Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereket hogyan lehet...

6 éves gyereket hogyan lehet megtanítani, hogy mit várok tőle?

Figyelt kérdés

A párom gyereke nálunk van, így én vigyázok rá egy ideig. Nekem is vannak gyerkőceim és vagy megrúgja, megtapossa vagy átesik rajtuk vagy fellöki őket. Nem haragszom rá, ezt előre leszögezném. Neki idegen vagyok úgymond, így nem csoda, hogy nem nagyon érdekli mit mondok neki, de ez a gyerekek között konfliktust generál meg baj is lehet belőle.


Tudok vele valamit csinálni, hogy kicsit figyeljen jobban?


Ma eddig: nyakonrúgta az egyiket, fellökte, átesett a kisebben. Ezenkívül a nagyobbnak beletérdelt a hasába, állandóan belekapaszkodik és nem engedi el, kiabál és nem hallja amit beszélek. Megkérem valamire, de mintha nem hallaná.


Mondom mégegyszer: nem haragszom rá, egyébként jófej kisgyerek. Nem látom ellenségnek, vetéjtársnak sem, csak félek, hogy bajuk fog esni a végén.


2018. aug. 2. 17:06
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Megfogadtam a tanácsokat. Mivel ma lendületből lerúgta az ágyról a kisfiamat. Határozottan, higgadtan elmondtam. Sírt (igaziból), aztán 10 percet nyugton is volt... És újra ugrált. Szerencsére az apjára hallgat, így mikor hazajött rászólt és abbahagyta. Időbe fog tellni, de talán menni fog.
2018. aug. 3. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!