Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ne törődjek 1 évesem hisztijével?

Ne törődjek 1 évesem hisztijével?

Figyelt kérdés
kb 1 hete kezdte,ha valami nem úgy van ahogy látja,vagy akarja,sikít,visít,csapkod.nekem még nagyon ujj ez a viselkedés,és nem is tudom hogy kezeljem,eddig próbáltam lekötni,amikor valami miatt el kezd hisztizni,de nem tudom az később is jó megoldás lesz e majd.ahhoz még kicsi,hogy le üljek vele beszélni.nektek mi vált be?
2010. jan. 30. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! én egyszerűen nem foglalkoztam vele. megunta. amikor viszont nem hisztizett, igyekezetm több időt tölteni vele. azt semmiképpen nem szabad éreznie, hogy ha hisztizik, azzal érdemli ki a figyelmedet!
2010. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én 10 hósom is sikít és kifeszíti magát, amikor nem veszem fel, vagy nem csinálom úgy ahogy ő szeretné.

Minden képpen fegyelmezem! Mondom neki, hogy nem szabad.

Elöbb, utóbb biztos figyelembe veszi a tiltást, de addig is rögzűlnie kell a babánál, hogy az nem helyes amit csinál. Szerintem még a nem szabadon kívűl nem igazán lehet mást alkalmazni,ekkora babáknál.

2010. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!amikor hisztizik egyszerűen ne figyelj rá.menj el onnan,csinálj valami mást,majd megunja.viszont igaza van az 1.válaszolónak,ha nem hisztizik,sokat foglalkozzál vele.
2010. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,hasonlóan csináltam,nem vettem észre,aztán mikor abba hagyta,akkor le ültem mellé és jól meg babusgattam.jön a foga is,gondolom ez is idegesíti,de figyelem a viselkedését,és egyértelműen hiszti.
2010. jan. 30. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, enyém most kezdte, hogy ha nem tetszett vlami, a fejét csapkodta a földbe vagy falba vagy ahol állt. nem vettünk róla tudomást. 2 nap alatt abbahyagta. amúgy sokat foglalkzom vele, sokat szeretgetem, de amikor jön a hszti, akkor levegővé válik számomra. és ezt már ő is jól tudja, hihetetlen, mmilyen okosak.
2010. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

a 17:35-ös ötleténél jobbank tartom a figyelemelterelést (ha hiszti jön - "nézd, mit adok? kpasz egy kislábost és főzz velem együtt". stb. ) vagy azt, hogy nem figyelsz rá/ignorálod.

Minél többet NEM-ezel

1. annál inkább nem lesz súlya (pl. ha tényleg komoly dologra mondod a nemet)

2. a dackorszakban annál több bajotok lesz

2010. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem ezt csinálja komolyan mondom két hetes kora óta... persze tudom, hogy ez nem ugyanaz a hiszti mint egy éves korban, de amióta megszületett ilyen, ha nem ér el egy játékot, vagy csak simán leteszem amikor a vállamon akarna inkább nézelődni, visít, csapkod, feszíti magát...

mivel pár hetes/hónapos babával még nem lehet megértetni semmit, én ilyenkor nem veszem fel, hanem inkább beszélek hozzá, próbálom őt úgy megnyugtatni, hogy csak odaülök mellé... persze sokszor sikertelenül...:)

2010. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Bocs, de egy pár hetes baba nem hisztizik, ui nem tudja, hogy ezzel bárkit is manipulálhat...
2010. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

azért írtam, hogy ez nem ugyanaz a hiszti...

de azért köszi a kioktatást!

2010. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egészen MÁIG azt hittem, tudom kezelni egy évesem hisztijét, de ma már az elviselhetetlenség határát súrolta, úgyhogy az átnézek rajta már nem jött be.

Egyszerűen jön, és csíp, és kapaszkodik fel rám, néha harapni akar már, mert rájött, hogy nem figyelek, így fizikailag nyomatékosítja a dilijét.


Hát én megfogtam, betettem a kiságyba, és kijöttem.

Hisztinek vége, és nekiállt EGYEDÜL játszani.

Azt hittem, megsüketültem, vagy ilyesmi, olyan csönd lett egy pillanat alatt!

Aztán 10 perc múlva mosolygósan kikéredzkedett, és aztán nem folytatta.


Mondjuk már egész délelőtt az idegeimen táncolt a dilizéssel, kár hogy nem jutott előbb eszembe ez a megoldás... bár bevallom őszintén, nem megoldásnak szántam, csak muszáj volt átmennem a másik szobába dühöngeni, hogy nem bírok egy egy évessel! :-D

2010. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!