Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, hogy egy...

Mennyire normális, hogy egy 16 hónapos éjjel 2x eszik? Le lehet szoktatni az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

Anyám mondta, hogy éjjel ha megébred, ne adjak neki tejet, adjak vizet. Párszor kipróbáltam, de azokon az éjjeleken nem aludtam, addig sírt, csapta magát amíg nem adtam ételt neki.

Olvastam, hogy ha napközben sokat eszik, éjjel nem fog enni. Hát nálunk ez se jött be 😅 sokat eszik napközben, nem erőltetem soha, hogy egyen. Tápszert csak este lefekvés előtt és éjjel kétszer eszik 10 hónapos korától. Napközben nem fogadja el


aug. 16. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10hónapos koráig szopott a lányom. Most lesz 3 éves és a mai napig 2x kel éjjel. Nem eszik, nem iszik. Csak menni kell hozzá és visszaaltatni.


Fiam 5.5 éves őt 13 hónapos koráig szoptattam. A mai napig kel 1x.



Szóval nem feltétlen azért kel, mert éhes. Rengeteg gyerek kel éjszaka. Kell nekik a közelség, megnyugtatás, stb...


Anyukád meg cuki, de kicsit le van maradva ezen a téren.

aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En 19 honaposom is eszik meg legalabb egyszer, de elofordul, hogy 2x. Nem tudok vele mit csinalni, viz nem eleg. Ami egyebkent az agyaban van (kulacsban), szoval azzal is kiszolgalja magat az ejszaka folyaman onalloan.
aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém 2 éves múlt, és még mindig iszik egy pici tejet éjjel, amikor kel. Napközben megeszik egy vizilovat is, úgyhogy nem az a 6 kcal hiányzik neki, inkább kialakult egy rutin, és az hiányzik neki. Víz nem jó, odabújás nem elég, próbáltam többször leszoktatni, volt hogy 2-től 5-ig fent volt, nem aludt vissza, amíg nem kapta meg a tejét. Én már nem stresszelek rajta, iskolában már csak nem fogja cumisüvegből inni a tejet. 😓
aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell csinálni. Majd elhagyja, ha megérik rá
aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Gyerekfüggő nagyon. Én is próbáltam időnként, hogy hátha elég a víz, de hát ha éhes, akkor addig úgyse alszik nyugodtan, míg nem kap. 3 gyerekből 2 kb 3-4 hónaposan abbahagyta az éjszakai evést, a legkisebb pedig másfél éves koráig kérte. Egyik éjjel beleszívott párat a cumisüvegbe és otthagyta, azóta nem kapott, nem is igényelte már.
aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves, és éjszaka ő is iszik 1x tejet. Ha jön a foga, olyankor 2x is.

Próbáltam vizet adni, mert volt, hogy beteg volt és nem kaphatott tejet éjszaka, na az valami rettenetes éjszaka volt.

Mostanában volt többször, hogy 1-1 éjszaka kimaradt nála. Én úgy gondolom, hogy majd idővel ezekből lesz egyre több, és majd elhagyja.

aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!