Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem beszél. Mit kéne tennem?...

Nem beszél. Mit kéne tennem? 15 éves fiúról van szó.

Figyelt kérdés

15 éves fiam van, akinél még nem kezdődött el a nemi érés. Nem mutál a hangja, de mostanában észrevettem, hogy mélyíti a hangját. A párommal folyamatosan "röhögtünk" rajta, és utánoztuk, mire neki az volt a reakciója, hogy megfogadta, hogy 2 hónapig nem szólal meg. Ezt már 2 hete tartja. Egy szót sem szólt. Nem tudom, hogy mit csináljak. Orvoshoz el kéne vinnem? Hogyan számoljak el a lelkiismeretemmel?


Nem lehet vele beszélni.

Légyszíves csak normális válaszokat.

Köszönöm!


2011. júl. 4. 22:21
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Akkor hagyom. Egyszer csak elfogy a pénze, mert tőlem nem fogad el! Akkor mjad talán szól. Ha nem lop..
2011. júl. 4. 22:44
 12/39 anonim ***** válasza:
94%

Párod kérjen tőle bocsánatot!!

Nem kell orvos!!!

De ne legyetek már a saját gyereketekkel ilyen bunkók szegénynek pont elég, hogy kamaszodik változik a teste hangja stb. és még ti is "belé rúgtok"!!

2011. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de ez nem normális FELNŐTT SZÜLŐKHÖZ való viselkedés. Gondolj csak bele, őt is bántotta valószínűleg, hogy nem mutál, minden bizonnyal ezért mélyítette el a hangját. Ti meg erre kinevettétek. Most nem az a lényeg, hogy ti ketten vagy egy egész család (ami még rosszabb) hanem az, hogy ígyis rosszul érezte magát, ti pedig még jobban leégettétek. Üljetek le vele beszélgetni hármasban és kérjetek tőle őszintén bocsánatot. Mit értesz az alatt, hogy nem kezdődött el nála a nemi érés?
2011. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Nem régen észrevett egy nem oda illő dolgot ott lent. Nyilván mi is megnéztük, elvittük orvoshoz. Kb. olyan int egy 12-13 éves gyerek. Így értem.
2011. júl. 4. 22:47
 15/39 anonim ***** válasza:
88%

Orvosra nincs szükség, de lehet, hogy nem ártana elmenni egy pszichológushoz! Amit a fiad csinál, elektív mutizmusnak nevezik... [link]

Ne haragudj, de ha egy éretlen kamasz tesz ilyet, akkor azt mondom, még gyerek... de hogy két felnőtt, két szülő... ez számomra fura! szegény gyereket nem csak kigúnyoltátok, hanem mások előtt is megszégyenítettétek... nem csoda, ha nem akar beszélni!

2011. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
DE ez már nem kórós későn érés?
2011. júl. 4. 22:57
 17/39 anonim ***** válasza:
62%

Én a kigúnyolásra értettem...

Miért lenne egyébként 15 évesen késő, hogy elkezdjen mutálni? A fiúk többsége 16-17 évesen kezdi.

2011. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
De nem csak a mutálásról van szó. Nem is szőrösödik stb.
2011. júl. 4. 23:00
 19/39 anonim ***** válasza:
44%
azért a 16-17 el nem értek egyet
2011. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
76%
Nem a kamaszfiú kérdezősködik itt kérem?:)
2011. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!