Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van mindenki kiakadva...

Miért van mindenki kiakadva azon, hogy én miket kaptam szülinapomra?

Figyelt kérdés

2 volt a sznapom és kaptam egy új netbookot ,új telefont, parfümöket és pénzt a távolabbi rokonoktól (50.000).

Tegnap angol órán a tanár kérdezte,hogy ki mit csinált előző nap és én mondtam,hogy szülinapom volt.Erre kérdezte,hogy miket kaptam.Elmondtam neki a fent leírtakat,és elkezdte mondani,hogy az Ő unokáinak biztos nem venne ilyen ajándékokat,régen az ő korában (vagyis kb. 100 éve) még egy szelet csokinak is örültek,és közölte velem,hogy szerinte pénzkidobás ilyen drága telefont venni egy gyereknek....és mindezt az órán,a többi gyerek előtt.


De anya unokatesója is mondta ma,hogy milyen drága dolgokat kapok mindig,amikre semmi szükségem.Ezt akkor nem nagyon mondta,amikor a gyerekének mi vettük meg a DC cipőjét -.-


Miért akadnak így ki?Hiszen semmi közük hozzá...


2011. márc. 12. 14:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
76%
Ez tényleg sok ajándék, szerencsés vagy hogy ennyi mindent megadnak neked a szüleid, de ha nem dicsekszel, nem te várod el a drága ajándékokat, nem nézed le a szegényebbeket, akkor aztán tényleg semmi közük ehhez másoknak.
2011. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
69%
hát tényleg nagyon sok és drága dolgot kaptál ,de ez senkire nem tartozik hogy mijen drága dolgokat kapsz -_-
2011. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem nézem le azokat,akik szegények,nem szoktam dicsekedni.Nem értem,hogy ha a tanár rá kérdezett,akkor hazudnom kellett volna,nehogy megsértsem?
2011. márc. 12. 20:48
 14/43 anonim ***** válasza:
61%
Nem. De bőven elég lett volna, ha egy dolgot mondasz. Az nem hazugság.
2011. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
61%
kérdezte a tanár és felsorolta. Most ezzel mi a baj? Kár, hogy itt tartanak az emberek, hogy aki kiscit jobb anyagi helyzetbe van mint ők az már egyből egy elkényesztetett pcsa stb. mindenkinek a magánügye, hogy mire mennyit költ.. ha meg kérdezik és válaszol akkor meg nem kellene beégetnie a tanárnak az egész osztály előtt...
2011. márc. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
49%

14 vagy, tényleg totál felesleges ezekből egy-két holmi, az informatikus barátomnak vannak ilyen (drága) cuccai, mert ő ki tudja használni a bennük rejlő dolgokat.

Megértem a tanárod, bár semmi köze hozzá, hogy akik megtehetik, borzalmasan elkényeztetik a gyerekeiket, felesleges dolgokkal.

2011. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Ezekre szükségem volt,mert:

-a régi netbookom már lassú volt,meg a színe sem tetszett már annyira,mint régen

-a telefont azért kaptam,mert minden szülinapomra újat kapok,ez afféle hagyomány már nálunk

-parfümöket azért kértem,mert más nem jutott eszembe

-pénzt pedig azoktól kaptam,akiknek semmi ajándékötletük nem volt


De a barátnőimnek is vannak netbookjaik,szóval nem csak én kapok ilyeneket...

2011. márc. 13. 09:35
 18/43 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy savanyú a szőlő, mert az ő gyerekkora szegénységben telt. A többiek előttem már nagyjából leírták az intelmeket, hogy mire figyelj, nehogy lenézd, megszokd, stb.

Én nem tartozom a gazdag réteg közé, de mindenem megvan, ami szükséges. Egy 15000ft-os görkoriért viszont magamnak kellett megdolgoznom a nyáron.

És bekerültem gimibe a "mindenem megvan" jelszavú plázap*csák közé. És először lebunkóztak és kiközösítettek, mert nem a plázában töltöttem a délutánokat, és mert van egy icipici tájszólásom. Aztán Amikor valakinek baja volt, mindig hozám jött panaszkodni, és kb. mindenkivel jóban vagyok, volt ilyen kérdés, hogy ki a legjobb barátod ofőin, és a legtöbben engem írtak, ami nagyon jól esett.

Szóval nem az a lényeg, Kérdező, hogy gazdag vagy-e, hanem az, hogy hogyan viselkedsz, és eddig még nem nyílt alkalmad megmutatni, hogy Te jó ember vagy. Majd eljön ez is, nyugi.

16/l

2011. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
63%

-a régi netbookom már lassú volt,meg a színe sem tetszett már annyira,mint régen | Nincsen netbookom, családi gépünk van. És nekem se tetszik a színe , kérjek másikat? Sőt, lassú is.

-a telefont azért kaptam,mert minden szülinapomra újat kapok,ez afféle hagyomány már nálunk | Örülök, ha 4 évente kapok másik telefont.

-parfümöket azért kértem,mert más nem jutott eszembe | De qva nagy a fantáziád, mondhatom.

-pénzt pedig azoktól kaptam,akiknek semmi ajándékötletük nem volt | meg nekik is. nem hiszem el, hogy egy 14 éves lánynak semmilyen ajándékötletük nem volt.


Én szülinapomra, eddig a legdrágáb dolog, az az mp4-em , aminek nem tetszik a szine. Aztán jön a telefonom , és a biciglim...

2011. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
50%

miért kell itt b.szatatni a másikat??(tisztelet a kivételnek)

Ők megtehetik.Örüljünk neki..

ha nekem is lenne ennyi pénzem én is a gyerekemre költeném hát kire másra,ha nem rá?de persze idáig jutottunk h az ember szidja a másikat mert irigy és féltékeny.attól még nem lesz jobb,inkább mint ahogy mondtam örüljünk h ők megtehetik és ennyi..

2011. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!