Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma felpofoztam a lányom, mert...

Ma felpofoztam a lányom, mert egyszerűen nem bírtam a hisztijével, másnak is eljár néha a keze?

Figyelt kérdés
2éves és valami hihetetlen hisztis mostanában! Egyedül nevelem, egyedül kell megoldanom mindent, próbálok vele türelmes lenni, de ma nagyon bal lábbal kelt fel. Kezdődött, hogy a reggelijét nemes egyszerűséggel eldobta. Már ekkor felment bennem a pumpa, de tűrtöztettem magam. A tízóraiát próbáltam odaadni, mire hozzám vágta, és földhözvágós hisztit rendezett. Felállítottam, mire csak üvöltött, és ekkor borult el az agyam, lekevertem neki egyet, majd beraktam dühöngeni az ágyába. Kb 10 perc múlva lenyugodott, és most semmi baja, szépen eszik. Szörnyen érzem magam, hogy eljárt a kezem, nem szoktam pofozkodni, de képtelen voltam szép szóval kezelni a kitöréseit:( Gondolom most sokan elítélnek, de én is feszültebb vagyok, mióta ketten vagyunk, nem könnyű mindig türelmesnek lenni..
2010. szept. 29. 10:33
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%

Pro és kontra - nehéz dönteni.

Ehhez mit szóltok? (költői kérdés, nem akarok belevágni a kérdésedbe)


(Példabeszédek 22:15) . . ."Bolondság köttetett a gyermek szívéhez, ám a fegyelmezés vesszeje messze űzi azt tőle."


persze ezt is írja:


(Példabeszédek 17:10) . . ."A dorgálás mélyebben érinti az értelmest, mint a százszoros verés az ostobát. "


idézetek a Bibliából...

2010. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
23%
a fegyelmezés vesszeje szreintem, mint annyi minden a bibliában, nem értendő szó szeritn. egy elméleti vesszőről van szó, ami lehet a megfelelő helyen és mennyiségben alkalmazott szigor és a következetesség. és a 2. idézet meg 100%-ban igaz!
2010. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
54%
a 12,52 es jol írta és értelmezi az idézetet,és bizony ott verésről van szó,nem pedig elméleti dolgokról,de hagyjuk nem ez volt a kérdés.Viszont nagyon ideges lettem attól hogy kioktatják az embert olyan helyzetről amibe ők nem is voltak benne.nem mondom,hogy jól tetted,hogy felpofoztad,de azt sem,hogy ugyanilyen helyzetben nem igy tettem volna.Álszentség lenne azt írnom,hogy á én sosem ütnék meg gyereket.mint ahogy ezt sokan teszik.elhiszem,hogy van az a határ amit bizony átlépnek a gyereke is,és ilyen idegállapotban mint amilyenben te is vagy ember legyen a talpán aki helyesen reagálja le.gondolom a következményét le vontad magadnak.és a fájó lelkiismereted a legnagyobb büntetés,mert a lányod már rég elfelejtette.Ha legközelebb ilyen van,szorítsd meg a két kis kezét,mond hogy elég és tedd be a szobájába.kitartást.
2010. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
21%

miért álszentség??? az enyém 2 éves lesz, és bizyon vannak hasonló hisztik, de még SOHA nem ütöttem meg, és nem is fogom. álszent vagyok, hazug, kedves utolsó????

mindettől függetlenül, nem ítélem el a kérdezőt, de én nem tennék ilyet. azt sem ítélem el, aki cigizik, pedig szennyezi embertársai levegőjét, de én sosem cigiznék.

2010. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a lányomat ráadásul a szülinapján csaptam fenéken,de megérte,mert utána egy ideig ki volt cserélve. Én megfogadtam,hogy nem fogom soha bántani a gyerekemet,de ez lehetetlen.
2010. szept. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
43%
Az én fiam 2 éves. Soha nem ütném meg, mert tudom milyen az. Én mindig kaptam rendesen, megfogadtam, hogy az enyémre soha nem emelek kezet. Hiszti minden gyereknél van, nem csak te vagy az a szerencsés szülő aki ezt hallgatja. Ha engem nagyon felidegesít a gyerek, elvonulok 2 percre, lehiggadok, és tiszta fejjel tudok gondolkodni.
2010. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
13,13-as vagyok.Bizony az,és a véleményem vállalom.19 éves fiam van és egy 21 hónapos.tudom miről beszélek.én azt írtam hogy az az álszentség ha valaki azt írja sose tesz ilyet,ugyan már hol van még 17 év??
2010. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Szia

Ne csinalj belole nagy ugyet nem te vagy az elso akivel ez elofordul.Csak arra ugyelj hogy ez ne valjon rendszeresse mert az egyikotoknek sem jo.A fiam pl ma lesoporte az asztalrol a reggelijet ugy hogy az egvilagon mindent osszefrocskolt tejjel. 3 eves es szepen ki tudja fejezni magat ha akarja de most nem akarta.Sajnos en is adtam neki egy pofont mert nem mindig tudok nagy levegot venni es higgadtan viselkedni.

2010. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ugyan már semmi baja nem lett tőle. Sajnos van az a pont, amikor elég, és ez nem csak a dackorszakra igaz. Lehetsz te is fáradtabb, ingerültebb, de ha ő pont akkor irtó rossz, akkor nagyon nehéz. Főleg ha egyedül is vagy vele mindig. Ha ez is volt az első, biztos nem az utolsó, de rendszeres úgysem lesz. Mi is kaptunk a fenekünkre néha egyet, mégis imádom a szüleimet, nem ezen múlik. A gyerekek meg rosszak, nekik ez a dolguk.
2010. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Ez nem rendszeres dolog, nem megalázni akartam, szerintem semmi baja nem lett tőle. Kicsit túlzásnak találom itt egyből a bibliából idézni..
2010. szept. 29. 17:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!