Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van mindenki kiakadva...

Miért van mindenki kiakadva azon, hogy én miket kaptam szülinapomra?

Figyelt kérdés

2 volt a sznapom és kaptam egy új netbookot ,új telefont, parfümöket és pénzt a távolabbi rokonoktól (50.000).

Tegnap angol órán a tanár kérdezte,hogy ki mit csinált előző nap és én mondtam,hogy szülinapom volt.Erre kérdezte,hogy miket kaptam.Elmondtam neki a fent leírtakat,és elkezdte mondani,hogy az Ő unokáinak biztos nem venne ilyen ajándékokat,régen az ő korában (vagyis kb. 100 éve) még egy szelet csokinak is örültek,és közölte velem,hogy szerinte pénzkidobás ilyen drága telefont venni egy gyereknek....és mindezt az órán,a többi gyerek előtt.


De anya unokatesója is mondta ma,hogy milyen drága dolgokat kapok mindig,amikre semmi szükségem.Ezt akkor nem nagyon mondta,amikor a gyerekének mi vettük meg a DC cipőjét -.-


Miért akadnak így ki?Hiszen semmi közük hozzá...


2011. márc. 12. 14:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
66%
sz.r már le őket..:))
2011. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
29%
24 éves vagyok, az egyetem mellett dolgoztam, hogy megvegyem az első laptopom, mert kellett sulihoz. Ez a laptop most már több mint 5 éves, és lassú- ilyenkor újra kell installálni, nem újat venni. A vírusok azt is elárasztják rövid időn belül... Olyat, hogy "már" 3 éves, még nem hallottam laptopnál, mint lecserélési indok.
2011. márc. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
49%
-ja, és ha tele a memória, ajánlom a dvd-ket. Nagyon hasznosak tudnak lenni...
2011. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 BaKs válasza:
21%
Hát én is ki lennék egy kicsit akadva, mert én azé ilyen cuccokat nem kapok, de a rokonok helyében, én 1 vasvillát, 1 lapátot, meg egy csavarhúzó szettet adtam volna, meg egy beutalót a legközelebbi termelőhöz, hogy tanuld meg, hogy a pénzért valakik keményen megdolgoznak, és nem hullik az ölükbe csak úgy.
2011. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

Nem biztos, hogy olyan gazdagok hogy megvehetik ezeket.Mi sem vagyunk nagy jampik, és mégis megvesszük a volt férjjel a közös lányunknak szülinapra egy laptopot, egy új szobabútort(ágy,éjjeliszekrény.....stb) plusz még pénzt.

Különben is kicsilány, szerinted? Szerinted miért akadnak ki? Mert féltékenyek?!?! :-)

Nem is tudom miért írtad ki a kérdést, gratulálok,csillagom!

42.N

2011. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

De azt nem értem,hogy olyanok akadnak ki,akiknek semmi közük hozzá.

Például az angol tanáromnak mi köze ahhoz,hogy én mit kapok?

2011. márc. 13. 20:50
 37/43 anonim ***** válasza:
50%

megkérdezi. még anno általánosban minden karácsony után kérdezték tőlünk, hogy mit kaptunk. de nem csak karácsonykor, hanem egy ilyen elejtett kis mondat után is, hogy "tegnap volt a szülinapom". a tanár egyszerűen kíváncsi volt. de erre egy a módszer: ha már ilyen szülinapi elhalmozás után vagy, csak EGY dolgot mondasz el-akkor a tanárnak nincs mibe belekötni. mellesleg a helyzet nagyon környezetfüggő- lehet, hogy az osztálytárs hozzá van szokva, mert ő is ilyet kap, de mondjuk ezt már máshol egyből kinézik, hogy júúj, a kis gazdag.

lényeg: becsüld meg, amíg jó világ van otthon...

(egy 11 éves PC-ről írok most Neked!;))

2011. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim válasza:

pénz NEM= szeretet!


Sajnos hibásak a szüleid, eléggé eltérnek a realitástól, ha ilyen drága dolgokkal halmoznak el. Aztán, ha dolgozni kezdesz és véletlenül közalkalmazotti bérrel találod magad szembe, nem nagyon fog tetszeni. Abból 1 gatyára sem fog telni - sajnos.

