Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van mindenki kiakadva...

Miért van mindenki kiakadva azon, hogy én miket kaptam szülinapomra?

Figyelt kérdés

2 volt a sznapom és kaptam egy új netbookot ,új telefont, parfümöket és pénzt a távolabbi rokonoktól (50.000).

Tegnap angol órán a tanár kérdezte,hogy ki mit csinált előző nap és én mondtam,hogy szülinapom volt.Erre kérdezte,hogy miket kaptam.Elmondtam neki a fent leírtakat,és elkezdte mondani,hogy az Ő unokáinak biztos nem venne ilyen ajándékokat,régen az ő korában (vagyis kb. 100 éve) még egy szelet csokinak is örültek,és közölte velem,hogy szerinte pénzkidobás ilyen drága telefont venni egy gyereknek....és mindezt az órán,a többi gyerek előtt.


De anya unokatesója is mondta ma,hogy milyen drága dolgokat kapok mindig,amikre semmi szükségem.Ezt akkor nem nagyon mondta,amikor a gyerekének mi vettük meg a DC cipőjét -.-


Miért akadnak így ki?Hiszen semmi közük hozzá...


2011. márc. 12. 14:59
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
14 L,ez lemaradt :$
2011. márc. 12. 15:01
 2/43 A kérdező kommentje:
2 volt=2 napja *
2011. márc. 12. 15:05
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

A keresztgyerekeim sztoriját írom ide le neked, hátha megérted.


Ugyanígy voltak mint Te. Most 17 és 15 évesek, fiúk. Mindent megkaptak, amit csak kiejtettek a szájukon, mióta beszélni tudnak. Hozzászoktak. Egyszerűen ennyi! És jött a válság, az apjuk cége tönkrement, az anyjuk sosem dolgozott....


Most havi 120 ezerből kéne megélniük, de csak a hatalmas ház rezsije ennyi. És hol van még a többi fizetnivaló?


A házat árulják, anyjuk munkát keres, apjuk menti ami menthető. A gyerekek viszont k.vára nem értik, mi történik körülöttük, és most miért nem kapták meg a legújabb notebook-ot a névnapjukra... ÉRTED?

2011. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Ti olyan szerencsések vagytok, hogy ennyi mindent megengedhettek magatoknak. Ez addig nem is baj, amíg nem nézed le a szegényebbeket. Különben is nem Te dicsekedtél, hanem csak válaszoltál egy kérdésre.
2011. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
76%
Jön még kutyára dér... :)
2011. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

A drága ajándékokkal nagyon magasra kerül az "ingerküszöböd",vagyis az elvárásaid másoktól és az élettől..

Óvatosan kell ezzel bánni,mert lehet,hogy mindig lesz anyagi háttered ahhoz,hogy megfelelő színvonalon élj.Ha lesz,akkor semmi baj,boldog lehetsz.De ha valaha oda jutsz,hogy le kell mondanod anyagi okokból erről a színvonalról,akkor azt nagyon megsínyled.

Biztos hallottál a válságról.Tudod sok család aki jobb anyagi körülmények között élt,jobban megsínylette,mint a kevésbé jómódúak.A "szegényebbek könnyebben alkalmazkodtak,míg az eddig "gazdagabbaknak" bizony komoly visszalépésként élik meg,hogy mondjuk a kínaiban kell cipőt venniük...

Ez lelki betegségek kialakulásához,önértékelési zavarokhoz is vezethet.

Én mint anya azt mondom,hogy ugyan úgy fel kell készíteni a gyerekeket az élet esetleges nehézségeire is,hogy azt is megfelelően kezeljék.Szóval a te ajándékaid,nem ezt a célt szolgálják.

Boldog szülinapot kislány!:)

2011. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Így van. A keresztfiaim most komoly lelki gondban vannak. Hát ezért nem "szerencsés" dolog elhalmozni az embert ennyi ajándékkal. De ha jól tudod kezelni, h ez nem biztos, h életed végéig így lesz, és nem nézed le a szegényebbeket, akkor nincs ezzel semmi gond.
2011. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%

Figyu, az unokatesóm mindent megkap, amit csak akar. És mit ír ki nap mint nap a netre???

-Olyan szomorú vagyok, unatkozom, öngyi leszek, stb...

Én nemhogy nem kapok, de nem is kérek :D

és tudod milyen jót sétáltam előbb anyummal? ja, és a közös családi gépen írok, nem is kell külön :)

2011. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
82%

A szomszéd 14 éves fiú,ha szeretne valami drágább dolgot,akkor "összeügyeskedi" rá a pénzt.Pénzt kér szülinapra,névnapra,lenyírja a társasháznak a gyepet,gyerekre felügyel pénzért,fát vág a nagyi barátnőjének,üzletel a vaterán...

Felnőtt szemmel én ilyen életrevaló gyereket szeretnék,aki még a jég hátán is megél.

Te nem ez a kategória vagy,mert csak úgy az öledbe hull.Ha ennyire kiszolgálnak a szüleid akkor nem leszel jobb ember.Csak attól amit magad elérsz...:)

2011. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
16%

Velem is ez van, de én nem kapok azért ennyi mindent egyszerre.:)

Nem tudod mennyire nagy volt a kiakadás, mikor leírtam ide GYK-ra valamikor, hogy Samsung Wave telefont kaptam [110e], Mayo Chix kabátot [30e], új monitort [40e]... [de nem egyszerre]


Igazad van, semmi közük hozzá.:) Sz.rd le őket, van aki megteheti, meg van, aki nem. Én nem nézek le senkit, csak azért, mert nincs annyi mindene, mint nekem.

Ha te tudod, hogy normális vagy, akkor mások véleménye ne érdekeljen.:P


14/L

2011. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!