Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért jön mindenki azzal,...

Miért jön mindenki azzal, hogy a mai kamaszok milyen rosszak, k. vák, plázapics. ák, meg sorolhatnám?

Figyelt kérdés

Na szóval nem értem miért jön mindenki (mint a való életben, mint a gyakorin) azzal, hogy a mai kamaszok milyen rosszak. Az 'alapmondat': ''A mai 15-16 évesek isznak, cigiznek, csak a szexen jár az eszük, a lányok kiteszik a mellüket, kisk.vák stb''

1: vegyük előbb a nagyszüleimet: nagymamám kb 10 éves kora óta cigizik. Persze azt hozzá kell tennem, hogy Ő ledolgozta az életét. Gyerekkora óta dolgozott, hogy ne haljonak éhen. Elmondása szerint anno a cigi 'maga a megnyugvás' volt a lelküknek....szükségük volt rá, hogy bírják a nyomást.

Most vegyük a szüleimet: anya 15 éves kora óta cigizik....pedig neki már megvolt mindene (nagyival ellentétben) mégis rászokott.

A tanáraim: a hittantanárunk (akivel nagyon jóba van az osztály) szintén, 13 éves kora óta szívja (és a többi is korán kezdte)

Szóval kérdem én; mi változott meg? SEMMI! Nem értem akkor miért itélik el a dohányzó fiatalokat? Kérdem úgy, hogy én 2-szer szívtam bele, és ABSZOLÚT NEM ÍZLETT!


Most ugyanez a helyzet pl a sminkkel, a mini ruhával, meg stb. Megnéztem pár képet anyáról -és a bnőiről- és abszolút olyanok mint 'mi'!

Oké, vannak extrém dolgok (pl az emo és a vele járó smink) de hát kérem szépen régen is voltak, csak akkor a punk, retró stílus volt a menő, a tarajos haj, meg stb.


Nem értem miért jön mindenki ezzel a dumával hogy a 'mai kamaszok milyen éretlenek'. Miért régen nem voltak azok?? Mert szerintem ez hülyeség! Apám még el is szökött otthonról, egyszer 50000ft-t gépezett el a haverjaival (ami akkor azért nem volt kevés pénz) és elmondása szerint sokan tették ezt.


Férre értés ne essék, nem arról van szó hogy én egy romlott lelkű lázadó kamasz vagyok,sőt! 16 éves vagyok, nem iszok, nem cigizek, nem is pasizok, (persze ismerkedek már a másik nemmel, szépen lassan) és kitűnő tanuló vagyok. Viszont pl. a sminket és a divatos rucikat imádom :D


Csak már néha hányingerem van amikor olvasom hogy a mai kamaszok ilyenek meg olyanok.

Amit a legjobban rühellek az a következő 'alapmondat' : '' a mai kamaszlányok azt hiszik érettek, mert már nő a mellük és menstruálnak. Pedig ez nem jelenti az hogy érettek lennének''

Na ettől a falra mászok tényleg.


Szóval nem kellene ennyire eltúlozni a dolgokat, sőt, az lenne a legjobb ha nem foglalkoznánk másokkal.


Amúgy ugyanez a véleményem a kur.vákról is. Mindenki 'odavan' hogy jahj Istenem, ott egy kur.va, milyen undorító stb. Arra senki nem gondol, hogy az a nő 3 éhes gyereket etet, és azért csinálja amit csinál mert egy ft-ja sincs, és dolgozni sem tud. Nem azt mondom hogy helyes, de ez sem 'új dolog'. Régen is voltak, (géshák, tudom nem = a kurv.ával, de hasonló azért, meg Európában is voltak)


Szóval nem értem miért kell vkit leplázapics.ázni ha jól öltözik, vagy lekur.vázni ha esetleg kifesti magát, meg miért kell ez a 'menőségből teszi mert eza divat' duma. Régen is voltak lázadó kamaszok, sőt abból kifolyólag amit apa és nagyiék(!) meséltek, a mai kamaszok elég 'gyengék)


16l


2012. nov. 25. 22:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem általánosítok.Ezt most leszögezném. De valljuk be, hogy a kortársaid nagyrésze agy nélkül pasizik, 1 hét után hatalmasan szerelmes, 2 hét után már a lábát is szétteszi(ha előtte nem tette volna meg kottarészegen valamilyen buliban), aztán nem egész 1 hónap múlva jön a szakítás( nem minden esetben). Utána halál depressziósak, szerelmi bánat, meg minden ami kell, és azt hiszik 1 pofáraeséstől felnőttek. A másik ami irritál az agy nélküli szex. Védekezésről nincsennek pontos információik, vagy szimplán nem is használják, aztán jön a félelem, hogy 14 évesen teherbe esett e, meg elárasztják GYIK-et a hülyébbnél hülyébb kérdéseikkel, hogy feldugott magának egy dezodoros dobozt, szűz e még, meg hogy ő még szűz, de a barátja már betette.

Engem ez idegesít a legjobban. Idő előtt akarnak felnőni, és ilyen dolgokat tesznek, csak az ő korukban ez pont még szánalmas, röhejes, sajnálatos, felelőtlen.

2012. nov. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
31%
hát kedves 76% ez rohadtul nem így van...
2012. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
60%
Hanem hogy?
2012. nov. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
83%

Pedig szerintem is kb ugy van ahogy az elso valaszolo mondja... sajnos..

