Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák! Ti még szoktat...

Kedves Anyukák! Ti még szoktatok olvasni a gyermeknek esti mesét, vagy rábízzátok ezt a tv-re esetleg ez teljes mértékben elmarad?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 20:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A lányom 4 és fél éves, minden este olvasok neki, az a természetes neki hogy mikor megyünk a szobájába feküdni, akkor választ egy könyvet, és azt elolvasom neki ,
2012. jan. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

4 éves a lányom és mindennap olvasunk mesét, kivéva, ha olyan fáradt, hogy mire bemegyek, addigra elalszik a tv-n.


Nálunk sokat néz tv-t, mert pici korában is csak így tudtam lefoglalni, hogy tudjak mellette dolgozni (lehet lepontozni). Nagyon jó hatással van rá a tv-zés, másfél évesen mondatokban mesélt, két évesen felismerte a színek és a formák nagy részét. Most pedig csak úgy alussza végig az éjszakát, ha tv-nézés közben alszik el, és nem velem.


De visszatérve a könyvekre. Esti rituálé nálunk, hogy ő fürdik, majd én is lefürdök, elmosogatok, vagy amit kell csinálni, és utána megyek olvasok neki két-három mesét, majd, utána alvás.


Mi már ott tartunk, hogy beirattam könyvtárba, mert képtelenség annyi könyvet venni neki, hogy mindig mást tudjak olvasni és sajnos én olyan vagyok, ha sokszor olvasok valamit, akkor nekem unalmas lesz és - mivel ilyenkor már elég fáradt vagyok - csak ásítozok rajta.


Így havonta egyszer elmegyünk a könyvtárba és ott választunk könyveket. Thomas, Bogyó és Babóca, Anna, Peti könyvek, meg amiben van elég kép.


Bocsi, hogy hosszú lettem.

2012. jan. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A fiam 5 éves, de minden este van mese. Általában egyet én, egyet az apja olvasunk, ha pl. nagyszülőknél alszunk, akkor általában ők, de valaki mindig!

Kb. 1 éves kora óta össze tudom számolni egy kezemen, hányszor maradt el, és akkor is nagyon nagyon rossz volt, és ez szinte a legnagyobb bűntetés neki.


A délutáni pihenés előtt is van mese, vagy itthon, vagy az oviban, ez már gyakrabban marad el, de csak akkor, ha minimum 1-másfél óra késében vagyunk mindennel. Ilyenkor a pihi után olvassuk el a kimaradt mesét.

2012. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem szereti, ha olvasok neki, így fejből mese van, utána kéri, hogy indítsak mesét, nagyon szereti a magyar népmeséket, kisvakondot, tom&jerryt stb... Nem gondolom, hogy ezzel ártok, hatalmas fantáziája van, ő is mesél nekem, képek alapján is, csak úgy magától is. de a mesélés kétség kívül kell a gyereknek:)
2012. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!