Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereket hogyan lehet...

6 éves gyereket hogyan lehet megtanítani, hogy mit várok tőle?

Figyelt kérdés

A párom gyereke nálunk van, így én vigyázok rá egy ideig. Nekem is vannak gyerkőceim és vagy megrúgja, megtapossa vagy átesik rajtuk vagy fellöki őket. Nem haragszom rá, ezt előre leszögezném. Neki idegen vagyok úgymond, így nem csoda, hogy nem nagyon érdekli mit mondok neki, de ez a gyerekek között konfliktust generál meg baj is lehet belőle.


Tudok vele valamit csinálni, hogy kicsit figyeljen jobban?


Ma eddig: nyakonrúgta az egyiket, fellökte, átesett a kisebben. Ezenkívül a nagyobbnak beletérdelt a hasába, állandóan belekapaszkodik és nem engedi el, kiabál és nem hallja amit beszélek. Megkérem valamire, de mintha nem hallaná.


Mondom mégegyszer: nem haragszom rá, egyébként jófej kisgyerek. Nem látom ellenségnek, vetéjtársnak sem, csak félek, hogy bajuk fog esni a végén.


2018. aug. 2. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért, de egyáltalán nincs rendben hogy így viselkedik. Az én szüleim anno úgy neveltek, hogy ha nem ők, hanem egy másik felnőtt vigyáz rám akkor épp úgy hallgatnom kell rá, mint rájuk.
2018. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Mi az, hogy nem haragszol rá? Semmilyen másik gyereket nem szabad felrúgni, ezt nyilván tudja is, mert már 6 éves. Szóljál rá nyugodtan, határozottan.
2018. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sajnálom a helyzeted, nem lehet könnyű. De ha megkéred és nem használ akkor igenis szankcionálni kell. Vagy ha azt nem akarod, elég határozottan rászólni. Nem 6 hónapos hogy ne értse. Szimplán szófogadatlan. Ha meg baj történik ne adj'Isten, akkor meg magadat fogod hibáztatni hogy miért nem voltál határozottabb és következetesebb.
2018. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal arra kérem, figyeljen jobban. Sajnos nem jutunm sokra, de ez az első napja itt. Úgy érzem neveletlen, szófogadatlan és értetlen. Ketten el lehet vele lenni nagyon jól, de így nem igazán. Nem akarom én bántani, hiszen semmi jogom hozzá... Toleráns szeretnék lenni, de ha erősebben rúgja nyakon a másikat, nagy baj lehet. Ha akkorát esik a gyerek, akkor betörhet a feje... Stb.
2018. aug. 2. 18:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Én sem azt írtam hogy bántsd, csak hogy legyél határozottabb. A szankcionálást úgy értettem hogy egy figyelmeztetés után, amennyiben nem fogad szót utána sem, játékmegvonás stb.
2018. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére egy ideje csak dobálja a tiszta ruhákat meg nem hallja amit mondok. Haladás. :D
2018. aug. 2. 19:58
 7/11 TheSoldier ***** válasza:
100%
Gondolom arra vágyik,hogy a párod figyeljen rá..
2018. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dolgozik. Ha itthon van, akkor vele foglalkozik, ez természetes. Ez az egy nap csak, amit dolgozik, utána itthon lesz.
2018. aug. 2. 21:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele határozott, és ha rosszat tesz, akkor igenis büntetés jár. Nem kell mindig a kedvét keresni, mert akkor a fejedre nő. Az óvódában, iskolában is vannak szabályok, és a felnőttek, akikre a gyerekek vannak bízva, betartatják azokat. Sőt, a gyerekek akkor bizonytalanodnak el, és kezdenek rosszalkodni, ha nincsenek szabályok.
2018. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rá kell haragudni, hanem arra, ha rosszat csinál. Ha te gyereked ökörködik, gondolom, akkor sem csak mosolyogsz, hanem rászólsz és ha totál nem hallgat rád, kitalálsz valami büntetést, kivonod a játékból. Ettől még amikor jófej, te is lehetsz az, dicsérheted agyba-főbe.
2018. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!