Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a 15 éves lányommal...

Mit tegyek a 15 éves lányommal? Már nem bírom elviselni!

Figyelt kérdés

*Heti 1-2x van bebásárlás. Ragaszkodom együtt elmenni, hogy mindeninek meglegyen amit akar (ésszerű keretek között, nincs kolbászból a kerítés!), meg hátha emlékeztet valamire amiről beszéltünk, hogy vesszük. Sokszor volt, hogy elfelejtettem valamit amire ő emlékeztetett. Olyan szépen működött 10+ évig. Most meg már veszekedéssel kell kierőszakolni, hogy jöjjön! Legalább ennyit legyünk együtt, könyörgöm! Aztán végig húzza a száját. Hát én szégyellem magam, amilyen pofákat tud vágni.

*Van macska itthon, a lakásunk nem túl nagy, hát járkáljon kedvére, ezért nyitva a lányom ajtaja. Már ez sem, ajtó becsuk, sőt ami ennél is szebb, hogy már kulcsra is van, hogy zárja. Mintha olyan sokszor bejárnék hozzá, pedig nem.

*Hozzászólok és mintha egyetlen levegővételemre már ugrani tudna! De nem csak ennyi. Egyébként se mentünk el együtt sokfelé, de már konkrétan a piacra sem ahova szeret kijárni, akkor megy le szombatonként miután én visszajöttem! Boltba, piacon, mindenhol "ciki vagyok".

Büntetni nem tudom mivel a rossz, pofátlan viselkedésért, így nem is volt. A barátnőit szigorúan fogják az anyukák, sehova nem engedik őket, nyáron is egy órát találkozhattak, azt is a közeli bevásárlóközpontban. Egyedül nem jár el. Legtöbb idejét a szobájában tölti. Ha elvenném a telefont gépezne. Ha kikapcsolnám a wifit úgy is tudja írni a wordbe a történeteit. Ha elvenném a gépet ott a füzet. Ha írni nem tud, hát olvas. Ha nem adnék pénzt könyvekre arra ott a könyvtár. Na, sosem korlátoztam a kreatív tevékenységeit, csak azt mondom szerintem nincs mivel büntetni. Ha veszekszünk a viselkedése miatt, például nem lehet vele szót váltani akkor bezárkózik a szobába, de bocsánatot sosem kér.

Elfogadom, hogy kamasz, de ez nem mentség a pofavágásra és az ingerültségre meg arra, hogy cikinek tart bárhol velem lenni.


tegnapelőtt 21:31
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
0%
Az 50es leírta a lényeget, ami valószínűleg a legtöbb itt kommentelőt motiválja: ti el se tudjátok képzelni, hogy valaki a gyerek születésétől kezdve nem vágyik arra, hogy váljon le, ő meg élhesse végre újra a régi életét...de tudjátok, ettől még van, aki azért szül, mert foglalkozni is szeretne a gyerekével.🤷
tegnap 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
70%
50 éves anyukaként írom, hogy lányod normálisan viselkedik. Kamasz, élettani sajátossága, hogy le akar válni a szülőről, több önállóságra van szüksége. Ilyenkor már nagyon nem a büntetésben kell gondolkozni. Neked is változni kell. Több teret engedni neki, nem rátelepedni. Egyszer ülj le vele beszélgetni, hogy mit vártok el egymástól, kössetek kompromisszumot.
tegnap 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
91%

51: teljesen mindegy, hogy te mire vágysz vagy nem vágysz. A leválás egy egészséges, normális és szükséges folyamat, és rohadtul gond, ha a szülő ebben meg akarja gátolni a gyerekét, rá tapad és nem hagyja önállósodni. Kb. borítékolható a felnőttkori szar kapcsolat. Ez nem rólunk, szülőkről szól, hanem a gyerekről.

Btw, az örülj, hogy végre foglalkozhatsz magaddal stb. nem azt jelenti ám, hogy a gyerek születése óta arra vár a szülő, hogy végre nőjön már fel és szakadjon le róla. Csak próbálja azt sugallni, hogy esetleg a magad oldalán is találhatsz ebben kisebb pozitívumot, akkor is, ha amúgy fájdalmas a folyamat neked. De tudom, ez már magasabb értelmezési szint.

tegnap 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
78%
#51 Szülőként az a dolgod, hogy egy önálló felnőttet nevelj belőle, aki 18-25 éves korára képes megállni a saját lábán. Ennek a nevelési folyamatnak a része, hogy nem totyogsz a nyakában amíg el nem költözik, hanem tiszteled, amikor elkezd ő is határokat szabni feléd. A gyereknevelés arról szól, hogy megfigyelheted az a különleges, kedves folyamatot, ahogy egy kisbabából felnőtt ember válik. A részese lehetsz egy rövid ideig a mindennapjainak. Nem a tulajdonod, szórakozásod, hobbid egy gyerek. Hagyni kell, hogy annyi idődet vegye el, amennyire szüksége van. Újszülöttként majd hogy többet, mint amennyid van, a felnőttkorhoz közelítve kevesebbet, mint amit szíved szerint adnál.
tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem 15, hanem 35 éves lenne, két gyerekkel, akkor is elvárnád tőle, hogy heti kétszer menjel el veled bevásárolnii, meg hogy non-stop egy légtérben tartózkodjon veled?
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Édesanyám egy elit gimnáziumban dolgozik pszichológusként, így elég sokat hallottam tőle amíg vele éltem. Azóta már én is anyuka vagyok, ugyan az én kisfiam még csak 7 éves. Te minta példa vagy a magányos anyukákra akik a gyermekeiket házi készítésű haverként kezelik. Ehhez nagyon jól párosul a kontroll mániád és rendkívül hatékonyan vered át saját magad azzal, hogy te egy elfogadó, engedékeny szülő vagy. Fel kéne ébredned, belenézni a tükörbe és átértékelni a kapcsolatod a lányoddal. Elmúlt a kisgyerek kora és már nem te vagy a példaképe és a legjobb barátnője. Lassan felnőtt ember lesz és ahogy minden felnőttnek, így neki is szüksége van magánszférára és "énidőre". Gondold át, hogy mit csinálhat egy kamasz a szobájában. Te is nő vagy gondolom nem kell elmesélnem, hogy nem csak a férfiak maszturbálnak vagy borotválkoznak. És hát, egyik sem könnyű ha közben azon jár az ember esze, hogy mikor nyit rá az anyja. Persze csinálhatná ezt akkor amikor te nem vagy otthon, de ugye ha mindenhová magaddal hurcolod úgy ez nem lehetséges. Ha otthon hagynád lenne ideje magára és utána még az is lehet, hogy kimenne hozzád önszántából beszélgetni.

Az első lépést neked kell megtenned egy nyugodtabb helyzetért, mégpedig azzal, hogy nem söpröd le a válladról azokat amiket itt összeírtunk neked, hanem átgondolod, hogy min tudnál TE változtatni. Ha te változtatsz, a lányod is fog. Kezeld egyenlő partnerként, ülj le vele beszélgetni, hogy mit gondol ő a helyzetről, hogyan tudnátok együtt javítani a kapcsolatotokon. Ez a kor is elfog múlni és ha kitartasz mellette, segítesz neki megkönnyíteni ezt a nehéz, változásokkal teli időszakot és nem próbálod visszafogni, hagyod hogy próbálgassa a szárnyait, akkor pár éven belül magától vissza talál majd hozzád.

Nem könnyű a kamaszkor, de hidd el, csodás lányod van és minden rendben lesz.

Kitartást és sok sikert.

ma 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!