Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet a gyereket megtanít...

Hogy lehet a gyereket megtanítani, hogy jobban olvasson?

Figyelt kérdés

tegnap 13:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
Jaa akkor ne is várd el tőle hogy jobban olvasson. Képmutatás lenne.
tegnap 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

Aki kicsi korától tévét néz, annak egyszerűen ahhoz az ingermennyiséghez igazodik az idegrendszere és nem kötik le az olyan dolgok, amikhez türelem, kitartás, koncentráció kell, vagy pláne hosszú távú memória és képzelet.

Egy szöveges lap, amivel neki kell megküzdenie, feldolgoznia, értelmeznie, elképzelnie, egyszerűen tényleg szenvedés lesz neki ahhoz képest, hogy minden mozog, világít, hangos, nyomkodható és azonnali jutalmat ad. Ez olyan, mintha addig csak motorcsónakkal ment volna, de most eveznie kellene.

Mellé kellene ülnöd és együtt olvasni, max. akkor áttevődhet valami pozitívvá, hogy lám, ilyenkor anya-apa időt, figyelmet szán rám, mert ez valami fontos és jó dolog. De sajnos tényleg ha sok képernyőzés volt 6-7 éves kora előtt, azt marha nehéz, szinte lehetetlen kijavítani.

(Egyébként meg miért kérte volna magától, honnan tudta volna, hogy nem csak az az élet rendje, amit elé raksz?)

tegnap 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Gyerekkönyvtárban fognak tudni segíteni, vannak direkt most olvasni tanuló gyerekeknek szóló rövid kis könyvek, amiket már ők tudnak olvasni maguknak, általában jelöli az olvasási szintet is. Az 1-esen pld 1 oldalon a kép alatt csak 1 rövidebb mondat van. Már én olvasok, most én olvasok stb. néven futnak.
tegnap 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Kèrdező az egy dolog, hogy ti nem olvastok de te sosem hallottàl mèg a mese ès maga a mese olvasás fontossàgàról így hogy gyereked lett?

Megmozgatja a fantáziát, a gyerek maga hozza létre fantáziájával a történet helyszínét, a szereplők külsejét és a helyzeteket az alapján, amit hall.

Színesíti a szókincset ugyanazokat a szavakat írásban a szóismétlések elkerülésére szinonimákkal és más-más jelzőkkel fogalmazza meg az író, így a szókincse is igen változatos lesz.

Elmélyíti a szülő-gyerek közti kapcsolatot: sokszor a rohanó hétköznapokban, óvoda és munka után az esti mesélés lehet az összebújás, egymásra hangolódás egyetlen időszaka. A gyerek megszokja, várja, mert az megadja neki az elengedhetetlen mindennapi biztonságot.ès igen az olvasàsra is pozitívan hat. Stb stb

tegnap 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%

Ezt elbaltáztad már 5-6 évvel ezelőtt akkor. Ha egészen pici korában nem szoktattad rá a mesehallgatásra, persze, hogy nem kérte később. Ezzel nem ér takarózni, hogy "nem igényelte".

Talán nincs még minden veszve, de mostantól muszáj lesz nektek is odaülni vele és együtt gyakorolni. Amikor elsős voltam, mindenkinek meg kellet venni a "Minden Napra Egy Mese" című könyvet, abból kellett otthon gyakorolni. Egy mese egy A4-es oldal (van, amelyik egy picit több, de sosem kettő egész). Kezdésnek jó lehet, valamivel modernebb történetek, mint a Grimm, egyszerűbb szókinccsel.

Dicsérd sokat, motiválhatod is valamivel (gyűjthet matricát/csillagot/nyomdát minden nap a gyakorlással és x darab után kaphat jutalmat, előre fektessétek le a játékszabályokat).

Olvasás nélkül nem fog tudni később a tananyaggal haladni, pláne így, hogy afelé tart az oktatás, hogy egy bármilyen végzettségű felnőttet is beküldenek felügyelni, azzal, hogy olvassátok el a következő leckét.

tegnap 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%

Van egy 2. osztályos lányom, nem olvas folyékonyan. Adtam már a kezébe sokmindent de nem is szeret olvasni. Van neki, mesekönyv is, regény is, magazinnal is próbálkoztam hátha. Én is olvasok sokat, a nagyobb testvére már 1. osztályban azt olvasta amit talált, szorgalomból gyakorolt, 3. osztályosként már ropi naplóját 1 héten belül kiolvasta, de ő már 2. osztályban folyékonyan olvasott, mindig is szeretett.


Szóval sok gyakorlás persze de ez nem olyan dolog, amit rájuk lehet erőltetni.

tegnap 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Olvasóvá nevelni kell. Újszülött kortól szépen fokozatosan. Ez kimaradt. Példát se lát. Mi motiválná?
tegnap 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

Hanyadikos?

Gyakorolni kell

tegnap 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%
Első osztályosnak első könyvnek legjobb a Gőgös Gúnár Gedeon. Ahogy haladnak a betűk megismerésében, úgy vezetik be a könyvben is az újakat. Rövid, könnyen olvasható szavak és mondatok. Később érdemes olyan képes meséskönyvet venni, amelyben csak néhány nagybetűs sor van a képek alatt.. A rövidebb, kevesebb szöveget könnyebben elolvassa, és már a kezdetektől sikerélménye lesz. A Minden napra egy mesét kezdő olvasónak nem ajánlanám, sok apró betű, azt még nehezen olvassa, inkább bagadozik. Viszont anyuka abból esténként olvashatna egy-egy mesét a gyereknek, az olvasóvá nevelés egyik alappillére az esti meseolvasás. Ajánlott már egészen pici kortól, de még most sem késő.
tegnap 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg, a Gőgös Gúnár Gedeon meg a Mosó Masa Mosodája zseniális! Utóbbi második-harmadikban inkább, a helyesírásra gyúr rá és elég szórakoztatóak a rövid történetek, én már kisebb koromban is imádtam (nagyimnál megvolt apu régi iskolai példánya, abból volt sokszor a mese a szieszta előtt).
tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!