Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a hisztijével?

Mit csináljak a hisztijével?

Figyelt kérdés

Kislányom iszonyatosan hisztis lett.Ha valami nem ugy van ahogy ő akarja vagy elveszek tőle valami veszélyes dolgot,olyan sírásba kezd mintha "minimum eltörtem volna kezét lábát:)"és nem hagyja abba bármit is csinálok.

Van igy másnál is?Hogy kezelitek?Mit lehet ilyenkor csinálni,hogy se neki se nekem ne legyen rossz?


2011. júl. 24. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
az én lányom 19 hónapos, dettó ugyan ez. ha valami nem tetszik, azonnal üvölt, rosszabb esetben le is ül, akárhol vagyunk. nagyon nem tudok mit tenni, ilyenkor egyszerűen nem figyelek oda, pár lépést elmegyek (ha tudok),elmondom, hogy szóljon, ha végzett, ez a viselkedés engem nem érdekel és megvárom, amíg befejezi. Ha itthon vagyunk, akkor meg kimegyek a szobából és elmondom, hogy amíg így viselkedik, nem is hallom, amit mondd. Ha csapkod is (mostanában szokott rá), akkor letérdelek, szemkontaktus, lefogom a kezeit és megmondom, nagyon határozottan, hogy ezt nem szabad, fáj nekem (vagy bárkinek) és simizze meg. Mindenesetre nem engedek a hisztinek, mert akkor soha nem lesz vége. Néha nagyon kellemetlen és fárasztó, de túl kell élni.
2011. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor az én lányom nagyon korán kezdi még csak 10 hónapos.Ugyhogy sajnos ezeket én nem tudom megcsinálni mint te.Annyit próbáltam,hogy nem figyelek rá,de akkor hányásig is képes üvölteni:(
2011. júl. 24. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam úgy 13 hónapos korában próbálgatta magát. Ha valami nem tetszett, földbe verte a fejét, de úgy, hogy ki is sebesedett. Próbáltam nyugodtan, szép szóval, hideg vizes arcmosással, nem figyeltem oda, semmi nem vált be, csak az, hogy elkaptam a fejét, ne tudja földbe verni. Aztán rájött, hogy nem ér el semmit, mert attól nem engedem neki, amit nem szabad, így rövid idő alatt le is szokott róla. Most 16 hónapos, időnként földhöz vágja magát, ilyenkor ott hagyom, megnyugszik és jön utánam bújcsizni. Megszeretgetem és minden okés. Szerintem fontos, hogy próbálj nyugodt maradni, mert ha te ideges vagy, rá is ráragad. Beszélj hozzá kedvesen, ne engedd, hogy kihozzon a sodrodból. Ilyenkor gondolj valami kedves dologra, amit csinálni szokott.
2011. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Légy következetes, és a legfontosabb, hogy próbálj nyugodt maradni. Ne lássa rajtad hogy kétségbeesel, feldühít, vagy nyilvános helyen nem akarsz megszégyenülni és inkább engedsz neki.


A dackorszakos hiszti még cifrább lesz, nem értem hogy éltem túl ép ésszel, a gyerek és pár segítőkész, nevelési tanácsokat kéretlenül osztogató járókelő pedig ép bőrrel.

2011. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ez van!

1 éves


ha nem tetszik neki valami, eldobja magát vagy hasra, vagy hanyatt (nekem is el kell kapnom a fejét, de volt már, hogy szőnyegen direkt nem tettem oda a kezem, hogy észrevegye, hogy magának okoz fájdalamat vele.)


szerintem fontos, hogy mély hangon tiltsunk! elmagyarázom neki ezt miért nem szabad, és úgy veszem el a kezéből a dolgot. valamennyit biztos hogy felfog belőle.

tényleg fontos, hogy nyugodtan, következetesen kezeljük.

azt is éreztetni kell, hogy nem őt toljuk el ilyenkor magunktól, hanem ezt a viselkedést. (ezért is jó, ha nyugodtak maradunk, a szeretetet s szigor mögött is éreznie kell.)

2011. júl. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!