Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet egyértelműen...

Mikortól lehet egyértelműen megmondani egy fiúról hogy transzexuális?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy a fiam utóbbi hetekben szoknyát szeretne hordani az óvodába, de azt nem értem hogy ez most magától jutott az eszébe vagy az óvodában látta valamelyik fiún? Lehet hogy pszihológiailag lány?
2010. máj. 17. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Viselkedésén veszel észre valamit? pl babázik? lányos játékokat játszik stb

Kéztartás?

Lehet hogy csak tetszik hogy a lányoknak szoknyája van és szeretné ő is kipróbálni.

Szerintem már ilyenkor kialakul náluk de csak kamaszkorban tudatosul.

2010. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Ne aggódj emiatt a kisfiúk ilyenek, nekem is fiam van, amikor átmentünk régebben a barátnőm lányaihoz azok épp a körmüket festették, raplizott, hogy az övét is fessék ki, amikor azok játékbabakocsit toltak játékbabákkal, hisztizett, hogy ő is akar olyat..ovis volt ekkor..első osztályban azt mondta, hogy szerelmes a Zolikába...akkor lementem hídba..nem érdekelne ha hajlamai lennének, csak félteném a környezetétől..most második osztályos és minden lányos dolgot cikinek tart, utálja a pirosat és a rózsaszínt, és szerelmes a Flórába:)) igazából az identitásuk még ovis korukba fejlődés alatt van..szóval nyugodj meg.
2010. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Manapság nagyon sok szülőtől hallom, hogy a fiú gyerek szoknyát akar hodrani, meg egyéb ilyeneket. Egyszer egy pszichológus azt mondta nekem, hogy ez főleg azoknál a fiúknál fordul elő, akik nagyon anyásak, nagyon azonosítják magukat az anyjukkal. És mivel az ovisoknál még a fiú - lány közötti különbség elsősorban az öltözködést jelenti (ők úgy gondolják, hogy az a lány, aki lánynak van öltözve), ezért így próbálják mégjobban azonosítani magukat az anyával.
2010. máj. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyan lányos a testtartása és babázott is az unokahugaival. Most már a fiúknál is lesz szoknyás korszak, mint régebben a kislányomnál?
2010. máj. 17. 15:57
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Bár mennyire is furcsa, a mostani fiúk sokkal lányosabbak, mint az ezelőtt tíz éve volt. Elég sok kisfiú nagyon ragaszkodik anyukájához és ez úgymond az öltöködésében is megjelenik. Utánozza az édesanyját akár az öltözködésben, akár testartásban és persze a konyhai munkában is. Játékból süt és főz is, sokszor gyerekre vigyáz és közben eljátsza az anya szerepét. Ez sokszor párosul azzal, hogy szoknyát vesz fel vagy éppen kifesti a körmét, mert ez segít neki az azonosulásban. Kicsi korban még nem nevezném betegségnek, de már serdülő korban okozhat problémát. Nagyon gyakori csonka családokban, ahol az édesanya egyedül neveli gyerekét és nem lát apai mintát, így nem is tud vele azonosulni.
2010. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!Ennél nagyobb baromságot még életemben nem hallottam!

Mi az,hogy csonka család és nem lát példát?

Férfiakat lát az utcán,nem?

Vagy a rokonok,ismerősök között.

Az,hogy vki transzexuális a környezeti hatásoknak semmi köze hozzá.

2013. aug. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!