Remélem, lelkiekben is ilyen gazdagon kényeztetnek, már ami a belső dolgokat illeti, azokban is tudsz rájuk számítani.

2011. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
71%

Az első válaszolóknak volt igazuk(pontosan nem tudom kik írták de többen)


Semmi baj sincs azzal, hogy ilyen ajándékokat kapsz, HA meg tudod becsülni, nem nézel le senkit azért mert esetleg nem telik nekik ilyenekre, vag nem képzeled magad felsőbbrendűnek miatta, nem dicsekedsz vele, ha nem csaptál volna hisztit, vagy nem csalódtál volna akkor sem, ha esetleg nem kapod meg azt a hagyomány-telefont, ha nem feltétlenül ezek kellenek a boldogságodhoz stb.


De évente új telefon az szerintem is felesleges, a netbook azért mert lassú meg nem tetszik a színe kicsit elfogadhatóbb, de tényleg vannak olcsóbb megoldások, amihez nem feltétlenül kell új gépet venni.

A telefonnak az árát is elmondtad? Mert az már tényleg dicsekvésnek számít, meg ha feltűnően hangsúlyoztad, hogy több parfümöt kaptál évente új telefont kapsz vagy ilyenek(vagy mondtad hogy 50000 Ftnyi pénzösszegről van szó.

Az igaz hogy a gyerekek akkor egy szelet csokinak is örültek, de a felnőttek meg sokszor nem kaptak semmit, ő meg valószínűleg elvárja(bocsánat ha nem, nem tudom, csak a "mai világban" ez már így szokás)Szóval ebben talán nincs igaza.Ha viszont a születésnap Neked az új telefon nélkül nem is születésnap, akkor elgondolkodhatsz ezen.

Igazából ha az ő szemszögéből nézed, akkor beszélgetést kezdeményezett az órán ahol megkérdezte ki mit csinált előző nap.Az egyik tanuló azt mesélte, hogy előző nap volt a születésnapja amire elég sok és valószínűleg elég drága ajándékot kapott.Ő azt látja a mai világban hogy a gyerekek sokszor annyira el vannak kényeztetve hogy az már nem normális(megjegyzem én is), csak akkor tudnak boldogok lenni, ha megkapják a legjobb és legújabb, és persze drága dolgokat, és az iskolában is ez alapján ítélik meg egymást a gyerekek(mivel tanár nyilván látja),meg hogy a gyerekek manapság mennyire nincsenek hozzászoktatva a munkához, és eszébe jut, hogy az ő gyerekkorában ez mennyire más volt, hogy mennyivel kisebb dolgoknak tudtak örülni a gyerekek, és hogy megbecsülték akkor már azt is ha egy szelet csokit kaptak, és hogy már gyerekkoruktól fogva munkába voltak fogva ezáltal amikor felnőttek dolgos háziasszonyok/emberek lettek, akiknek nem kellett ahhoz bejárónő, hogy a napi munkát el tudják végezni.Ő ezt nyilván így látja , és a régi dolgokat tartja jónak, tehát a mai gyerekeket is eszerint próbálja nevelni.(Pl. azzal hogy az unokáinak nem vesz ilyen dolgokat) És ő miután felsoroltad az ajándékaidat arra a következtetésre jutott hogy te is a "romlott ifjúság" kategóriába tartozol, és elmondta neked a véleményét.Az hogy ezt az egész osztály előtt tette, azért tette mert gondolom meggyőződése hogy ez mindannyiótokra vonatkozik.


Egyébként szerintem van benne valami igazság is de közben megváltozott a világ és egy szelet csokinak már nincs akkora szerepe nem akkora pénz azt megvenni(bár a pénz nem egyenlő a szeretettel), és ha nektek telik ennyire hát hadd legyen új laptopod, telefonod, csak ne felejtsd el hogy ez nem "jár" hannem ajándék...


Amúgy viszont nem értem miért írtad ki a kérdést, mert nincs rá nagyon válasz...(jó mondjuk azért sikerült elég sokat írnom)


Aki rögtön le-hülye-p*csázott, annak meg üzenem, hogy maradjon csöndben, és ennyi alapján ne ítéljen...Bár megjegyzem néhány kommentedből, már tényleg erre lehet következtetni.


13/L

2011. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt az 50000et ne költsd el hülyeségekre spórolj későbbre
2011. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!