Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Húsvét "mire való" a Gyermek...

A Húsvét "mire való" a Gyermeknek? Ajándék nélkül el tudod képzelni?

Figyelt kérdés

Érdekes a fogalmazás, de: Kb 10 perccel ezelőtt mutattam "kedves" anyósnak, hogy: nézd mit találtam kisfiamnak? Biztos nagyon örülne neki, ha ezt megkapná a Nyuszitól Húsvétra. Erre ő: hmhmhmh...a Húsvét nem arra való, hogy ajándékot vegyünk a gyereknek, hanem csak egy kis apróságot neki...Arra ott a Karácsony, a szülinap...


Nem vagyunk gazdagok, de a Gyermekemet miért nem lephetném meg egy max 5000Ft-os ajándékkal HÚSVÉTRA?!?! Persze kap pár db nyuszicsokit, tojást, kint az udvaron majd megkeresi a fűben, ahogy eddig...

Őszinte leszek, nagyon meglepődtem a kijelentésén, legszívesebben mondtam volna neki, hogy az a...d pi...ért b..meg! Tök lazán, tök közönségesen mondta, na meg, hogy erre neki nincs pénze. (????) Egy szóval nem mondtam, hogy neki kellene megvennie. Gondoltam magamban, hát te nem fogod megmondani, hogy mit vegyünk, vagy mit ne a Gyerekünknek b....meg!

Nagyon rosszul esett ez nekem...Én gyerekkoromban alig kaptam valami ajándékot, nem is volt jó akkor, sajnos nagyon sok rossz ért kislány koromban, de megfogadtam, majd ha nekem lesz egy Gyermekem, mindent megadok Neki, amire csak szüksége lehet! Persze azért vannak határok, nem viszem/visszük túlzásba.

De őszintén: Baj, hogy egy olyan vmit szeretnék venni, aminek tudom, hogy nagyon örülne?!

Most megyek, elteszem magam holnapra, és légyszíves írjatok! Most nagyon xarul esett a megnyilvánulása anyósnak. :S Amúgy is egy agybeteg, depressziós idióta. Most nagyon berágtam, és már csak azért is meg fogom venni Húsvétra kicsi fiamnak! :(((((((


2012. márc. 22. 22:14
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
70%

Húsvétkor mi sem szoktunk ajándékozni.

A hét elejétől kifújt tojást gyöngyözünk, batikolunk, aztán szombaton a főtt tojásokat festegetjük, együtt vagyunk, jól érezzük magunkat, IDŐT töltünk együtt.

Vasárnap reggelre elrejtünk a fűben néhány csokitojást, jó nagy a viháncolás, mire előkerülnek. Meg hát ott a sonka és a főtt tojás :-)

Hétfőn elmegyünk a nagyszülőkhöz, a gyerekek locsolkodnak, kapnak némi pénzt, csokit, örülnek a zsákmánynak.

Nem azért van így, mert nem lenne rá keret, egyszerűen így szoktuk meg.

Jegyzem meg, névnapot is csak úgy tartunk, hogy sütök sütit, a lányok virágot is kapnak, a fiúk egy tábla csokit, megköszöntjük Őket, és ennyi.

A Karácsony és a Szülinap az, a ami jobban az ajándékozásról szól.

Nem semmi kapcsolatod lehet anyósoddal. Az a kipontozott rész elég durva volt, mégha nem is mondtad ki.

2012. márc. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
76%
nem nagy.max 5 ezer forint értékben?én ennyit veszek karácsonyra,szülinapra.igaza van anyósodnak,de mindenki úgy csinálja ahogy akarja.nálunk családon belül is megoszlanak a vélemények.mi tojásvadászatot rendezünk neki.sok finomsággal,az épp elég öröm lesz neki.mivel év közben azért kap ezt azt,nem marad le semmiről.
2012. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk sincs ajándékozás húsvétkor. Tojáskeresés van a fűben, meg húsvét hétfőn megyünk valamerre kirándulni, mert nem szeretem a locsolkodókat :)

Amúgy furi, mert én pl kiskoromban soha nem kaptam ajándékot anyukáméktól húsvétra, ő is azt mondta, hogy ez nem az az ünnep. Tegnap pedig volt vásárolni és hívott, hogy mit vegyen az unokáinak húsvétra? Mondtam is neki, hogy 25 éve még nem így állt hozzá :)) Aztán megegyeztünk abban, hogy ha nagyon akar, akkor valami apróságot vegyen, de ne nagy dolgot.

2012. márc. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
51%

Igen, el tudom ajándék nélkül képzelni, sőt!

Az én gyerekkoromban az volt a természetes, hogy kaptunk csoki nyuszit, tojást, barkaágat meg aranyesőt díszítettünk, tojást festettünk, és anyával vártuk a locsolkodókat, öcsém meg apával ment locsolkodni!

Én sem tervezek a fiamnak ajándékot venni, sőt majdnem kérdést is fogalmaztam meg, hogy ma már a húsvét is az ajándékozásról szól? Vagy hogy csak én vagyok olyan kegyetlen szülő, hogy húsvétra nem lepem meg a gyereket X ezer forintos játékokkal?

