Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák ti hogyan oldjátok...

Anyukák ti hogyan oldjátok meg, hogy ne szakadjon ki a kisgyerek ruhája az iskolában?

Figyelt kérdés

Minden ruha kiszakad, a leggingset egyszer viseli a 8 évesem és ahogy hazajön millió lyuk van a hátsó felén, kuka.

Ha mackoban viszem, akkor játék közben a térde szakad ki.

Mindig normális markánsabb ruhában járattam a gyereket, de képtelenség állandóan vadiúj ruhákat venni, egy mackó 3-6 ezer Ft között van, magas növésű emiatt nem tudok venni neki olcsó sinsay ruhákat, mert nem mennek rá.

Szóval végül elkezdtem mondhatni topisabb ruhába járatni a lányomat, és ez nem tetszett a tanító néninek, valamint hosszú göndör haja van és megkaptuk, hogy a testi ápoltsága rendezetlen a gyerkőcnek.

Szeretném rendezetten végig csinálni a következő évet, de nincs már több gondolatom mit kéne tennem. Nektek van ötletetek?



júl. 2. 19:56
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Ebben a suliban minden gyerek vadul játszik, elesnek az udvaron, a betonon, a füvön, mert fociznak is.

Biztos van olyan gyerek, akinek ugyanígy kiszakad a ruhája.

A fenék részén biztos valami csavar lesz a baj, de kérdeztem már többször és nem tudja megmondani.

A haját gyönyörűen copfba fogom reggel, hajcsat minden de nem szereti és a suliban hamar megszabadul tőle, tehát összevissza lóg a haja és ez ellen én itthonról nem tudok mit tenni.

júl. 2. 20:54
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Dehogynem tudsz: "draga lányom, ha nem tartod rendben a hajad, nem való neked a hosszú, levágatjuk"

Nem ovis már

júl. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
23%

8!


A copf és a lófarok nem ugyanaz?

júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
12 igen ezzel is próbálkoztam már ;)
júl. 2. 21:28
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Minden problémádra a lányoddal való beszélgetés lenne a megoldás. Egyrészt a viselkedésén kellene változtatni, mert nem mindegy, hogy játszik, azért szerintem egyáltalán nem jellemző ez az állandó szakadás alsó tagozatban. Tanítsd meg, hogy vigyázzon a ruhákra! Ne vegyél neki állandóan újat, mert ezzel csak támogatod a "durva" játékot. A haja pedig szinten vele kell megbeszelned, vagy rövidebbre vágni vagy akkor ne copf, hanem mondjuk fondd be, vagy akkor ne teljesen kösd fel csak az elejét, ne lógjon a szemébe, csatold el stb. Azért ez fontos lenne, írás, olvasás, tesi órán akadályozhatja.
júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
És el is vitted levágatni vagy csak ígérgeted ?
júl. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
7.osztályos volt a fiam, minden szünetben fociznak, rohangálnak az udvaron, még egy nadrágja sem szakadt ki. A lányomnak sem volt soha szakadt ruhája, illetve a hajával sem volt gond. Nem göndör, de hosszú, reggel befontam, vagy összefogta.
júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%
A 'markáns' ruha csak autocorrect, igaz?
júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha a második lányom nem születik meg, én is azt hinném, ilyen nincs. Az elsőnek ugyanis nagyon ritkán szakadt ki a ruhája.

Aztán jött a második gyerek, aki egyrészt nagyon kis csontos testalkatú (szemben a kerekdedebb nővérével), másrészt állandóan ugra-bugrál, fára mászik, és valahogy folyton térdelve játszik, mi több, valahogy lendületből érkezik térdre, és térden is ugrálgat. Nehéz leírni a mozgását. A lényeg, hogy kb. 5-től 9 éves koráig volt az, hogy egy vékony nadrág kb. 3 viselésig bírta a térdén kiszakadás nélkül, utána foltokat kellett felvarrni a térdére. A foltokat erősebb anyagból raktam rá, így azok jobban bírták, és cserélni is lehetett. Nálunk egyik intézményt sem zavarta, hogy térdfoltos nadrágokban jár. Szerintem jól néztek ki a nadrágai így is. A rendes farmerek amúgy tovább bírták.

júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

lånyom feltudta fogni hogy az iskolába muszáj a hajgumi hogy ne logjon a szemébe a haj már 7 évesen is.

ės bár játszott fiukal is alsoban de nem ment tönkre minden nadrágja mindig.

júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!