Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Húsvét "mire való" a Gyermek...

A Húsvét "mire való" a Gyermeknek? Ajándék nélkül el tudod képzelni?

Figyelt kérdés

Érdekes a fogalmazás, de: Kb 10 perccel ezelőtt mutattam "kedves" anyósnak, hogy: nézd mit találtam kisfiamnak? Biztos nagyon örülne neki, ha ezt megkapná a Nyuszitól Húsvétra. Erre ő: hmhmhmh...a Húsvét nem arra való, hogy ajándékot vegyünk a gyereknek, hanem csak egy kis apróságot neki...Arra ott a Karácsony, a szülinap...


Nem vagyunk gazdagok, de a Gyermekemet miért nem lephetném meg egy max 5000Ft-os ajándékkal HÚSVÉTRA?!?! Persze kap pár db nyuszicsokit, tojást, kint az udvaron majd megkeresi a fűben, ahogy eddig...

Őszinte leszek, nagyon meglepődtem a kijelentésén, legszívesebben mondtam volna neki, hogy az a...d pi...ért b..meg! Tök lazán, tök közönségesen mondta, na meg, hogy erre neki nincs pénze. (????) Egy szóval nem mondtam, hogy neki kellene megvennie. Gondoltam magamban, hát te nem fogod megmondani, hogy mit vegyünk, vagy mit ne a Gyerekünknek b....meg!

Nagyon rosszul esett ez nekem...Én gyerekkoromban alig kaptam valami ajándékot, nem is volt jó akkor, sajnos nagyon sok rossz ért kislány koromban, de megfogadtam, majd ha nekem lesz egy Gyermekem, mindent megadok Neki, amire csak szüksége lehet! Persze azért vannak határok, nem viszem/visszük túlzásba.

De őszintén: Baj, hogy egy olyan vmit szeretnék venni, aminek tudom, hogy nagyon örülne?!

Most megyek, elteszem magam holnapra, és légyszíves írjatok! Most nagyon xarul esett a megnyilvánulása anyósnak. :S Amúgy is egy agybeteg, depressziós idióta. Most nagyon berágtam, és már csak azért is meg fogom venni Húsvétra kicsi fiamnak! :(((((((


2012. márc. 22. 22:14
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
78%

szerintem "egy kicsit"túlreagáltad, a Húsvét nálunk sem az ajándékról szólt soha...A fiúk locsolkodni mentek,mi lányok meg tojást festettünk.Mi soha nem kaptunk ajándékot Húsvétra,és őszintén szólva nekem ez fura,h "na mit hoz a nyuszi"..én meg attól nem vagyok elájulva,h anyósék teljesen be vannak gerjedve,h ajándék meg minden,max pár nyuszi,ennyi bőven elég kéne legyen.Szóval igazság szerint én anyósoddal értek egyet...

De a ti gyereketek,azt vesztek neki,amit akartok,és olyan ünnepeket tartotok,és úgy,ahogy akartok,ezért szép,h a saját gyereked,saját családod...

2012. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem itt Nálad két dolog van:

-egyrészt bánt, hogy anyósod "megint beszólt" Neked, ennek nincs is köze a húsvéthoz, inkább az anyagiaskodása zavarhat

-másrészt meg az, hogy Ti (férjed, Te kis család) hogy viszonyultok a húsvéthoz


Nálunk nincs ajándék húsvétkor, mert nekünk nem arról szól, egyik gyerekem allergiás, így csoki se nagyon van, némi tojáskeresés a kertben előfordul.

Alapból mi Jézus feltámadását ünnepeljük, és ezt próbáljuk a gyerekeinknek is átadni, az ő szintjüknek megfelelően.

2012. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
95%

Ez szokás kérdése, igazából nincs olyan, hogy kőbe van vésve, hogy mire "való".

Nálunk sose volt szokás húsvétra nagyobb dolgot ajándékozni, csak édességet.

Mondjuk én kaptam még régebben egy nagyon jó tanácsot anyukámtól, aminek örülök, hogy megfogadtam. Azt javasolta, hogy oké, amíg a gyerek kicsi, addig az emberrel könnyen elszalad a ló, és hajlamos minden ünnepre mindenféle csoda dolgokat megvenni. De ha ezt megszokja, akkor később is el fogja várni a nagy ajándékot minden alkalomra, csak ahogy nagyobb lesz, a számára nagy ajándékok ára is nagyobb lesz. Ha meg nem kapja meg, akkor az csalódás, és neked is rossz, hogy nem örül az apróságnak is.

Ezért nálunk az a rendszer, hogy szülinapra, Karácsonyra van nagy ajándék, olyankor kap nagyobb, esetleg értékesebb dolgokat, viszont Húsvétra, Mikulásra leginkább édesség van, maximum ilyen kisautó szintű tárgyi ajándék, vagy valami mesekönyv maximum, névnapra meg valahol a kettő között. Bár ilyenkor leginkább ruhát szokott kapni, mert márciusban van a névnapja, ilyenkor veszem meg neki a tavaszi holmit, legalább is egy részét persze, és tudom, hogy ez sokak számára szörnyűségnek hangzik, de érdekes, ő fiú létére is úgy tud örülni annak is, ha ruhát kap :)


De mondom, igazából nincs olyan, hogy ez vagy az az ünnep mire való, olyan van, hogy nálatok így szokás, másoknál meg máshogy. De azt, hogy nálatok hogyan (lesz) szokás, nem az anyós dolga megmondani.

2012. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
86%

Én nagyon sokmindent veszek a gyerekeimnek, alkalmak nélkül is. Amikor úgy látom, hogy szükség van arra a játékra vagy csak nekem megtetszik. Szóval sokszor kapnak sokmindent.

