Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért jön mindenki azzal,...

Miért jön mindenki azzal, hogy a mai kamaszok milyen rosszak, k. vák, plázapics. ák, meg sorolhatnám?

Figyelt kérdés

Na szóval nem értem miért jön mindenki (mint a való életben, mint a gyakorin) azzal, hogy a mai kamaszok milyen rosszak. Az 'alapmondat': ''A mai 15-16 évesek isznak, cigiznek, csak a szexen jár az eszük, a lányok kiteszik a mellüket, kisk.vák stb''

1: vegyük előbb a nagyszüleimet: nagymamám kb 10 éves kora óta cigizik. Persze azt hozzá kell tennem, hogy Ő ledolgozta az életét. Gyerekkora óta dolgozott, hogy ne haljonak éhen. Elmondása szerint anno a cigi 'maga a megnyugvás' volt a lelküknek....szükségük volt rá, hogy bírják a nyomást.

Most vegyük a szüleimet: anya 15 éves kora óta cigizik....pedig neki már megvolt mindene (nagyival ellentétben) mégis rászokott.

A tanáraim: a hittantanárunk (akivel nagyon jóba van az osztály) szintén, 13 éves kora óta szívja (és a többi is korán kezdte)

Szóval kérdem én; mi változott meg? SEMMI! Nem értem akkor miért itélik el a dohányzó fiatalokat? Kérdem úgy, hogy én 2-szer szívtam bele, és ABSZOLÚT NEM ÍZLETT!


Most ugyanez a helyzet pl a sminkkel, a mini ruhával, meg stb. Megnéztem pár képet anyáról -és a bnőiről- és abszolút olyanok mint 'mi'!

Oké, vannak extrém dolgok (pl az emo és a vele járó smink) de hát kérem szépen régen is voltak, csak akkor a punk, retró stílus volt a menő, a tarajos haj, meg stb.


Nem értem miért jön mindenki ezzel a dumával hogy a 'mai kamaszok milyen éretlenek'. Miért régen nem voltak azok?? Mert szerintem ez hülyeség! Apám még el is szökött otthonról, egyszer 50000ft-t gépezett el a haverjaival (ami akkor azért nem volt kevés pénz) és elmondása szerint sokan tették ezt.


Férre értés ne essék, nem arról van szó hogy én egy romlott lelkű lázadó kamasz vagyok,sőt! 16 éves vagyok, nem iszok, nem cigizek, nem is pasizok, (persze ismerkedek már a másik nemmel, szépen lassan) és kitűnő tanuló vagyok. Viszont pl. a sminket és a divatos rucikat imádom :D


Csak már néha hányingerem van amikor olvasom hogy a mai kamaszok ilyenek meg olyanok.

Amit a legjobban rühellek az a következő 'alapmondat' : '' a mai kamaszlányok azt hiszik érettek, mert már nő a mellük és menstruálnak. Pedig ez nem jelenti az hogy érettek lennének''

Na ettől a falra mászok tényleg.


Szóval nem kellene ennyire eltúlozni a dolgokat, sőt, az lenne a legjobb ha nem foglalkoznánk másokkal.


Amúgy ugyanez a véleményem a kur.vákról is. Mindenki 'odavan' hogy jahj Istenem, ott egy kur.va, milyen undorító stb. Arra senki nem gondol, hogy az a nő 3 éhes gyereket etet, és azért csinálja amit csinál mert egy ft-ja sincs, és dolgozni sem tud. Nem azt mondom hogy helyes, de ez sem 'új dolog'. Régen is voltak, (géshák, tudom nem = a kurv.ával, de hasonló azért, meg Európában is voltak)


Szóval nem értem miért kell vkit leplázapics.ázni ha jól öltözik, vagy lekur.vázni ha esetleg kifesti magát, meg miért kell ez a 'menőségből teszi mert eza divat' duma. Régen is voltak lázadó kamaszok, sőt abból kifolyólag amit apa és nagyiék(!) meséltek, a mai kamaszok elég 'gyengék)


16l


2012. nov. 25. 22:26
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Hát nekem tök mind1 ki ért velem egyet. Egyébként a legtöbb válaszadónak igaza van, felpontoztam őket. Csak egy van akivel abszolút nem értek egyet, akinek idéztem a kérdéséből. Mert árulja el valaki MI ÉRTELME LENNE MEGBÜNTETNI AZOKAT AKIK 18 ALATT ELVESZTETTÉK? Ez eleve nem is kivitelezhető (végig nézik az összes kamaszlányt hogy megvan-e a hártyája?) az ilyen szülők gyerekei esnek teherbe idő előtt..
2012. nov. 26. 17:49
 22/45 anonim ***** válasza:
45%
Sokaknak a mondanivalójában van igazság, van, akijében több, van, akijében kevesebb, de aki ezt a 18-as korhatárt javasolta, tényleg egy idióta, már bocsánat. Egyrészt, hogy van pofája valakinek egy másik ember életébe ilyen szinten belemászni?! Másrészt, 19 évesen is lehet felelőtlenül szexelni, védekezés nélkül, és 15 évesen is lehet felelősen, mivel a kor csak egy szám. Van, aki 15-16 évesen érettebb, mint egy-két 24-25 éves ismerősöm..
2012. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
40%
Le lehetne állni azzal,hogy a 15 évesek érettebbek a 24-25 éveseknél,mert ez nagy baromság arról nem is beszélve,hogy nagyon ritka,hogy 14-15 évesek tényleg érettebbek a kortársainkál,nem csak azt képzelik,nem mellékes,hogy 14-15 éves kislányok még álmodozzanak, barátnőzzenek ne pedig szexeljenek csak mert milyen menő,meg milyen szerelmesek
2012. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
78%
amúgy azzal nincs nekem problémám hogy 17 évesek szexelnek a komoly kapcsolatukban,tényleg nem kell a 18at megvárni,de az szánalmas mikor 13-15 évesek szexelnek,meg bulizgatnak és a mosdóban lesz*pják a fiúkat sőt ezekre büszkék is
2012. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
36%

