Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok haragudni a gyerekre...

Szoktatok haragudni a gyerekre ha éjjel nem akar elfelé aludni?

Figyelt kérdés

Hulla fáradt vagyok már estére, de mégis csak ilyenkor a gyerek elalvása után van időm magamra. Néha azon kapom magam, hogy nagyon haragszom rá ha nem akar elaludni. Utána persze haragszom magamra amiért haragudtam rá.


Más is szokott így lenni? Velem van a baj?



tegnap 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
én is a pokolba kívánom olyankor, szoktam is rondákat gondolni róla, még ha tudom is, hogy nem tehet róla és nem direkt csinálja. gondolatban bocsánatot is kérek tőle.
tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Persze. Szerintem mindenki érez így.
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel sosem, bagoly vagyok… na de amikor reggel kelni kell… jáj 😃
tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiacskám este általában szépen elalszik, na de délután...🙄 Ott sem gyakori, de kb. kéthetente szokott lenni egy-egy harcosabb elalvás/nem alvás.

Ráadásul természetesen szinte mindig azokon a napokon nem hajlandó elaludni, mikor valahová időre kellene mennem (pl. doki) vagy egyéb halaszthatatlan dolgom van alvásidőben 🙃

Persze én is fel tudom húzni magam ilyenkor, de vagy megsajnálom, mert látom rajta, hogy valószínűleg csak túlpörgött (és aludna ő, csak nem megy), vagy annyira aranyosan dumál alvás helyett, hogy gyorsan megenyhülök 😀

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemnél éreztem ezt, ő brutál rossz alvó volt. Szégyellem magam visszagondolva, de sokszor már sírva kiabáltam vele, olyan ideges voltam, egyszer-kétszer még csúnyát is mondtam, hogy k*ssolj már végre, pedig sosem gondoltam, hogy ilyen idegbeteg anya leszek.


De teljesen kikészültem az alvásától. Születése óta 1-2 órákat kellett altatni, sokszor kelt éjszaka, nappal is kínlódás volt az alvása, az első év mintha csak altatásból állt volna. Annyira elegem volt a végén, hogy el se tudom mondani, pláne, mert én koránkelö-késönfekvő típus vagyok, engem totál kinyírt, ha 9 után még fent volt, fél 10-kor már sírtam, mert olyankor már nem maradok fent én sem, használhatatlan vagyok, akkor tudtam, hogy ma sem lesz 10 perc émidöm.

tegnap 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Szoktam így lenni. Általában akkor ébred fel és mostanában üvöltve, amikor pont elalszom. Sajnos az átlagnál ingerültebb vagyok, ha felkeltenek. Érzi ö is és még jobban sír. Volt, hogy csúnya dolgokat is mondtam neki. Annyira haragudtam persze magamra.... Eldöntöttem viszont, hogy másképp fogom csinálni, egyre jobban ért mindent, nem szeretnêk vele így viselkedni, szerintem szépen haladok.
tegnap 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Néha, visszaaltatásnál éjjel, ha nagyon nehezen megy.
tegnap 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez az egy dolog borít ki úgy ténylegesen. Amikor elkezdett leszokniva délutani alvasrol, és volt hogy masfel-2 ora kínlódásból állt az egész, hát volt hogy kb. úgy viselkedtem, mint akinek elgurult a gyógyszere. Mert hogy rengeteg dolgot kellett volna azidő alatt megcsinalnom, plusz nagyon nagyon nagy szükségem lett volna 20-30 perc csendre...

Végül délutan nem erőltetem az alvast, így este 8-kor pikk-pakk alvás van. Azóta gyakorlatilag nem is volt kiabálás egyáltalán. Bár ha csak tudom, délben lepasszolom valakinek 1 orára amíg pihenek :)

tegnap 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De még hogy! Kb.mint #5.Bagoly típus vagyok és egész terhességem alatt azon voltam, hogy ő is az legyen. A tanítvány túlnőtt a mesterén. Nekem elég lett volna, ha csak az éjszaka első felében nem alszunk, szerinte a másodikban se kell. Így ment az elején. Sírva könyörögtem, hogy aludjunk már a k.életbe! Aztán persze szörnyű lelkiismeret-furdalásom volt. Nem is rá haragudtam, hanem a helyzetre. Utáltam , hogy nem akkor alszik, amikor én akarom. Azzal próbáltam vigasztalni magam, hogy valószínűleg én se akkor alszom, amikor ő akarja, szóval neki is ugyanolyan nehéz velem. Mostanra nagyjából kiegyeztünk.
tegnap 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!