Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák! Ti még szoktat...

Kedves Anyukák! Ti még szoktatok olvasni a gyermeknek esti mesét, vagy rábízzátok ezt a tv-re esetleg ez teljes mértékben elmarad?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 20:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes este olvasok nekik, vagy ha épp rengeteg a dolgom, akkor az apjuk. Nem marad ki egy este se meseolvasás nélkül!!
2012. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mesélek!Szerintem ez a kapcsolatrol is szol szulo és gyerek kozott.Annyi gyonyoru mese van.A fiam inkább hallgatta a mesét mint a tévét.
2012. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rengetegen mesélnek a gyereknek.

Ismerek több családot, ahol a gyerekek rengeteget vannak a tv elött, de esti mesélés mindig van.


Nekem soha nem meséltek, de már most beszereztem a lányomnka könyveket, habár még pici, de ahogy elmarad az esti tej jön helyette a mese.

2012. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy olvasunk. Most éppen paralel két könyvet is, egyikből az egyikünk, másikból a másikunk. :)


Szerintem nagyon fontosak a mesék a gyerekeknek, és az olyan mesék az igazán jók, amiket el tud képzeni, nem a tévében látható rajzfilmek (mondjuk nálunk csak hétvégén reggel lehet tévét nézni egyébként is).

2012. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Olvasok. Nem minden este mert van, hogy nagyon elfáradok vagy nem látszok ki a munkából 3 kicsi mellett, de az esetek 80%-ban biztosan mesélek.
2012. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nálunk az unokaöcsémnél (3,5 éves) nem olvas az anyja. Vettem neki egy szép mesekönyvet hátha... de mindig azt mondja nincs ideje, fáradt.

És sajnos nem ő az egyetlen a környéken :(


Pedig én fontosnak tartom a meséket. Honnan tanulja meg pici korában mi a jó és mi a rossz? Szerintem egy erkölcsi alapot a kicsiknek... és fantáziát.

2012. jan. 14. 20:31
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nagyon ritkán nem, van hogy annyira fáradt, hogy bevonul a szobájába és lefekszik fürdés után. Egy szobában vannak a kistesóval, aki akkor már alszik, ilyenkor nem megyek utána a könyvvel. Nálunk a mese hálózsákban a mi ágyunkban van most, onnan csoszog a mese végén a szobájukba.
2012. jan. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is van mese, szinte minden este. Néha előfordul, h valami miatt borul az esti műsor, de ez talán kéthavonta egyszer fordul elő.

A fiam (4 éves) el se tudna aludni a mese-rituálé nélkül. Utána még egy kis ideig "megnézi a mesét" azaz a képeket. A lányom 2 éves lesz, őt annyira nem érdekli, mesélés közben babázik, vagy ő is könyvet nézeget.

Reggel addig van tv amíg mindenki megissza a kakaóját, hétvégén kicsit tovább.

2012. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
nálunk van,hogy úgy el megy az idő,hogy csak akkor jutott eszembe hogy elfelejtettem a mesét,mikor már becsuktam magam mögött az ajtót.de szereti a meséket és nagyon ritkán marad ki,de nem minidg mesét akar olvasni,van,hopgy csak beszélni akar a képekről,vagy .épp ő mesél nekem a képekről ami eszébe jut.vagy ami történt vele.én is úgy érzem,hogy fontos,de mindenki úgy csinálja ahogy akarja.ettől még leeht jó és bensőséges kapcsolatukés okos nyugodt gyerek is lehet.hát ezt nem leeht tudni.
2012. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kicsivel több, mint két éves a lányom.Minden este olvasunk minimum fél órát, plusz előtte van, hogy diafilmet is nézünk.Hideg téli estéken nagyon jó, hogy leköti a mesekönyv.Amúgy is neheze múlnak a napok.Napközben is egyre többször hozza a mesekönyvet, hogy olvassak neki.Reggel nézheti a tv-t, míg issza a kakaót, vagy öltöztetem.
2012. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!