2012. márc. 23. 21:11
 32/50 anonim ***** válasza:
87%

Még mindig te, és ezt abszolút nem irigylem tőled! :))

Most komolyan, mire lehet ebből a sztoriból irigynek lenni?

2012. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
82%
Meg megbántani sem akarlak, de akkor minek kérdezed, hogy máshol mi a szokás? A non plus ultra az lesz, amit te teszel úgyis...
2012. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

Hülye vagyok, mert a Gyerekemnek szeretnék húsvétra meglepetést a tojásokon, a csokinyuszikon, és bárányka csokikon kívül adni. Kérdezlek én téged: Ha valaki felajánlana egy vadiúj kis biciklit például a Gyermekednek tök ingyen Húsvétra, nem fogadnád el? Nem lepnéd meg Őt? Te nem örülnél annak, hogy boldoggá tenné a Gyermekedet? Ez csak egy példa ugyan, de majdnem ua.

Mivel nem ismersz, ne ítélj elsőre, én sem ismerlek, így nem hülyézhetlek le, ahogy te sem engem, oké?

2012. márc. 23. 21:43
 35/50 anonim ***** válasza:
84%

Peeersze, nem. :)) Értelek! :) Össze-vissza beszélsz már, mivel gondolom furcsállod, hogy senki nem adott igazat neked. De mindig csodáltam az olyan embereket, akik akkor is hiszik, hogy igazuk van, ha ezren mondják nekik, hogy nem... Nincsen ezzel sem semmi baj, az ajándékozással sem, te megkérdezted, hogy el tudjuk-e képzelni a húsvétot ajándék nélkül, és igen, többségében el tudjuk, azt is mindenki odaírta, hogy vegyél neki amit szeretnél ettől függetlenül. Én nem veszek, mert nem szeretném, ha a húsvéthoz ezt kapcsolná jelentésként. Mást akarunk majd neki tanítani ezzel az ünneppel kapcsolatban. És én az ajándékozást is megértem, mindent-gyereknek-megvevős vagyok, sajnos vagy szerencsére, bár még a pocakomban van. Az alpári, arrogáns stílusoddal, a kifakadásoddal, és az abszolút értelmetlen kérdéseddel viszont nem tudok mit kezdeni, hiszen az ember ha kérdez, nem bólogató kiskutyákat vár maga mellé. Ez van. Kész. Ha nyílt fórumra írsz, fogadd el, hogy lesz, aki nem ért egyet... És hogy "egy mindenki ellen"?


Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Szép estét Neked!

2012. márc. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

De szerintem tegyünk pontot a végére. Én írtam ki a kérdést, vagyis én kezdtem, és én is szeretném befejezni!

Amúgy még annyit, hogy 5000Ft NEM a világ vége, az igazán nem drága ajándék egy GYERMEK számára! És nem mindenféle vackokat veszek Neki, hanem HASZNOS játékokat. Igen, hasznosakat, amiből esetleg tanul, fejlődni is tud. Aki ezt sajnálja Tőle, az szégyellje magát! Én nem költök magamra ennyit tény, ezért inkább a Gyermekemnek adom SZERETETTEL! És tudom, hogy örülni fog neki!

Tehát itt a VÉGE: PONT.

2012. márc. 23. 21:54
 37/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen "kedves" 35-ös. De majd megtudod te is, amikor már nem pocaklakó lesz. :) Aztán majd írd meg 3-4 év múlva, hogy nem vettél Neki semmit Húsvétra, mert az csak a tojásokról szól...

Hagyjuk már.

2012. márc. 23. 21:59
 38/50 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudod megérteni, hogy senkinek nem azzal van problémája, hogy ajándékot veszel húsvétra a gyerekednek?

Az a baj veled, ahogy az anyósodhoz viszonyulsz, és ha ő tényleg "beteg", akkor meg még gázabb a viselkedésed. És nem csak vele, hanem mindenkivel, akivel itt kommunikáltál eddig.

2012. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
68%
De miért ne szólhatna arról? Nálunk is arról szólt, nem ajándékokról, hanem tojásokról, locsolókról... Imádtuk... Tudod, a furcsa az benned, hogy ezt nem tudod elfogadni...
2012. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
87%
Arról nem is beszélve, hogy ez nálunk komoly ünnep vallási szempontból... Nekünk ezért jelent sokat... Meg szerettük a családi vacsikat sonkával, a csokitojást. Ajándékozás nem volt. És? Ismétlem: már most szinte mindent megveszek neki, ami megtetszik (pszichológusként nem vagyok benne biztos amúgy, hogy ez jó, de ez van). Húsvét viszont nem ajándékozós ünnep nekem. Ezt meg te tartsd tiszteletben.
2012. márc. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!