(úgy látom az eddigi válaszok alapján mégsem vagyok olyan kegyetlen, vagy legalább is nem én vagyok az egyetlen)


Szóval lesz nálunk csoki nyuszi, csoki tojás, pici kölnis üveg, apával locsolkodás, és ennyi.

Mondhatnám azt, hogy egyet értek anyósoddal, nem biztos, hogy attól lesz boldog és kiegyensúlyozott a gyerek, hogy minden piros betűs napon megajándékozzuk...

2012. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez az egész húsvét dolog. Nálunk húsvétkor és karácsonykor volt nagyobb ajándékozás. Pl biciklit, olyankor kaptunk. Névnap meg szülinapon is volt ajándék, de máskor csak amire szükségünk volt.


Nálunk "tojásvadászat" van húsvétkor, mert a lányom azt látta micimackóban, hogy ott is úgy keresik az ajándékot ( mi még az öcsémmel fészket készítettünk a nyuszinak, aki abba rakta az ajándékot). Ezért több apróságot kap minden évben, hogy el tudjuk rakni, több helyre. Idén kap egy hintát is a dédihez, mert csak a bébihintája van, és hát 4 évesen az már kicsi neki. Ezenkívül még kap buborékfújót, napszemcsit, öltöztetős könyvet, főzőcskézős apróságokat, homokozós dolgokat, labdát, ruhákat és édességet. Persze ezt nem csak tőlünk, hanem úgy átlagban mindenkitől. Mi a dédinél szoktuk elrakosgatni a dolgokat és egyszerűen látni kellene, hogy mennyire örül, hogy ott is van valami, meg ott is... És nem az értéke számít neki, hanem, hogy "vadászhat".


A kérdésre válaszolva, szerintem is van ebben egy kis berágás anyósra. Ha ti úgy gondoljátok, hogy örülne annak a játéknak, és meg tudjátok venni, akkor miért ne. (Lehet nálunk is fog kapni egy kis duplót, mert az oviban is imád vele játszani, meg barátoknál is csak azzal játszott, és mivel megengedhetjük magunknak, ezért valószínűleg fog kapni, meg lehet, hogy mondjuk a nagyszülőknek is, meg a sogórnőmnek és akkor kap kettőt vagy hármat)

2012. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem igen csak túlreagáltad, és inkább egy jó ok volt arra, hogy beleköthess az anyósodba, noha szerintem igaza van. Én sose kaptam nagy ajándékokat húsvétra, csak csokit. Ahogy a gyerek sem kap a nyuszicsokin,. tojásokon kívül, esetleg egy húsvéti kifestőt, vagy ilyesmit. Nem hinném, hogy a húsvétnak a nagy, drága ajándékokról kellene szólnia. De persze a te dolgod, csak akkor nem kell leszólni, azt aki nem így gondolkodik, mint te.
2012. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ahhoz húsvét, hogy vegyél valamit. Én múlt héten vettem 5000-ért mindenféle játékot, így biztos nem kap húsvétra semmit.
2012. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
75%
Hát én magától a húsvéttól is frászt kapok.A gyerekkori locsolkodásokat annyira utáltam,amikor ott vártuk a locsolókat,büdös voltam,és fájt a fejem a nap végére.Eldöntöttem hogy én ha egyszer családom lesz elmenekülök itthonról húsvét hétfőn.Nem vagyunk vallásosak,nem járunk templomba,és ajándékot se veszünk.Vasárnap van csokitojásvadászat nálunk is meg festünk tojást is,locsolkodás meg van az oviban.Mi elmegyünk ajándék helyett kirándulni minden évben.Nagyon csúnyán beszélsz anyósodról,egy ilyen piti dolog miatt.Akármilyen is a párod anyja.Ha meg ez a véleményed róla minek meséled el neki hogy mit akarsz húsvétra.Azt gondolta célozgatsz,félre értette.Szerintem is felfújtad kicsit.Ha akarsz úgyis megveszed azt a játékot.
2012. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok válasz érkezik...Nos, nem több 10ezer Ft-ban gondolkodtam az ajándékba. Megengedhetjük magunknak, annyira nem vagyunk hála Isten szegények. Inkább magamnak nem veszek semmit, csak a Gyerekemnek legyen. Egyébként szintetizátort néztem ki, mert ami van, az sajnos elromlott, és nem lehet megjavítani. :( Most kicsit komolyabbat fog kapni, már meg is rendeltem Neki. Kicsit több, mint 5000Ft, de legközelebb már csak Karácsonyra kap nagyobb, értékesebb ajándékot.

Nálunk is lesz tojásvadászat, tojásfestés, egyebek, de locsolkodás nem, mert mi sem szeretjük, inkább elmegyünk fél napra kirándulni, persze ha jó idő lesz. Na meg nincs kihez menni locsolkodni, itt ahol élünk elég zárkózottak az emberek.

Anyóssal kapcsolatban: Ő tényleg depressziós, most hadd ne írjam le, hogy mi a baj, hosszú.


Mindenkinek kellemes napot!

2012. márc. 23. 12:55
 20/50 anonim ***** válasza:
76%
ahhoz képes,hogy ki voltál akadva anyósodra,most elég nyugodtan ecseteled milyen drága aláyndékot veszel.gondolom nem gondoltál arra,ennyien az anyósnak adnak igazat mi?
2012. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!