(Nem olvastam végig, csak az első egynéhány választ)

Nagyon jó, hogy jönnek itt a 20on vége felé, harminc elején járó felnőttek, hogy csak nőj fel és rájössz, meg nézz körbe, és vedd észre, de nem gondolják, hogy mi, tizenévesek kicsit jobban benne vagyunk a tizenévesek világában(szóismétlés csak a nyomatékosítás kedvéért, tehát mondjuk MI tudjuk jobban, hogy milyenek a kortársaink? MI vagyunk azok, akik nem csak látjuk ezeket a "ribancokat", hanem mondjuk ismerjük, és beszélünk is velük, MI vagyunk azok, akik az egész réteget ismerjük, és MI vagyunk azok, akik ebben élnek.

TI vagy ÖNÖK, ha így jobban tetszik, (bár tudom, még nincsenek olyan messze ettől a kortól, csak 31 évesek, végül is csak kétszer annyi idős valóban, csak 15 év, semmiség(...)) viszont nem láttok/nak mindent. Látjátok/ják azt, amit látni akartok/nak. Azt, ami közvetlenül az orrotok előtt van, és semmi többet. Nem gondoltatok még bele, hogy talán azért nem láttok olyan kamaszokat, akik szépen rendesen otthon ülnek/kulturáltan szórakoznak, mert az érdeklődési kör már más, tehát pl. nem biztos, hogy ugyanarra a mozifilmre ültök be, illetve, aki otthon ül, azt értelemszerűen nem látjátok, mert OTTHON ÜL? Persze, sokat láttok, és van fogalmatok arról, hány kamasz van ÖSSZESEN? A töredéke. Csak a hangosabb felét veszitek csak észre, és az alapján ítélkeztek.


15/L(és igen, ha az esik jól könyveljetek el egy szemtelen kamasznak, még egynek, de halkan megjegyezném, hogy hiába gondoljátok nagyon okosnak magatokat, akinek csodás emberismerő készsége van, nem tudtok rólam semmit. Illetve attól még, hogy még csak egy kamasz vagyok lehetnek értelmes gondolataim, lehet, hogy van, amit én látok tisztán, vagy legalábbis én is tisztán látok, tehát nekem mindegy, de azért elgondolkozhattok ezen.)

Akinek nem inge ne vegye magára és tisztelet a kivételnek. És akinek meg ez nem inge ezt ne vegye magára.

2012. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó látom te is nagyon okos vagy,amúgy honnan gondolod,hogy te 15 évesen jobban látod a dolgokat 0 élet tapasztalatoddal?

amúgy nem hinném,hogy mindenki 30körüli,mint írták van itt 20-25 éves között is jó pár azért mert te 15 éves vagy közel sem vagyunk öregek a kemény 21-21-23 évünkkel,elmondtuk a véleményünk,és nyitott szemmel járunk,nem úgy,mint ti,attól hogy van azért tini aki értelmes és normálisan gondolkodik attól még igaz amit a legtöbb válaszoló írt

2012. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

De komolyan, ha egyszer 24-25 évesen életképtelen, töketlen, éretlen ismerőseim vannak, akkor légyszíves engedd meg nekem, hogy kimondjam, egy-két, náluk jóval fiatalabb ember érettebb, mint ők!

Szerintem meg azt lehet befejezni, hogy a kor alapján döntitek el, ki milyen okos. Egy tizenévesnek is lehetnek értelmes gondolatai (szerintem a kérdezőnek és az egyik előttem írónak is vannak), és egy felnőtt is lehet az élethez teljesen hülye. Persze tény,hogy sok hülye tizenéves van, de ennyire ne általánosítsunk már.

2012. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó előtti, csak a mondandóm lényegét nem érted, de mindegy. És ajánlom figyelmedbe:

"(Nem olvastam végig, csak az első egynéhány választ)"

A két hosszabban kifejtett válasz, amit elolvastam egy 31, és egy (azt hiszem) 25-27 éves nőtől(?) származott.


Egyébként előttem már leírták(már végigolvastam) teljesen jól megfogalmazva amit akartam(bevallom értelmesebben, és kevésbé indulatosan): A teljesen normális tiniket nem veszed/veszitek észre.


De jól van, nekem aztán édes mindegy, akkor tévedek, hülye vagyok, és kevésbé ismerem a MAI kamaszokat a MAI 15 évemmel.

15/L

2012. nov. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
kedves 15 L szerintem egy szóval sem mondta senki,hogy nincsenek normális,értelmes kamaszok,pl a 16 éves húgom is ilyen
2012. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
En vagyok a 31 eves NO. En sem mondtam egy szoval sem hogy az osszes tini ilyen!!! De valahogy ugy tunik hogy mostanaban tobb az ilyen tini mint mondjuk 5-10 evvel ezelott... Kivetelek mindig vannak.
2012. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!