Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kössem le a 8hónapos...

Hogy kössem le a 8hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok,ti mit csinaltok ilyen koru babákkal ami érdekli őket?

Enyémet semmi nem érdekli semmi nem köti le,se a játekok se kin a szabadban setalas mer kocsiba 10perc után ordit.Csak a kezembe van el,és mar nem birom fáradt vagyok Éjjel nem alszik jól max 8orát ha alszik nappal max 2szer fél orát Teljesen tanácstalan vagyok hogy mit csinálhatnék vele hogy ellegyen legalab fél orát.Éjjelente min.10x fennvan.Másnak is volt ilyen korszakja a babájanak?mik segítetetek?köszönöm a válaszokat


2021. dec. 16. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szia

Tudom le leszek pontozva érte, de alváshoz nekünk, mindkét gyereknél a megszokott napirend vált be. Nem óramű pontossággal tartottuk, hanem a tevékenységek sorrendje volt fontos, így megszokták hogy ekkor és ekkor alvás van. Aludtak is rendesen. Lányom elég hamar átaludta így az éjszakát, fiam fokozatosan tolta ki az ébredéseket.

A másik meg szerintem nem kell folyton szórakoztatni őket, hagyd pörögni, forogni, pakolni, kúszni, mászni, kicsit nyűglődni. Ha elfáradtál tedd le, méltatlankodik, ez van 🤷‍♀️ nem hagyod egyedül, sem magára ilyenkor csak nem veszed fel. Tedd le a szőnyegre otthon és hagyd felfedezni.

A mozgásfejlődés is és a szeparációs szorongás is lehet a ludas egyébként mindezért, amit leírtál...kitartást.

2021. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt egy az egyben, hogy nem kötötte le semmi, csak kézben volt jó neki, babakocsibam is ordított, csak a kisfiam hála isten legalább jó alvó.

A többire kitartás, el fog múlni. Amint elkezd járni sokkal jobb lesz. Nálunk azután megszűnt az egész napos ordítás. Mióta stabilan jár, azóta babakocsit sem használunk.

2021. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan szeparációs szorongás van, azért nem tűnhetsz el a látóteréből. Bezzeg az nem zavarja,ha ő tűnik el :D Szerintem ez egy ilyen üvöltős és tapadós korszak, kitartás. A 8 meg egész jó, nekem a kisebbik még 5x kelt ekkora korában és napközben ugyanígy alig aludt (a nagyobbik bezzeg jó alvó volt, pedig vele ugyanúgy csináltam mindent, úgyhogy azóta nem hiszem, hogy ezen múlik, pedig ha csak ő lenne, biztos azt hinném, milyen ügyes vagyok :)). Szerintem ha kicsit olvasol erről a korszakról és rájössz, hogy normális és nincs bűntudatod, az már nagy segítség tud lenni.
2021. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszönöm a válaszokat.Napi rutin mar egy ideje megvan de mindhiába.Olvastam rengeteget ezekrol,es enis gondoltam ra,csak remenykedtem hogy valaki feltalalt valami csodamódot😂Annyira szarnak érzem magam hogy nem tudom lefoglalni,nemtudom elaltatni,fáradt is vagyok alíg alszom(a 8oraban min.10xfen van)2ora min.mire elaltatom,9ora van de még most is elemében van kiabál,olyan mindha nem fáradni ki napközbe pedig egesz nap megse áll.Ach anyira tehetetlennek érzem magam.Bocsi csak olyan jo volt kiirni
2021. dec. 16. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!