Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet a gyereket megtanít...

Hogy lehet a gyereket megtanítani, hogy jobban olvasson?

Figyelt kérdés

tegnap 13:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Ez csak sok gyakorlással megy. Ha csak annyit olvas, amennyit az iskolában szoktak+amit kiadnak hazira, akkor lassabban fejlodik. Ha emellett sokszor adtok a kezébe mesekönyvet, hogy olyat is olvasson, ami őt érdekli, gyorsabban fog fejlodni
tegnap 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tipikus gyerekkönyvet adjunk neki? Vagy jó lesz olyan amilyet ő akar?
tegnap 13:35
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
Neki való könyveket kell venni vagy kölcsönözni és kérni, hogy olvasson fel neked pl. amíg főzöl vagy pakolsz. Ha nem hajlandó, akkor meg ki lehet tűzni jutalmat, ha elolvassa, meg büntetést, ha nem ül le. És a példa is fontos, titeket mennyire lát olvasni.
tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Akár újságcikket is felolvashat, csak a neki valóakkal több lesz a sikerélménye, valószínűleg jobban fogja érdekelni egy mese folytatása, meg ha alsósról van szó, könnyebb, ha nagyobbak a betűk.
tegnap 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha most tanul olvasni, akkor olyan 6-8 éves, egy nem túl hosszú meseregény jó ötlet lehet. Én amint megtanultam olvasni rávetettem magam mindenféle regényre, untam a meséket, csak pár évvel később, olyan 10-12 évesen olvastam Grimm meg Andersen meséket (ez utóbbi egy nagyon régi kiadásban volt még, azért is vonzott). Szerintem kérdezd meg, mit akar olvasni, nézz utána, hogy a tartalom neki való-e, aztán hadd szóljon. Sokkal szívesebben fog olyat olvasni, ami érdekli. Én annó nagyon szerettem apukám régi Delfin-könyveit, ezek többnyire vékonyka ifjúsági regények. De jó választás lehet a Vuk vagy a Bambi (az eredeti, nem a Disney) is, ha érdeklik az állatok. Ismeretterjesztő gyerek enciklopédiák is szuperek, ha rá van gyógyulva valami speciális témára (dínó, űrkutatás, autó, feltalálók...)
tegnap 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

3-as ne beszélj már hülyeségeket.Büntetést mert nem olvas?

Így csak kb örökre megutáltatná vele,soha egy könyvet a kezébe nem venne.Főleg ha még nagyon kicsi vagy akár nem rég tanulja

tegnap 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Olvasson bármit, ami érdekelheti. Válasszon ő. Válogasson könyvtárban.
tegnap 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
20%
Jajj, hát olyasmire gondoltam, hogy addig nem kapcsolhat be képernyőt, ha aznap nem olvasott. Nem arra, hogy ne kapjon vacsorát. Ha egy gyerek még nem olvas folyékonyan, addig sajnos kínlódás és minden más érdekesebb lesz.
tegnap 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
Ti mennyit olvastok? Mennyit olvastál neki kisebb korában?
tegnap 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9. Semmit nem olvasunk, nincs idő rá. Kicsi korában is a tv-t nézte, nem kellett olvasni neki, nem kérte.
tegnap 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!