Persze mindig is voltak ilyenek ebbol a korosztalybol, de nem a nagyresze. Nem vagyok annyira oreg meg (31) de mikor en voltam ennyi idos, akkor tenyleg nem ez volt az altalanos. Mikor mi erettsegiztunk mar nekunk is feltunt hogy az akkor kozepiskolat kezdo tinik mennyire masok voltak mar mint mi voltunk. Pedig csak par ev volt a kulonbseg. Azota a helyzet most megrosszabb sajnos. Es nem csak Magyarorszagon. Kulfoldon elek, es van egy tanar ismerosom aki 20 eve tanit, es o is mondja hogy elkepeszto hogy a mai tinik mit meg nem engednek maguknak. Hogy miert van ez igy, azt nem tudom, de ugy erzem hogy valahol a media is rossz hatassal van rajuk, es a szulok sem mindig tudjak hogy kene nevelni a gyerekuket.

2012. nov. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
76%

Nézz körbe,és nőj fel, utána gyere vissza és gondolkozz el a kérdéseden majd akkor rájössz miről is van szó.A Te korosztályod és a nálad fiatalabbak nagyrésze buta,felelőtlen,szexelő,bulizgató,részegen fetrengő,ribinek öltöző csitri,a fiúk ugyanezek csak ugye fiúban,Az,hogy régen volt egy-két ilyen eset igen persze volt,de ami most megy attól rám jön a hányinger.És tényleg azt hiszik a kamaszlányok,hogy Ők érettek,meg felnőttek,csak mert nő a mellük és havonta megjön nekik,fogadd el,hogy ez így van. Ritka normális értékrendű lány ,akinek van tartása,és ha csinosan is öltözik nem úgy néz ki,mint egy útszéli kis ribi,és nem feküdt még be több pasi alá is 14-16 éves gyerekként.Az,hogy szereted a sminket és a divatos ruhákat még nem kell 3 kiló vakolatot magadra kenni és kitenned ami van,ugye érted mire gondolok,attól,hogy valaki divatos nem azt jelenti,hogy úgy kell öltözni,hogy amint kilépsz az utcára megdugjanak.

Az meg,hogy melyik felnőtt mit mikor kezdett,nem róluk kell példát venni,tudod engem nem érdekel a gyerekek hogyan rontják el az életüket,de nem fogok nekik tapsolni és gratulálni,mert 15 évesen több f*szt fogtak,mint kilincset és mert dohányoznak,isznak.Járj nyitott szemmel inkább,mint felháborodsz azon ami igaz.

2012. nov. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
85%
még annyit 23 éves vagyok,nem vagyok se szűz,se befásult csak nyitott szemmel járok,és előre féltem a gyerekem milyen társaság veszi majd őt körbe
2012. nov. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg pont úgy van, ahogy a kérdező leírta. Mellesleg ezt az "ó idők, ó erkölcsök"-szöveget minden generáció elmondja az utána következőre Cicero óta.
2012. nov. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Amíg 19-20 évesen égett a fejem elmenni diszkóba, mert az átlagéletkor 14 (vagy az alatt) volt (amikor én még az épületet is csak a kocsiból láttam kívülről), addig ne mondd, hogy ez most nem más! Az, hogy Te normális vagy, az egy dolog. De az ÁTLAG nem olyan, mint te, hogy kipróbálja a cigit,de nem ízlik, nem pasizik egyfolytában és még tanul is... ugyanmár! Nem az a fontos, hogy milyen a hajad, meg hogy mennyire tetszik a smink, 16 évesen ez teljesen normális. De ha nem csak a saját baráti köröd nézed meg, hanem az egész országot, meg fogsz lepődni!
2012. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
62%
Maximális tisztelet a kivételeknek, de sajnos sok esetben tényleg egyre erkölcstelenebbek a mai kamaszok. Nem lehet általánosítani, de sajnos egyre kevesebb a normális, értelmes kamasz, akinek nem az a fontos, hogy a sárga földig igya magát, vagy minél több fiúval bújjon ágyba és minél előbb elveszítse a szüzességét és azzal együtt az eszét is! Még egyszer mondom, maximális tisztelet a kivételeknek, akik sajnos egyre kevesebben vannak!
2012. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
65%
10 éve érettségiztem, ne mondjuk, hogy az őskorban volt, mert messze sem. Egyetlen lány volt és egy fiú, aki 18 évesen nem volt szűz az osztályban. Nálunk elvi kérdés volt, hogy nem csináljuk akárkivel, nagyon kevesen, max. 5-6 fő volt, aki eljárt inni, a legtöbben másban találtuk meg a szórakozási lehetőséget (sport, tánc, szakkörök, kirándulás, sorolhatnám). Igen, batikoltuk a cuccaink, hogy egyedi legyen, színeztem a hajam, és használtak körömlakkokat, igyekeztem az egyediségre, ahogy ma is mindenki. De rámszóltak a tanárok, ha túlzásba estem, és soha nem engedtek volna be a kapun sem olyan cuccokban, ami ma természetes (miniszoknya, hasa kint, dereka kint pólók, stb.) Nekem fura egy-két itteni kérdés is, ahol 14-15 éves gyerekek azon agyalnak, hogy ha vajon heti 2-3 napot alszik csak a barátjánál,ez nem kevés? ... stb. Az én szememben igenis sokat változott a világ, és nagyon rövid idő alatt.
2012. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!