Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rajtakaptam a lányom, mit tegyek?

Rajtakaptam a lányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom jó tanuló, szorgos, illedelmes. Nem az a bandázós-alkoholizálós kamasz akik mostanában vannak.. 15 éves lány, é rendszeresen cigizik. Éreztem én rajta, hogy cigi szagú de azt mondta, ahová beültek (teraszos kávézó részen) melettük cigiztek. Megbíztam benne.. Erre ma vittem ki a szemetet, és volt a kukában egy Marlbolo cigaretta. Megkérdeztem tőle, hogy mi ez és ezt válaszolta: Anya már vagy 2 éve cigizek.. MIT RONTOTTAM El? elnézést a hibákért fél magyar vagyok
2012. júl. 16. 13:57
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem rontottál el. Ne tiltsd meg neki, annál rosszabb lesz, csak azért is csinálni fogja, h anyának ne legyen igaza!
2012. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
rászokott, sajnos, majd leszokik. Talán nem szív annyit, ha eddig nem vetted észre. Egy kamaszon nem tudod rajta tartani a szemedet állandóan, már vannak saját döntései. Azért megkérdezhetnéd, mit szeret benne, azon kívül, hogy büdös, drága és károsítja az egészségét vele.
2012. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
23%

Bocsi, de eddig hogy nem vetted észre? 2 éve cigizik és te két éve be sem néztél a táskájába? Nagyon nem figyelhetsz rá, ha simán bedobta a kukába a dobozt, még csak nem is rejtegette!

Mit tennék: "kislányom, lőttek a nyaradnak, itt van pár könyv, olvass, de se internet, se haverok, telefonodat elveszem. Ja és itt van 1 doboz cigi, barna Szofi, ha nem szívod el 30 percen belül az egészet még le is keverek egyet".


Te pedig szépen megfogadod magadban, hogy ezentúl jobban figyelsz rá, mert a te lazaságod miatt történt az egész.


Egyáltalán: honnan volt a gyereknek pénze rá??? Egy doboz Marlbi 770 körül mozog, honnan teremtette elő rá a pénzt a gyerek?

2012. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Legalább arra beszéld rá, hogy ne Malbit szívjon(szinte ez a legdrágább), és gyengét, amibe kevesebb a nikotin.

Tenni már nem tudsz semmit, elfogadod. Vitatkozni, veszekedni,tiltani kár, mert úgysem fogja abbahagyni, sőt, ha van rá egy kicsi esély is, csakazértsem dacból nem fog leszokni. Ha nem adsz neki pénzt, akkor is megoldja. Saját magának kell felfogni a lányodnak hogy hülyeséget csinál, de sajna ez még nem most lesz. :(

2012. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
Semmit! Ne tiltsd, annál rosszabb lesz. Mondd el neki, hogy te nem fogod finanszírozni a cigit, és ha szeretne leszokni, segítesz neki! Mást nem nagyon tudsz tenni. Esetleg még annyi, hogy a lakásban nincs dohányzás, már ha ez tényleg így van.
2012. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Kap zsebpénzt! Ne tiltsam? mi nem vagyunk cigisek
2012. júl. 16. 14:44
 7/33 anonim ***** válasza:
74%

jó tanuló, szorgos, illedelmes... valami rosszat neki is kell csinálnia... :)

én sem tiltanám, mert felesleges, viszont megkérdezném, mennyit szív, az kb mennyibe kerül, és annyival kevesebb zsebpénzt adnék neki, és megkérném, hogy előttem soha ne cigizzen.

2012. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Magától iylen jó, sosem kellett nyoszogatni, hogy tanuljon.

Akkor hagyjam, hogy a 15 éves lányom cigizzen?!

2012. júl. 16. 16:47
 9/33 anonim ***** válasza:
Ha tiltod annál rosszabb.Othol ne engedd neki,hogy cigizen,vagy,hogy előtted szívja mert akkor egyre bátrabban többet fog szívni.A zsebpénzét meg költse el rá ha jónak látja,de én nem adnék neki a zsebpénzen felül pénzt ha kér.Gondolja meg mi a fontosabb....
2012. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

én 17 éves vagyok 2 éve lesz októberbe hogy dohányzom. Apuéknál úgy buktam le, hogy egyszer hajnalba mentem haza és a zsebembe volt a cigim én lefeküdtem és dél felé ébredtem fel anyum meg be dobta a mosásba a nadrágom de előtte átnézte és hát ott volt a doboz cigi.

nem örültek neki, de ők is voltak fiatalok apum is és anyum is 13 éves koruk óta cigiztek, de már leszoktak róla. Elmagyarázták hogy mi lesz a következménye ha cigizek bár ezt egyébként is tudtam. Viszont naponta 4 szálnál többet nem engednek elszívni nem is szoktam többet persze amikor bulizni megyek akkor van hogy többet elszívok. amikor nem dolgoztam mindig mamámtól kértem pénzt rá mióta dolgozom azóta én veszem meg magamnak. Szerintem hülyeség megbüntetni érte. Ha felnő akkor úgy is rájön, hogy hülyeséget csinál.

Nálunk azt is megengedik hogy előttük rágyújtsak de a lakásba nem lehet bár alapból sem lehet mert két kistestvérem van és ne nyeljék a füstöt ezért a lépcsőházba megyünk ki mamámmal.

2012. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!