De őszintén nem is tudtam, hogy Húsvétra kellene venni nekik valamit. Csokinyoszin kívül nem tervezek semmit. Múlt hónapban kapott biciklit, nem hiszem, hogy most Húsvétra kellene venni valamit. Ez nem is ajándékozós ünnep. Vagy én tévedek? Ezt nem bántásként írom, de tényleg nem tudtam, hogy ilyenkor ajándékot kellene venni.

3 éves és 1 éves gyerekek.

2012. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
80%
Én rajtad lepődtem meg. Nálunk a gyerekek nem kapnak húsvétra csak tojást és nyuszit csokiból. Nyuszit minden gyerek kap, tojást a lányok, hogy majd azt adják a fiúknak locsolkodásért. Ne haragudj meg de mi lesz a következő? A pünkösdi ajándék? Itt nem tojik a nyuszi játékot. Húsvétkor játszunk, locsolkodunk, kirándulunk.
2012. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
84%
Hűha, hát nekem inkább a te hozzáállásod a furcsa, és kissé "agybeteg" (nem az ajándékozás, hanem a borzasztó kifakadás miatt)... Nem baj, hogy te ezt akarod adni neki, add, ha így látod jónak. Számomra is másról szól a húsvét, inkább Jézus feltámadásáról, mint bármilyen ajándékról. De nem kapok sikítófrászt, ha valaki ajándékozni szeretne ilyenkor. Szerintem te se reagáld túl, hogy az anyósod meg nem ajándékpárti.
2012. márc. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nincs ajándék húsvétra csak csokinyúl, együtt tojásfestés, esetleg valami program (távolabbi szuper játszótér meglátogatása, fagyizás, ilyesmi).

Nem attól leszel jó anya hogy minden vackot megveszel a kicsi fiadnak.

2012. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
58%

Húsvétra csoki nyulat, tojást kap. Ahogy előttem írták, hajlamos az ember minden vackot megvenni. Én pont ilyen vagyok. Szülinapra, karácsonyra, név napra mindig kap valami nagyot, értékesebb ajándékot, de havonta veszek neki játékot, mert nekem megtetszik. Mondjuk használtan szoktam venni, de már annyi van, alig fér! Játszik mindennel, mindennek örül! Múlt héten vettün egy új kanapét, 3 éves lányom olyan boldog volt, mikor az apja meghozta, nézegette, simogatta, és vagy százszor elmondta nézd Anya, nézd mit kaptam! De ugyan ez volt mikor egy Bicikli Pumpát vettünk, azóta a szobájában van, és minden nap pumpál:) mindennek örül! Mostanság kicsit leálltam, mert már tényleg sok, elviszem magammal bevásárolni, végig megyünk a játéksoron, de szinte már mindent megvettem ami érdekli, nem is sír hisztizik semmiért, pedig megvenném neki. Bízom benne később is megtudom majd neki venni amit szeretne, vagy inkább amit szeretnék neki.

Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy sokszor a szülő magának veszi a játékot, mert megtetszik, a gyerek el lenne nélküle is.

Ha akarsz veszel neki ajándékot Húsvétra, te gyereked, te döntöd el hogy szoktatod, erre is jár ajándék, vagy sem. Barátnőm is vesz ezt azt a gyereknek, vagy ha elmennek a boltba, és valamit szeretne a fia, akkor azt mondja majd a nyuszi hozza ha nagyon szeretnéd.

Ez az ünnep szerintem arról szól, a lányok ülnek otthon, a fiúk pedig locsolkodni járnak, pénzt kapnak a locsolásért, vagy tojást, és a kapott pénzből megvehetik amit szeretnének!

Tavaly két barátnőm jött el a fiával locsolkodni, lányom tojást adott nekik , de ők is hoztak lányomnak:)

Küldd el a fiad az apjával locsolkodni, és hátha össze szed 5000 Ft, így meglesz a játékra való;)

2012. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk sincs nagy ajándékozgatás ilyenkor. A kertben "elrejt a nyuszi" néhány csoki tojást, meg ha már jó idő van, akkor egy homokozó készletet, vagy valami apróságot.

Nekünk is van pénzünk, mégse veszünk ilyenkor drága ajándékot. Mondjuk mi karácsonykor és szülinapkor sem szállunk el.

Mi viszonylag szegények voltunk gyerek korunkban, és én is megfogadtam, hogy az én gyerekem mindent meg kap, amit csak lehet, de az ésszerűség határain belül.

Ez számomra nem az az ünnep, ahol 5-10 ezres ajándékot osztogatunk a gyerekeknek. Inkább egy jó kirándulás, családi program, meg hasonlók.

2012. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%

nálunk sincs ajándékozás húsvétkor.

most írnám, hogy arra ott van a karácsony, szülinap... de nem merem :D

bocs, nem gúnyolódni akarok, de nekem is inkább a te reakciód az erős :)

mindenki azt vesz a gyerekének amit akar húsvétra.

még nem igen hallottam, hogy bárhol szokás lenne, hogy a nyuszi is ajándékokat hoz mint a jézuska, ettől függetlenül lehet.

mindenesetre ha szeretnél venni valamit a gyerekednek erre a napra hát tedd meg, ezért mert valaki szerint nem arról szól, nem kell kiakadni ;) persze értem, anyósodtól tele a törpöd, de szerintem ez most nem az "elszakadt" a cérna szori. nyilván félreértette, azt hihette, hogy tőlük kéred a drága játékot :)

2012. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!