Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma felpofoztam a lányom, mert...

Ma felpofoztam a lányom, mert egyszerűen nem bírtam a hisztijével, másnak is eljár néha a keze?

Figyelt kérdés
2éves és valami hihetetlen hisztis mostanában! Egyedül nevelem, egyedül kell megoldanom mindent, próbálok vele türelmes lenni, de ma nagyon bal lábbal kelt fel. Kezdődött, hogy a reggelijét nemes egyszerűséggel eldobta. Már ekkor felment bennem a pumpa, de tűrtöztettem magam. A tízóraiát próbáltam odaadni, mire hozzám vágta, és földhözvágós hisztit rendezett. Felállítottam, mire csak üvöltött, és ekkor borult el az agyam, lekevertem neki egyet, majd beraktam dühöngeni az ágyába. Kb 10 perc múlva lenyugodott, és most semmi baja, szépen eszik. Szörnyen érzem magam, hogy eljárt a kezem, nem szoktam pofozkodni, de képtelen voltam szép szóval kezelni a kitöréseit:( Gondolom most sokan elítélnek, de én is feszültebb vagyok, mióta ketten vagyunk, nem könnyű mindig türelmesnek lenni..
2010. szept. 29. 10:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%
jól van, akkor mindenki egy álszent hülye, aki azt meri mondani a gyermeke 2 éves korában, hogy ő soha nem fogja megütni...azért mert van, aki üti a gyerekét, az nem jelenti azt, hogy nincs olyan, aki nem. én is felnőttem úgy, hogy egy fia pofont nem kaptam soha, és nem lett semmi bajom, van munkám, férjem, gyermekem, barátaim, ismerem a társadalmi normákat és be is tartom őket ...ja, de, az a bajom, hogy úgy gondolom, soha nem fogom megütni a gyermekem! :PPPPPPP
2010. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom most sokan elítélnek:ezt te írtad, akkor most miért szólsz be annak, akinek ez nem tetszik?Neked is bűntudatod van, ha nem bírod a kritikát, akkor ilyet ne is kérdezz.
2010. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
2010. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Engem az zavar, hogy egyetlen pofon miatt már egyesek lehordanak.. Én is kaptam egyszer-kétszer, mégsem lettem lelkisérült..
2010. szept. 30. 08:45
 25/31 anonim ***** válasza:
43%

sztem a főgond az, hogy jó, egy pofon nem a világ. viszont nagyon sok esetben, egy pofonnál nem tud megállni az ember. ha elkezded pofozni, nehéz megállni, valami ilyesmi gondolat van az ember fejében, hát, amúltkor sem lett baja, én meg kicsit megkönnyebbültem tőle. először kézrepacsi, majd seggrepacsi, majd pofon, aztán ki tudja, mi.

attól eltekintve, hogy szerintem abszolút hatástalan eszköz, már ami a hosszú távú dolgokat illeti. lehet, hogy rövid távon remekül beválik, elég csam gemelíteni, ha nem hagyod abba, kapsz egy pofont, vagy leöntelek , vagy mész a zuhany alá. de őszintén, gondolj bele, gondold magad a gyerek helyébe ilyenkor: vajpn azt éred el, hogy belássa, a hiszti csúnya dolog, és amúgy sem ér el vele semmit, vagy azt, hogy bár abbahagyja a hisztit, de azért, mert megfélemlíted a fizikai fölényeddel (nyilvén ha a babák 180 cm és 90 kg lennének, senkiben fel se merülne a pofon mint fegyelmezséi eszköz), ráadásul tőled kapja, az édesanyjától aki eddig midnen vigasz forrása voltál, és erre megpofozod?.... szreintem ezt egy gyerek nagyon rosszul éli meg! elég rossz neki az, hogy hisztizik, nem jókedvében hisztizik ő sem, hanem hogy megtanulja, mi a határ. neked kéne ilyenkor a nyugalom szigetének lennie, akihez ha lecsillpault egy kicsit, akkor odamehet, és vigaszt kereshet...nem egy jó korszak ez az anyák számára, az biztos, csak azt ne higgyük, a gyerekeink azért hisztiznek, hogy minket kikészítsenek!

22 hós hisztizsák anyukája

2010. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg és hidd el nagyon jól csinálod. Jó anya vagy, a lehető legjobb! Bárki bármit mondana is, a te lánykádnak te vagy az ideális anyja!

Minden gyerek más és más. Még azonos szülők gyerekei sem egyformák. Lehet az egyiknek elég ha rászólnak, már sír, a másiknak beválik a szobába zárás, de a te lányodnak kellett az a pofon!

És végülis nem vagy az az anya aki halálra veri a gyerekét. Te is írtad, hogy nem szoktál pofozkodni. Ne ess kétségebe, egy alkalom nem a világ, de még kettő sem - ha kiprovokálja.

Én nem kaptam ki anyámtól. Sokszor éreztem úgy, hogy bár lerendezte volna egy pofonnal, mert akkor nem érezném így magam...

Sok anyuka megszól téged, de arra egyik sem gondol, hogy milyen lelki sebeket okozhatnak a gyerekeiknek a szavaikkal. Nekem soha nem lesz önbizalmam. A szüleim elvették tőllem.

Inkább a fiam fenekére csapok hát, minthogy kiabáljak vele, vagy órákig tartson a cirkusz. Neki sem tesz jót, ha felhúzza magát. Nem verem a gyereket, csak meglegyintem, ha SZÜKSÉGES...és miután rendeztük a helyzetet meg tudjuk beszélni. Emberi hangon, nem az idegtől lógva, nem kiabálva, vagy megalázva a gyereket, nem sértegetve!

Senki nem volt ott, nem ismerünk téged, nem ismerjük a gyereked személyiségét. Nem tudjuk, hogy nálatok mi a legjobb. De egy biztos: ha a lányod mellett vagy, (nem úgy mint az apja), te biztosan jól csinálod és tudod, hogy abban a helyzetben és akkor az a legjobb neki, nektek.

Fel a fejjel!

2010. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet egyedül nevelni, az egyszer biztos!

Téged is meg lehet érteni, egy pofon nem a világvége.

Sokáig elítéltem az ilyesfajta csapkodást (mondjuk inkább fenékre v kézre, mint arcra), de másfél évesen személyisége erősen kibontakozóban van.... Ha úgy alakul, én is a fenekére fogok csapni!

2010. szept. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok veréspárti, de a pofon után mintha kicserélték volna. Ez nem azt jelenti, hogy rendszeres lesz, NEM! Viszont a kis fejecskéjével felfogta, hogy nem szabad ilyet csinálni(dobálni az ételt)
2010. okt. 1. 09:02
 29/31 anonim válasza:
Akkor most 9 éves a gyermek, remélem nem pofozod? Van más megoldás is.Engem sokat bántott apám hiába adnak pénzt, nem szeretem. Aki gyermekét szeretetben neveli fel öregkorára barátra talál.
2017. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Könnyű egy 2 éves gyereket megütni, más módja is van ,lehet téged igy neveltek ezért ezt tudod. Ha pofonokon fog felnőni és ha felnő lefog sajnálni.
2017. okt. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!