Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "büntessem" meg a 2...

Hogyan "büntessem" meg a 2 éves gyerekemet, amikor megharapja a 8 hónapos öccsét? Mi a helyes teendő ilyenkor, ha kötődő nevelés híve vagyok?

Figyelt kérdés
Kint főztünk a konyhában, felkelt a kicsi, ezért bementem hozzá, kihoztam a nagyot w konyhából és kulcsra zártam, nehogy bemenjen. Mondtam neki, hogy nemsokára vissza megyünk, de felkelt az öccse, most őt kell elintéznem. A kicsi a kezemben volt, erre a nagy odajött és megharapta a combját 1 pillanat volt az egész, nem is láttam, mert pont a kicsi cumisüvegét kutattam a kanapén. Olyan ideges lettem, rakiabáltam, hogy mégis mit csinált, ezt nem szabad, majd beküldtem a szobába, hogy maradjon ott egy kicsit "büntetésből". Ő persze, ordított, úgy hogy 2 perc után kiengedtem, azóta meg mintha mi sem történt volna. Adjatok a kezemben valamilyen eszközt ilyen helyzetekre légyszi, kivéve a verést, mert az soha nem tenném meg vele.
júl. 30. 14:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
66%
Ohh, azt nem említetted hogy fejlődési elmaradása van. Mondjuk érdekes az az orvos is aki fejlesztés helyett bölcsödébe tanácsolja a gyereket, ráadásul kifejezetten a kistestvér miatt. Azért az kemény menet lesz amikor erre rájö az amúgy is testvérféltékeny gyerek.
aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Azért nem küldte fejlesztésre, mert nincsen annyira lemaradva és ő szerinte a bölcsőde ezt helyre fogja hozni.
aug. 1. 18:48
 33/39 anonim ***** válasza:
59%
Én azért elvinném egy hozzáértő elismert szakemberhez is. Hallomásból is szoktak azért Orvosok hülyeséget mondani én emiatt mindig jót, tapasztaltat keresek.
aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Elvittem már. Nincsen semmi baja.
aug. 1. 21:40
 35/39 anonim ***** válasza:
48%
Most akkor nincsen semmi baja, vagy van és kell fejlődnie? Mert ha nincsen semmi baja és csak egy általános lemaradás van azt tulajdonképpen nem kéne orvosolni mert nincs semmi baja.
aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Nem mindegy az neked,hogy mi van a fiammal?¡ Nincsen semmi baja, csak nem annyira önálló, ezért mondta az orvos, hogy vigyem bölcsibe, ott majd javulni fog. A múlt héten vittem fejlesztőhöz, ő is elmondta, hogy semmi baja nincsen. menjel törődj a saját dolgoddal,senki nem kérdezett téged.
aug. 1. 23:36
 37/39 anonim ***** válasza:
Persze egy két évesnek önállónak kell lennie. Már a popójukat egyedül törlik.
aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
És neked a 2-éves gyereked lány vagy ő is fiú?
aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Koztem es a tesom kozott masfel ev van. Anyu meselte, hogy nikor baba voltam nővérem megharapott, de nagyon. Anyukam adott neki egy nagy pofont. Akkor eloszor. Nagyon fajt a lelkenek, soha tobbet nem mert megharapni. Bocsi de ez igaz sztori, nem momdom hogy csinald, de mukodott
aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!