Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rajtakaptam a lányom, mit tegyek?

Rajtakaptam a lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom jó tanuló, szorgos, illedelmes. Nem az a bandázós-alkoholizálós kamasz akik mostanában vannak.. 15 éves lány, é rendszeresen cigizik. Éreztem én rajta, hogy cigi szagú de azt mondta, ahová beültek (teraszos kávézó részen) melettük cigiztek. Megbíztam benne.. Erre ma vittem ki a szemetet, és volt a kukában egy Marlbolo cigaretta. Megkérdeztem tőle, hogy mi ez és ezt válaszolta: Anya már vagy 2 éve cigizek.. MIT RONTOTTAM El? elnézést a hibákért fél magyar vagyok
2012. júl. 16. 13:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

ezt szóról szóra az anyám is írhatta volna!!!


én 14 voltam, buli volt nálunk otthon (szülinapom), úgy elragadott a hév, h együtt pöfékeltem a többiekkel. anyám, aki biztonsági őrt játszott az ajtónál, hirtelen benyitott a szobába, én ott álltam bagóval az ujjaim között. kihívott, dühös kérdés, én ugyanúgy, mint Kérdező lánya, bevallottam neki, h már 2 éve cigizem.


Kérdező, szerintem se tiltsd, csak beszélgess el vele, mondd el neki, h rohadt ártalmas, és akkora nyűgöt vesz ezzel a nyakába, amit később sírva dobna el magától, de már nem fog tudni. meg hát nyilván ne finanszírozd. isten őrizz, h elszívass vele egy doboz cigit, a válaszoló nincs magánál, egyből mehettek is a kórházba. elég, ha látja, mennyire szomorúvá tesz ezzel, és mennyire nem támogatod, ha le tudja szokni még, le fogja, hidd el.


ja, SEMMIT nem rontottál el!!! nem szabad a táskájában kutatni!!!! ő egy külön egyéniség, nem szabad hülyegyerekként kezelni! ha el akarja mondani, elmondja, ha nem, nem. a cigit tuti azért nem mondta, h ne bántson meg. te annyit tegyél,h mindig légy ott, és hallgasd meg, ha mondani, kérdezni akar vmit. a többi az ő dolga, úgyis azt csinál,amit akar!!!

2012. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
8%
Még a végén oda lyukadunk ki, hogy meg kell ezért dícsérni a gyereket... Te jó ég, az ilyen válaszolók miatt tart ott a mai tinédzserkorosztály, ahol.
2012. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
65%

Nézd, én valamennyire benne vagyok a témában. Barátnőm pont nemrég bukott le, nem tiltotték neki, elbeszélgettek vele, hogy miért nem jó. Káros, drága, egészségtelen, semmi jó nincs benne. Ha vasszigort alkalmazol csak rosszabb lesz, lázadni kezd. Beszélgess el vele, mondd meg neki, hogy te nem fogsz neki cigit venni, a saját zsebpénzéből kell kifizetni. Attól függ mennyit kap, de én csökkenteném az összeget, hogy Ne nagyon fussa neki cigire. Bár mindegy, mert úgyis meg tudja oldani, ha akarja. Egyszer biztosan le fog szokni, majdcsak megjön az esze.

14L

2012. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%

"a mai tindézserkorosztály"


Milyen ostoba, csőlátású ember vagy. Szerinted a szülök, nagyszülők hány éves korukban pöfékeltek? Szinte kizárólag mindegyik 14-15-16 évesen kezdte el. Tudom, sokkolt a hír, de így van. :)

2012. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Még régebben a lányom előttem beleszívott a cigimbe és majdnem megfulladt. Azóta nem cigizett.

Viszont még tavaly nyáron vett magának egy doboz vmi rózsaszín nem is tudom milyen fajta cigit. Odaállt elém , mondta hogy : Anya, ez nekem kell. Leültünk beszélgetni, elmondtam neki hogy káros, drága, sárga lesz a foga, büdös lesz majd mindig. ÉS hogy én külön nem fogok adni rá pénzt, és itthon nem cigizhet. Kb. még 2 napig szívta aztán megkért hogy vigyem át a mamának mert neki ez nem kell. Ha nem tette volna ezt akkor sem tiltottam volna, felesleges mert úgysem tette volna le. Szerintem ezeket mondd el neki, és hagyd! Sajnos, ez van ! Ha megérti, akkor még most abbahagyja, ha nem akkor egy idő után rá fog jönni :-)

36.N

2012. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
70%
12-es: ez egy minősíthetetlenül buta hozzászólás volt. kár érte.
2012. júl. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Semmit nem rontottál el. A tény, hogy nem kutatod át a táskáját, szemetét semmi kivetnivalót nem hagy maga után.

Én tizennégy éves korom óta dohányzom (napi egy-két szál), világ életemben kitűnő voltam, soha nem tántorogtam haza merev részegen, a barátikörömmel sem volt semmi gond, mégis dohányoztunk.


A lányom is dohányzott két évig, nem vagyok rá büszke, nem veregetem a vállát, de ő is kitűnő tanuló, versenyszerűen balettozik és az edzője is csak annyit mondott neki, hogyha romlik a teljesítménye, a - és most idézem - sz.art is kitapossa belőle.


Káros, és nagyon rossz szokás, de ha tiltod csak azt éred el, hogy még jobban szívni fogja, ha elmondod neki, hogy lakáson kívül rágyújthat, de te nem akarod látni sem a szájában, sem a kezében, valamint hogy semmivel több vagy kevesebb pénzt nem kap, talán ráun.

2012. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igaza van... igaz én csak 15 vagyok de eszem ágába sincs hogy cigizek. Nálunk általába akik cigizek azok inni és szoktak és nem jeles tanulok. Persze lehet kivétel de 1-2 komment tényleg úgy kezeli mintha semmi se történt volna... Ennyi erőből ihatna is az se árt jobban.. Nem azt mondom tiltsa mindenáron de szerintem határozattan le kéne szúrni aztán el beszélgetni vele.Na lehet le pontozni.
2012. júl. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
14. a Kérdésre válaszolva a nagyszüleim nem cigiztek A szüleim ugyan most cigiznek de ők sporoltak versenyszerűen szóval ők nem cigiztek. Amúgy nem értem észre lehet venni ha vki cigizk érezni lehet a szagát + 800 ft 1 doboz cigi..
2012. júl. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
sportoltak*
2012. júl. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!