Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem beszél. Mit kéne tennem?...

Nem beszél. Mit kéne tennem? 15 éves fiúról van szó.

Figyelt kérdés

15 éves fiam van, akinél még nem kezdődött el a nemi érés. Nem mutál a hangja, de mostanában észrevettem, hogy mélyíti a hangját. A párommal folyamatosan "röhögtünk" rajta, és utánoztuk, mire neki az volt a reakciója, hogy megfogadta, hogy 2 hónapig nem szólal meg. Ezt már 2 hete tartja. Egy szót sem szólt. Nem tudom, hogy mit csináljak. Orvoshoz el kéne vinnem? Hogyan számoljak el a lelkiismeretemmel?


Nem lehet vele beszélni.

Légyszíves csak normális válaszokat.

Köszönöm!


2011. júl. 4. 22:21
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
100%

Ez történik akkor, amikor infantilis szülők gyereket vállalnak. Nem kell csodálkozni majd, ha dohányozni, inni kezd (feltételezve, hogy még nem kezdte el). A gyerek nem fog téged tisztelni, és nem fog rád hallgatni. Főleg most. Ha meg tegyük fel megfőzöd neki a kedvenc kajáját, csak képmutatásnak fogja venni, persze előfordulhat, hogy mégse, de nem ezt kell tenni. Először is meg kellene tudnod, hogy miért utálja a párodat. Aztán kérdezd meg magadtól, hogy melyik a fontosabb! Mérlegelj! Le kell ülni a gyerekkel megbeszélni a problémákat, értelmesen, őszintén. Az esti vacsora alkalmával csak bizonyítottad előtte, hogy a számodra fontosabb a párodnak való megfelelés, mint a SAJÁT gyereked. Nem akarlak elbizonytalanítani a pároddal kapcsolatban, de kérdéses, hogy megfelelő-e számotokra (tsz, mivel feltételezem mindannyian együtt éltek). Eleve infantilis, bunkó dolog ilyet idegen emberrel szemben tenni, nemhogy az élettársam fiával.

Gondolkozz el ezeken remélem segít valamit, és még idejében megmented a gyereked életét a kisiklástól!

18f

2011. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
100%

szánalmasak vagytok szülő léttetekre nem gondoljátok?

de tényleg

sztem jobban is teszitek ha nem szóltok hozzá

úgy kezelitek mint egy kis ovodást

ti vagytok azok

nincs önbizalma se szegény gyereknek

2011. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Beleképzeltem magam szerencsétlen fiúnak a helyébe..:(

Nem tudom,hogy tud a saját gyerekével valaki ilyen gonosz lenni! Aki valószinüleg egyébként is gátlásos,nehéz időszakban van,az anyja meg a kanja ahelyett,hogy támogatnák még ki is röhögik..szép család mondhatom

2011. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gázos. Ha az én gyerekemről lenne szó biztosan megmondtam volna a nevelőapának, hogy kit utánozzon!!! És a házból is eltakarodhatott volna. Mekkora szemétség. De tőletek is,most miért kell kiröhögni?? A saját fiatokat,nyilván neki is kellemetlen,hogy nem olyan érett mint a kortársai és még a családja is bántja. Megértem,hogy nem szól hozzátok. Jó tudom,ezzel most nem segítek,de akkor is. Tehát szerintem kérjetek tőle bocsánatot és mondjátok el neki őszintén,hogy nem akartátok bántani és szeretnétek megbeszélni a dolgot. Talán egy idő után megbékél. De én se szivesen lennék egy ilyen családban... És az hogy még nem érett,nem katasztrófa,az öcsém is ilyen volt kb 17 éves korában kezdett el férfiasodni...szóval ne aggódjatok és az orvoshoz vivés nem segít inkább csak ront a helyzeten(kivéve persze ha ő kéri és megnyugtatná) Ez nem betegség. És nem is pszichológus kell neki hanem megértő és odafigyelő szülők!!!! Ez most a legfontosabb. Nehéz időszak neki...mint mindenkinek és nem kell túllihegni tényleg nem a ti dolgotok h szőrösödik-e...csak akkor beszélgessetek erről ha ő hozza fel nem kell erőltetni de ettől függetlenül kedvesnek lehet lenni!!!! felejtéstek el a kiröhögést
2011. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

szeretitek a fiadat megalázni, igaz-e

majd lop

milyen anya vagy te?

melyik a fontosabb a gyereked vagy a párod?

a saját kölködért felelősséggel tartozol ha már a világra hoztad

2011. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Most kicsit nyers leszek.

Ne haragudjatok, de elég bunkó paraszt dolog volt utánozni a fiad hangját, hiszen ezt ő úgy érzékelte, hogy Ti gúnyolódtatok az ő kései nemi érésén, kifiguráztátok.

Egy szülő dolga inkább a bátorítás lenne!!!

Biztosan az iskolában is szívatják a haverjai, és még Tőletek is kapott egy lapáttal...ehhez csak gratulálni tudok.

A nemi érés minden fiúnál változó, éppúgy, mint a lányoknál. Valakinek már 9-10 évesen elkezdődik, másoknak pedig csak 15-16 éves korban. A fiúk amúgy is később érnek, mint a lányok.

Még időben van a fiad, emlékszem, én 16 éves voltam, amikor az unokaöcsém (akkor volt 15 éves) még nem kezdett el férfiasodni, a hangja még magas volt, magasságban is lassan nőtt, kinézett kb. 10 évesnek, miközben az osztálytársai között már jó néhányan borotválkoztak, izmosodtak. Két év múlva unokaöcsém már lekörözte őket magasságban. Szóval ne aggódjatok emiatt, van még ideje fejlődni.


26/L

2011. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
100%
Sajnálni tudom csak szegény srácot,hogy ilyen szülei vannak,mint ti. Velem ilyet csinált volna a nevelő apám,ha lett volna,így vagy úgy de taccsra tettem volna. Nyomoronc, más problémájából csinál viccet.
2011. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
6.válaszoló szerintem éppen h a szülők a gyerekesek ebből a szempontból. biztos rosszulesett a fiunak h kinevették főleg h még a nevelőapja is....hát szerintem eltartat egy kis ideig akar évig ameddig bizni tudna benne.én is voltam már igy mikor elváltak a szüleim
2011. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Bocsánat le lehet pontozni de az nem gyerekes,hogy mélyíti a hangját?jó a szülők is azok . De az vicces ha valaki mélyíti a hangját.. Elhiszem nagyon rossz neki ha még nem olyan érett mint a korabeliek de akkor én is 15 vagyok van nekem is problémám (nem ilyenfajta) de elfogadom és teszek érte hogy eltűnjön, neki csak várnia kéne.

Ez az én véleményed de nem tudom,hogy eddig mit élt át lehet,hogy sok minden miatt nem tudja elfogadni magát de ez nem a kérdéshez kapcsolódik.Elnézést!

2011. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!