Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák ti hogyan oldjátok...

Anyukák ti hogyan oldjátok meg, hogy ne szakadjon ki a kisgyerek ruhája az iskolában?

Figyelt kérdés

Minden ruha kiszakad, a leggingset egyszer viseli a 8 évesem és ahogy hazajön millió lyuk van a hátsó felén, kuka.

Ha mackoban viszem, akkor játék közben a térde szakad ki.

Mindig normális markánsabb ruhában járattam a gyereket, de képtelenség állandóan vadiúj ruhákat venni, egy mackó 3-6 ezer Ft között van, magas növésű emiatt nem tudok venni neki olcsó sinsay ruhákat, mert nem mennek rá.

Szóval végül elkezdtem mondhatni topisabb ruhába járatni a lányomat, és ez nem tetszett a tanító néninek, valamint hosszú göndör haja van és megkaptuk, hogy a testi ápoltsága rendezetlen a gyerkőcnek.

Szeretném rendezetten végig csinálni a következő évet, de nincs már több gondolatom mit kéne tennem. Nektek van ötletetek?



júl. 2. 19:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Soha nem szakadt ki egy ruha sem, pedig gagyi márkákat veszek. A lányod csinálhat fura dolgokat, ha folyton kiszakad a ruha. Beszéld meg vele.
júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában nem voltak már jellemzőek az ilyen problémák. Kiscsoportban szakadt a nadrág térde jellemzően.
júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem hallottam még olyat, hogy beszólt volna a tanító néni, ha nem márkás ruhában megy a gyerek, de olyanért se, ha hosszú göndör haja van. A testi ápolatlanság egész mást jelent.
júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Az ovival együtt 7 éve jár közösségbe a lányom de egyszer sem jött haza lyukas ruhában...
júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess el a lányoddal hogy viselkedjen normálisan. Vagy vidd el kivizsgálásra ha esik-kel
júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem szólnak ha nem drága ruha, de egy agyonkopott, agyonfoltozott ruháért már lehet. Nem a márka számít, hanem az, hogy tiszta, időjárásnak megfelelő és lehetőleg ne szakadt, kopott, kinyúlt stb. Ahogy a hosszú, göndör hajhoz sem szoktak semmit hozzáfűzni, ha rendezetten hordja (nem kócos, nem lóg a szemébe, arcába stb). Az én lányomnak pl fenékig érő haja van, ezért mindig bevan fonva az iskolában egy vagy két copfba, melegben kontyba tűzve (kivéve ünnepség stb. De tanítási napokon mindig fonva) és hajcsattal rögzítve, hogy ne menjen a szemébe véletlenül sem. Kiengedve hamar kócos lesz ha játszik, belelóg mindenbe... Na azért már jogosan szólhatnának, hogy rendezetlen.

Amúgy 1 nadrágja szakadt el eddig a suliban, akkor elesett a betonon. Senkitől sem hallottam eddig, hogy napi szinten szakadna, de még heti szinten sem. Néha előfordul, ahogy fűfolt is, de nem rendszeres.

júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Hol szakad ki a gatyája? Ha a fenekén, hátul a lábán-nem lehet, hogy kiáll egy csavar a székből és az lukasztja ki szegénynek?

Ősszel farmer vastagságú nadrágot adnék rá.

De lehet, hogy ő csinál vmi hülyeséget, pl körzővel, vagy ceruzavál kiszaggatja. Passzolok, nálunk ilyen lyukas gatya történet nem volt jellemző. Szerintem beszélj vele, hátha kiderül mi okozza.

júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ügyetlen voltam/vagyok. Alsóban nekem is egy szakadt hajléktalanra hajazott a külsőm. Folyton elestem vagy elgáncsoltak direkt, (szemüveges is voltam, ahhoz is volt köze,) játszás közben koszos lett a ruhám, hajam hosszú volt, de mindig össze volt fogva. Kiszakadni mondjuk nem minden nap szakadt ki a ruhám, de előfordult néhányszor.

Gondolom gyerektől is függ hogy ki mennyire mozgékony, vakmerő, ügyetlen stb.

A haját mindenképp összefonnám egy vagy két copfba, az gyorsan megvan és nem jön szét olyan könnyen mint egy sima lófarokba kötött haj.

Ruhából meg be kell tárazni akkorakár használtan vennék olcsóbban több jó állapotút.

júl. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

8 éves, lassan 9 éves lányom sinsay, lidl, aldi, hm, next, kínai ruhákban jár. Soha semelyik nem szakadt ki még rajta. Egyedül a pepcoval volt ilyen bajom, hogy első használat után felfeslett a varrásnál, nem is vettem többet.

Nem kérdezted még a lányod, hogy hogy nyűvi el?

Egyébként Decathlonban vannak erősebb anyagú leggingsek.

júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
A bölcsis gyerekem 2 év alatt egy nadrágot szakított ki összesen, tettem a térdére egy felvarrót, és hordja tovább.
júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!