Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rajtakaptam a lányom, mit tegyek?

Rajtakaptam a lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom jó tanuló, szorgos, illedelmes. Nem az a bandázós-alkoholizálós kamasz akik mostanában vannak.. 15 éves lány, é rendszeresen cigizik. Éreztem én rajta, hogy cigi szagú de azt mondta, ahová beültek (teraszos kávézó részen) melettük cigiztek. Megbíztam benne.. Erre ma vittem ki a szemetet, és volt a kukában egy Marlbolo cigaretta. Megkérdeztem tőle, hogy mi ez és ezt válaszolta: Anya már vagy 2 éve cigizek.. MIT RONTOTTAM El? elnézést a hibákért fél magyar vagyok
2012. júl. 16. 13:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
attól függ milyen cigit szívsz mert én 630 ft-ért veszek a zöld LD-t és az nem is drága a többihez képest és még jó is...
2012. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Nehogy hagyd, a megoldás csak az lehet ha elveszed a zsebpénzét, ha kell neki valami akkor vedd meg neki te, csak cigit ne tudjon venni semmiképp.
2012. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 15 éves koromban cigiztem egy ideig.2éévig,nem buktam le soha.NApi 1-2szál volt. S utána rájöttem,hogy gáz,meg büdös meg társai és letettem. Keresztanyum uj munkahelye miatt már 8éve cigizik s nem tudja letenni.

Szerintem a lányod is le fogja tenni..idővel.

2012. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
20%

1. : nem értem, h h nem vette észre kedves anyuka/apuka, h a lánya dohányzik. 2évig nem tűnt fel önnek?

2. : az 1.ből kifolyólag szerintem kamu a kérdés...

3. :ha mégsem, akkor azt tanácsolom, h ne tegyen semmit, ha tiltja akkor mégtöbbet fog szivni :)

15F, szintén dohányzó

2012. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

kedves előző!


esetleg elkerülte a figyelmed a cím alatti leírás, szívesen segítek, idézem:


"A lányom jó tanuló, szorgos, illedelmes. Nem az a bandázós-alkoholizálós kamasz akik mostanában vannak.. 15 éves lány, é rendszeresen cigizik. Éreztem én rajta, hogy cigi szagú de azt mondta, ahová beültek (teraszos kávézó részen) melettük cigiztek. Megbíztam benne.."


ezért nem "vette észre" az anyuka.

2012. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Egészség szempontjából a férfiaknak ártalmasabb a cigi... Semmi sincsen elrontva! Hidd el! 3 év múlva már normálisnak mondható, bár remélem nem következik be, hogy minden kamasz dohányos lesz
2012. júl. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
A bátyám 13 éves korában szokott rá a cigire.. most majdnem 30 és még nem sikerült leszoknia. Otthon először veszekedtek vele, aztán ráhagyták. most meg már levegőt nem kap magától, annyira köhög. Úgyhogy a veszekedés és ráhagyás nem megoldás, szerintem. Én először is beszélnék a lánnyal, hogy miért cigizik. miért szokott rá egyáltalán? A barátai kedvéért, vagy mert vagány dolog, vagy túl soknak érzi az elvárást, hogy jól teljesítsen? stb. Sok minden lehet. Aztán elmondanám neki, hogy én miért nem dohányzom, és szerintem miért nem jó hogy dohányzik. Megbeszélnénk a dolgot, végül is már 15 éves. Lehet elég értelmes. Aztán juttok, amire juttok. ráhagyni semmiképp sem szabad. Esetleg nem veszekedve szankciókat bevezetni. Elmondani, hogy aggódsz az egészségéért, meg a későbbi unokáid egészségért (egy fiatal lánynak a cigaretta nagyon sokat árt, ami később problémát okozhat a terhesség során) és ezért kénytelen vagy megvonni mondjuk a zsebpénzét, vagy mást kitalálni, hogy ne juthasson cigihez. Persze,azt tudnod kell, hogy könnyen lehet, hogy a barátai fogják akkor neki beszerezni, tehát a zsebpénz megvonás sem üdvözítő, de hátha működik. Vagy valamit kitalálni, hogy mi lesz, ha még egyszer megérzed rajta a cigiszagot, hiszen egyszer már hazudott emiatt. Lényeg, hogy ne ordítva, egymással veszekedve beszéljétek meg, hanem nyugodtan, és lássa a gyerek, hogy a javát akarod, még ha ez neki nem olyan egyértelmű, akkor is.
2012. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 hunbula ***** válasza:
Nem rontottál el semmit. Ha megbeszélted vele, hogy figyelj lányom, ezt nem kéne mert árt neked (és nem azért mert te mint szülő nem akarod), és mégis rászokott, az csak annyit jelent, hogy éretlen még, és nem látja be, mi áll érdekében. Ha szerencséd van, majd benő a feje lágya, és leteszi a cigit. Addig is, nem tolakodóan, nem felelősségre vonóan, de néha közölheted vele hogy szerinted ez nem jó az egészségének (csúnya lesz a bőre/foga/körme, csökken az erőnléte, stb, tehát hogy értse meg hogy rossz neki, nem lesz tőle vagányabb, és ne a ráparancsolás miatt tegye le hanem mert megérti).
2012. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem adnék neki zsebpénzt. Kénytelen lesz leszokni.
2012. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

Ott rontottad el hogy amikor lekezelően közölte hogy !!!13!!!! éves kora óta cigizik nem kented jól arcon. 18 éves vagyok, de a saját ép eszemtől felfogom hogy a szánalmas kisfiúk és kislányok tizenévesen divatból cigiznek, mert menő. Szerinted a lányodnak 13 évesen a sok stressz vagy talán nikotinhiány miatt kellett rágyújtania? Nem. Szimplán azért mert menő. A lányod vagy feltűnési viszketegségben szenved, vagy a menő haverok viszik bele a mókába. Ígyis úgyis ostoba. El kell vele beszélgetned, vidd el a korházba és mutass meg neki egy végstádiumban lévő tüdőrákost. A nagyapám az volt... Aztán majd meggondolja kétszer is!!!! Gondolj bele 13 évesen cigi--->18 évesen elmegy egyetemre füvescigi---->aztán keményebb dolgok, mert a ciginél nem vágtad jól arcon hogy mit képzelsz te kis 15 éves szaros. Részemről ennyi a véleményem.

18/f

2013. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!