Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tamponra, intimkehelyre mit...

Tamponra, intimkehelyre mit mondtok kisgyereknek, mi az?

Figyelt kérdés

A betétre még csak ráfogható, hogy "anyapelenka", "anyának való pelenka", de tampon, kehely esetén mit mit lehet egy kisgyereknek mondani anélkül, hogy olyat mondjunk, amit nem kéne.

Nyilván igyekszem eltenni előle ezeket, de lehetnek elkerülhetetlen helyzetek, szóval hogy lehet megmagyarázni egy kisgyereknek hogy mire valók vagy mit csinálnak velük?



júl. 2. 17:14
1 2 3
 1/26 babyboom567 ***** válasza:
97%
Miért kéne a betétre azt hogy anyapelenka?Miért nem lehet válaszolni neki?
júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

????


Tampon és kehely, mit kell ezen bonyolítani, meg rejtegetni előle? Aztán ha 11-12 évesen menstruálni kezd, fogalma sem lesz, mi az és mitől van. A gyerekek nem hülyék.

júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Hú bmeg..... Anyapelenka???? Szép lesz, mikor ezt elmeseli másoknak. Ne haragudj, de te hülyének nézed a gyerekedet. Én mikor megkerdezte, azt mondtam, tampon. Visszskerdezett és ennyi. Ha még kérdez, válaszolok neki. Pl a nagy lányoknak ha nincs pocakban kisbaba akkor szokott fájni a hasuk és olyankor ezt kell használni. Ez az igazság az ő szintjén és nem nézem közbe hülyének se.
júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Hat nem tudom, de lányomnak már 5 évesen mondtam, hogy az betét ami anyának kell néhanapján.

10 éves és már vagy három éve tudja mire használják ezeket a dolgokat.

Ne legyen tabu a menzesz, a szex otthon, mert bánni fogod később, hogy hazudtal....

júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Kelyhet, és mosibetétet használok, az egyik fiam 4, a másik 3 évesen kérdezte először, hogy mi az, rendesen elmondtam nekik nevén nevezve, kehely, és betét, hogy a nőknek havonta 1 hétig az kell, aztán későbbi kérdéseknél a vérzésről is beszéltem. Tudják, hogy arra kell, és csak lányoknak. A szintjükön mindig az igazat mondom nekik. Nem értem miért kéne rá anyapelenkát mondani, nem felnőttpelenkáról van szó, és nem ugyanaz a funkciója.
júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Neven neveztem es azt mondtam, hogy ez a felnott neniknek kell, gyerekek nem hasznaljak.

Ennyi. 2 eves, most reszletekbe nem mentem bele, de nem is kerdezte tovabb.

Kesobb se fogok vetiteni, szerintem el fogom mondani, hogy letezik havi verzes, es ahhoz kell. Bar ezt meg nem talaltam ki, hogyan is kene megfogalmazni, lehet a ver szotol megijedne, nem tudom. Es raadasul kisfiurol van szo, szoval lanyoknak meg foleg nem kene vetiteni :D

júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy jó viszonyban a testeddel, ugye?
júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem "nyilván" el kell rejteni előle, mert jó, ha látja és tudja és ismeri. Akármilyen nemű is. Tájékozottsággal lehet a legtöbb tévképzetet és félelmet elkerülni, ha természetesen kezeled a témát, akkor őt sem fogja sokkolni. 2 lányom van, a kicsi még nem beszél, a nagy viszont már 4 éves, neki simán megválaszolom, hogy mi micsoda. Nem részletezem, ha rákérdez, akkor az ő szintjén elmondom (még nem volt rá szükség). Ugyanúgy, ahogy pl egyszer előkotort az éjjeliszekrényből egy doboz óvszert, és megkérdezte, hogy ez mire való. Nem kezdtem el leszidni meg titkolózni, egyszerűen csak elvettem tőle, hogy ezt anyáék használják, hogy ne legyen több kistesód. Fontos, hogy a kérdésben laza és őszinte legyél és ne legyen tabu, mert különben nem mer kérdezni, fél majd a témától, aztán amikor meg már kéne tudnia erről beszélni, késő lesz.
júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

2 éves fiam van, látja hogy használom, ő is tudja mire van a betét a saját szintjén.

Nem kell hazudni, a rendes nevét mondd neki, a saját szintjén válaszolj a kérdéseire, nem kell kiselőadást tartani ha nem igényli.

júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Ennél az "anyapelenka" dolognál még eskü az is jobb, hogy én olyan szinten nem láttam otthon betétet, hogy ha ne kérdezzek rá egy OB reklám után, hogy az mire jó, gőzöm sem lett volna, hogy az vér, ami a lábam közül jön, mikor az unokatesóimnál voltam...
júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!