Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma felpofoztam a lányom, mert...

Ma felpofoztam a lányom, mert egyszerűen nem bírtam a hisztijével, másnak is eljár néha a keze?

Figyelt kérdés
2éves és valami hihetetlen hisztis mostanában! Egyedül nevelem, egyedül kell megoldanom mindent, próbálok vele türelmes lenni, de ma nagyon bal lábbal kelt fel. Kezdődött, hogy a reggelijét nemes egyszerűséggel eldobta. Már ekkor felment bennem a pumpa, de tűrtöztettem magam. A tízóraiát próbáltam odaadni, mire hozzám vágta, és földhözvágós hisztit rendezett. Felállítottam, mire csak üvöltött, és ekkor borult el az agyam, lekevertem neki egyet, majd beraktam dühöngeni az ágyába. Kb 10 perc múlva lenyugodott, és most semmi baja, szépen eszik. Szörnyen érzem magam, hogy eljárt a kezem, nem szoktam pofozkodni, de képtelen voltam szép szóval kezelni a kitöréseit:( Gondolom most sokan elítélnek, de én is feszültebb vagyok, mióta ketten vagyunk, nem könnyű mindig türelmesnek lenni..
2010. szept. 29. 10:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítéllek el. Nekem doki mondta, hogy a hiszti meg is fullaszthatja a kicsit, el is kékülhet, annyira belemerül és elfelejt levegőt venni. Ekkor egy pofon életet menthet. De jó még a hideg víz az arcába is.

Próbálj kitartani és meglátod túl lesz ezen a korszakon is.

Sok sikert!

2010. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

a kislányod borzalmasan viselkedett! nem ítéllek el, amiért kapott egy pofont!

én pofont még nem adtam, de a szájára már ütöttem kicsit, amikor egy időben mindig kiköpködte az ételt.

2010. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, volt oka anem evésnek. A lányom sem akart reggelizni, és 10 perc múlva meglett az oka: ma már kétszer hányt. amúgy nem látszik rajta semmi, nem lázas, stb.

Szóval csak azért írom ezt, mert lehet, van oka a dolognak.

ha feszlt vagyok, külön figyelek arra, hogy ne ő igya meg a levét.

Én nem szoktam megütni, eddig volt türelmem.

2010. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Neki ilyen hullámjai vannak. Egyszer nagyon jól viselkedik, szépen játszik, szépen eszik, másnap meg olyan, mint pl ma is. Most megint jól viselkedik, talán le is nyugodott, megette az összes tízórait, de nem akarok én sem erre rászokni. Én sem vagyok az a csapkodós féle, bár a hangom gyakrabban emelem fel, ha rosszalkodik. A vizes dolgot egyszer kipróbáltam, de annyira megijedt, hogy pont ott nem akart levegőt sem venni, amitől én is megijedtem, így azt nem alkalmaztam, csak akkor az egyszer. Amióta nincs velünk sajnos én is idegesebb vagyok, de így még nem fajult el a helyzet:(
2010. szept. 29. 11:08
 5/31 A kérdező kommentje:
Mármint az apja nincs velünk, bocs ez kimaradt..
2010. szept. 29. 11:08
 6/31 anonim ***** válasza:
11%

Ha a pofon NÉLKÜL beraktad volna az ágyába, azt mondom, ügyes vagy. A pofon nem segitett semmit. Csak ronthatott, a bizalmon.

Még egy gyereket se láttam, aki pofonoktól megjavult volna.

Neked fel kellene tudni fogni, hogy amit a gyereked csinál, azt MINDEN vele egyidős gyerek csinálja. Nem tudja kifejezni magát, önálló akarata éppen ébred, ezért viselkedik igy.

Az enyém percenként a földön üvölt valamiért. Nem veszek tudomást róla, igy abba fogja hagyni. Tudom, mivel 3. gyerek.

Fontos észben tartanod, hogy : A POFON NEM SEGIT.

2010. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Dícsérjem meg azért, mert földhözvágja magát és hozzámvágja a kaját? Ó igen, abból biztos tanulna, egyéb hülye ötlet?
2010. szept. 29. 11:51
 8/31 anonim ***** válasza:
35%

az utolsó sehol nemírta, hogy meg kellett volna dicsérni emiatt...csak azt mondta, hogy a pofon , az erőszak nem segít, csak ront a helyzeten. pofon nélkül is lenyugszik, ha nem törődsz a hisztivel. egy ekkora gyerek nem hobbiból hisztizik, hanem ez egy életkori sajétosság, minden 2 éves ezt csinálja. nem segítesz, ha elveszted a türelmedet. amit amúgy megértek, én is egyedül vagyok a kislányommal, de soha semmilyen körülmények közt nem adnék neki nyaklevest. pedig nem vagyok egy birkatürelmű valaki. szóval sztem a jövőben először számolj el 10ig, vagy ha kell 100ig. az erőszak csak visszaüt, hosszú távon.

amúgy sokszor tényleg van oka az ilyen hisztinek tűnő dolgoknak. jó, lehet hogy nem kellett volna ledobnia, de pl. ha épp vmi fizikai baja van, akkor szarul érzi magát (bocs), és így fejezi ki. majd egy év múlva már azt mondja, anya, nem kérem a reggelit. de csak ha nem rendszeresíted a pofozkodást, mert azzal tényleg elveszíted a bizalmár ,és egy idő utén smemi fontosat nem fog elmondani neked, te meg majd csodálkozni fogsz, hogy mér nem mond nekem semmit ez a gyerek.

2010. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is apróság volt, amiért kapott. Ha ismernéd a fiamat, akkor talán már agyon is csaptad volna.

Mindegy, ideges, feszült voltál, érthető, nem ítéllek el.

De max a kezére csapjál, ne alázd meg, hogy arcul csapod.

Ez az én véleményem.

Én szoktam a kezére csapni, nem tagadom, de ahhoz nagyon-nagyon-nagyon sokszor kell, hogy figyelmeztessem valamiért. Vagy kiabálok vele, max. akkor, ha kiszalad(na) az úttestre.

21 hónapos akaratos, öntörvényű, hisztis kisfiú anyukája

2010. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta, hogy dicsérd meg???

Elárulnád, hol olvastad ezt a hülye ötletet???

2010. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!