Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos baba hisztijével...

Hat hónapos baba hisztijével mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Tényleg hisztizik, ha valamit akar. Tudom, hogy nincs más baja, csak hogy kézben akar lenni, ha felveszem rögtön nevet. Nem arra gondolok, hogy egyáltalán nem akarnám, hogy kézben legyen, hanem arra, amikor pl vasalnék, vagy mosogatnék, ő viszont 10 percet sem akar egyedül lenni. Sokszor hagyom kicsit nyűglődni, de a végén mindig felveszem. Nagyon szeretek vele játszani, de az jutott eszembe, hogy ez alapja lehet-e a későbbi "szándékosabb" hisztiknek? Lehet, hogy ezzel megtanulja, hogy ha hisztizik, bármit elérhet?
2011. jan. 24. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy kisbaba tudja,hogy mivel lehet magára vonni a figyelmet.Sok mindent nem tudsz csinálni.Próbáld meg lekötni a figyelmét valamivel.
2011. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Ne vedd fel,mert akkor valóban megtanulja,hogy hisztivel mindent elérhet! Később nem tudod majd leszoktatni róla.

Ha nem éhes stb,,akkor hagyd az ágyában,valamilyen játékával. Akkor se vedd fel,ha sír,nem lesz attól semmi baja. Néhány nap után nem fog hisztizni.

2011. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Bocsánat, de 6 hónaposan a babák még nem hisztiznek, nem manipulálják az anyukát. Vedd fel, hisz ha te nem, akkor ki enyhítene a fájdalmán?
2011. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ma volt egy másik kérdés is, 7 hónapos baba hisztizik-e. Ott csupa olyan válasz jött (én is erre hajlok!!) hogy ő még kicsi ahhoz hogy szándékosan és rosszindulatból csinálja, ő azért sír, mert veled akar lenni, testközelben! Ez normális ebben a korban sok babánál. Mindenki úgy nevel ahogy akar vagy tud, de én nem tudnám nézni ahogyan ordít szegény. El fog múlni ez az időszak, nekem ezt mondták a tapasztaltak.

Illetve apósom mániája a hygad csak sírni majd abbahagyja, hát én egyszer-kétszer hagytam, kíváncsi voltam mi lesz. Gyerek 40(!) perc után is bömbölt, vörös és könnyes képpel, kiizzadt, minden. Amikor végre felvettem, megnyugodott, hozzámbújt és akkor éreztem hogy na ezt a módszert nem, ezt többet nem, ezt egyszerűen nem érdemli meg! Szóval ha sírt, felvettem, simogattam, ilyesmi, egyre kevesebbszer sírt, most már 6 hónapos és egyre többször eljátszik egyedül a járókában, egyre huzamosabb ideig. Ha sír kicsit, megsimizem, felveszem (hogy érezze hogy megbízhat bennem, nem hagyom cserben ha engem akar), aztán visszateszem és játszik tovább.

2011. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Egy cikk:


Fórumokban sokat olvastam már arról, hogy a csecsemők állítólag hisztiznek. Ilyeneket látok például, hogy "a 3 hónapos kisfiam hisztizik, hogy ne kelljen elaludnia" vagy "az 5 hónapos kislányom hisztizik, amikor beteszem a babakocsiba". Itt egy totális félreértésről van szó: egy kisbaba még nem hisztizik. Hisztiről akkor beszélünk, amikor a gyereknek már saját akarata van, és próbálgatja, mit érhet el általa. A hisztivel egyrészt azt fejezi ki a gyerek, hogy egy adott szituációban tehetetlennek érzi magát (mert nem tudja azt tenni, amit szeretne), másrészt lehet a hiszti egy tudatos színjáték része is, melynek során a gyerek pontosan tudja, hogy viselkedésével elérhet valamit, ezért csinálja. Namost ilyen komplex kombinációra egy csecsemő még nem képes.


Amikor beülteted a babakocsiba, azért sír, mert nem tetszik neki, kényelmetlen a testhelyzet, nem fér el a karja, rossz szögben van a dereka, gerince, vagy nem szereti a kocsikázást mert zötykölődős a járda, vagy mert a kocsi kifelé néz és nem látja séta közben anyát, esetleg pontosan tudja, hogy a kocsikázás közben azt várod tőle, aludjon el, de ő nem akar aludni. Persze ezeket nem pontosan tudja a kicsi, hanem megtanulta, mert mindig így szokott lenni és a baba a szokások alapján tanulja meg megérteni a világot.


Amikor leteszed az ágyába és azt várod, hogy aludjon, ő pedig sír, nyilván nem hisztiről van szó. Egyszerűen csak kifejezi nemtetszését, mert nem a megszokott módon, nem kellően ellazult állapotban vagy nem elég álmosan került az ágyba.

2011. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek az előzőekkel, olvastam én is azt a cikket, tudom, hogy nem "rosszindulatú" szándékból hisztizik. Valahogy másképp kéne nevezni :). Csak azt nem tudom, hogy később rossz szokássá válhat-e az, ha most mindig felveszem. Én sem tudom hagyni sírni, max pár percig, csak attól a hiszti-korszaktól félek, hogy mi lesz, ha már most ilyen akaratos. Vagy a kettő nincs összefüggésben?
2011. jan. 24. 22:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Összefügg a kettő. Egy orvos írta itt egyszer: csak azt tedd vagy engedd meg a babádnak,amit mindig akarsz,hogy tegyen.

Ma hiszik azt az anyukák,hogy mindig felkell venni a gyereket.

Ha felveszed,akkor ezt szokja meg,és mindig igényli. De a te döntésed,hogy mit csinálsz. Nem a tanácsadók fognak panaszkodni,ha később állandóan a karodban akar lenni.

2011. jan. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs összefüggésben. Ebben a korban igenis ki kell elégíteni a babádnak a testi közelség iránti igényét. Ennek semmi köze a hisztihez. Később,amikor nyiladozik az akarata(ezt te is észre fogod venni,bár már most akaratosnak nevezted pedig szó sincs erről)akkor kell következetesnek lenned,de mindig megfelelő magyarázattal együtt,hogy mit miért nem szabad. Anyósomtól is hányszor hallottam,hogy ne vegyem fel rögtön mert ilyen lesz meg olyan. Nem lett. A baba ha sír,nem manipulálni akarja a szüleit,hanem tényleg baja van. Ilyenkor alakul ki benne a szülők iránti bizalom, amely minden későbbi bizalom alapja. A babának tudnia kell,hogy számíthat ránk,segítünk neki. Azért azt se mondom,hogy kapd fel azonnal(pl.levesbe még pucolnod kell 2 db répát csináld meg nyugodtan),de ne várd meg amíg üvölteni kezd,vagy várj arra hogy majdcsak abbahagyja.
2011. jan. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!