Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tamponra, intimkehelyre mit...

Tamponra, intimkehelyre mit mondtok kisgyereknek, mi az?

Figyelt kérdés

A betétre még csak ráfogható, hogy "anyapelenka", "anyának való pelenka", de tampon, kehely esetén mit mit lehet egy kisgyereknek mondani anélkül, hogy olyat mondjunk, amit nem kéne.

Nyilván igyekszem eltenni előle ezeket, de lehetnek elkerülhetetlen helyzetek, szóval hogy lehet megmagyarázni egy kisgyereknek hogy mire valók vagy mit csinálnak velük?



júl. 2. 17:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen kérdéseknél tényleg az az érzésem, hogy nem lenne szabad megengedni mindenkinek, hogy szaporodjon, aki ennyire primitív vagy gátlásos, az nem alkalmas gyereknevelésre.
júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Az ő szintjén el lehet mondani egyszerűen, hogy mi az. Nem kell ebből tabut csinálni.
júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Én nem zárkózom el a témától, de hogy például egy 2 éves gyereknek vki elmondja vki, hogy menstruáció miatt van ezekre szükség, az már szerintem hülyeség. Miért kellene tudnia akár egy óvodás gyereknek, mi ez? Raér még vele. Nyilván az sem megoldás, ha vki olyanokat talál ki, hogy "anyapelenka" vagy teljesen tabu a téma, de azért a ló túloldalára sem esünk már át. Az ő szintjén is el lehet magyarázni, mi ez. Nem kell már tudnia 3 évesen a biológiát. Nem hiába általános iskolai tananyag felső tagozatban. Mivel én sem nem tampont, se nem intim kelyhet nem használok, így sajnos ebben nem tudom, mi lehetnek a megoldás. De gondolom, elzárva tartod ezeket és nem előtte helyezed fel magadnak, kvázi nem is kell tudnia róla.
júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%

"olyat mondjunk, amit nem kéne"


Aztán ebből jönnek az olyan sztorik, hogy a 10 éves lány pánikrohamot kap az első menstruációjától, mert fogalma sincs róla, hogy ez természetes dolog, meg mint az osztálytársnőm, aki a külső női genitáliáknál járva a tananyagban, teljesen kikelt magából, hogy márpedig neki ilyen nincs, neki "nyuszikája" van, mert az anyja mindig azt mondta.

júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer se kérdezte, de megmondanam mi az, nem akkora titok.
júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Cikibb lett volna azzal hülyíteni a gyereket, hogy bepisilek 😂

Az egy tampon/betét/lópikula, a nagylányoknak szokott néha vérezni a puncijuk, arra való.

júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves, mivel szobatisztaságta gyúrunk, rendszeresen kísér a wcre. Ha cserélem a kelyhem, megkérdezi mi ez, mire való, hova teszem. Elmondtam, hogy néha vérzik a nunusom, ilyenkor ezt használom. Látta már a véres betétet is, nem hatotta meg a dolog. Ha bujkálok, meg titkolózom, szerintem sokkal érdekesebb lett volna. Így, hogy válaszoltam, letudta egy jólvannal.
júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb (4 éves) fiam kérdezett rá pár hónapja. Megmondtam neki, hogy amikor anyának nem nő a pocakjában baba, akkor minden hónapban szüksége van rá. Nem akartam vérrel ijesztgetni, mert mindig borzasztóan aggódik értünk, de úgy tűnik ennyi magyarázat is elég volt neki.
júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
28%
#14-es, én elhiszem, hogy vannak tájékozatlanabb gyerekek, de ezt a nyuszikát tuti egy itteni kérdésből szedted :) Talán páran emlékeznek is rá, mert sok gyűjtésben megjelent az elmúlt években. https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..
júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nalunk nem volt titok a kisebbik lanyom teljesen oda vissza colt magatol h akkor o mar nagylany 🙂 tokre ciki volt h rohant betetet valasztani. A boltban atnezte mind. Es a mai napig tokre buszke magara h nagylany mar. 🙂


Oke elsore mikor megjott megunnepeltuk. Nem csak vele hanem a nagylannyomnal is. A fiam is tudja mi mire valo. Nem zavarja. Sot volt h ment a tesonak betetet venni mikor elfogyott.

júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!