Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a 15 éves lányommal...

Mit tegyek a 15 éves lányommal? Már nem bírom elviselni!

Figyelt kérdés

*Heti 1-2x van bebásárlás. Ragaszkodom együtt elmenni, hogy mindeninek meglegyen amit akar (ésszerű keretek között, nincs kolbászból a kerítés!), meg hátha emlékeztet valamire amiről beszéltünk, hogy vesszük. Sokszor volt, hogy elfelejtettem valamit amire ő emlékeztetett. Olyan szépen működött 10+ évig. Most meg már veszekedéssel kell kierőszakolni, hogy jöjjön! Legalább ennyit legyünk együtt, könyörgöm! Aztán végig húzza a száját. Hát én szégyellem magam, amilyen pofákat tud vágni.

*Van macska itthon, a lakásunk nem túl nagy, hát járkáljon kedvére, ezért nyitva a lányom ajtaja. Már ez sem, ajtó becsuk, sőt ami ennél is szebb, hogy már kulcsra is van, hogy zárja. Mintha olyan sokszor bejárnék hozzá, pedig nem.

*Hozzászólok és mintha egyetlen levegővételemre már ugrani tudna! De nem csak ennyi. Egyébként se mentünk el együtt sokfelé, de már konkrétan a piacra sem ahova szeret kijárni, akkor megy le szombatonként miután én visszajöttem! Boltba, piacon, mindenhol "ciki vagyok".

Büntetni nem tudom mivel a rossz, pofátlan viselkedésért, így nem is volt. A barátnőit szigorúan fogják az anyukák, sehova nem engedik őket, nyáron is egy órát találkozhattak, azt is a közeli bevásárlóközpontban. Egyedül nem jár el. Legtöbb idejét a szobájában tölti. Ha elvenném a telefont gépezne. Ha kikapcsolnám a wifit úgy is tudja írni a wordbe a történeteit. Ha elvenném a gépet ott a füzet. Ha írni nem tud, hát olvas. Ha nem adnék pénzt könyvekre arra ott a könyvtár. Na, sosem korlátoztam a kreatív tevékenységeit, csak azt mondom szerintem nincs mivel büntetni. Ha veszekszünk a viselkedése miatt, például nem lehet vele szót váltani akkor bezárkózik a szobába, de bocsánatot sosem kér.

Elfogadom, hogy kamasz, de ez nem mentség a pofavágásra és az ingerültségre meg arra, hogy cikinek tart bárhol velem lenni.


tegnapelőtt 21:31
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
93%

A kamasz kor velejárója hogy cikinek tart. Ne vedd magadra.


Az meg hogy zárja a szobája ajtaját, teljesen természetes hiszen neki is szüksége van privát szférára!

tegnapelőtt 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
73%
Mi a büdös francért csináltál gyereket? Azt hitted, hogy nem lesz kamasz, vagy mi? 😃
tegnapelőtt 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
71%
Én csak a gyereket sajnálom...
tegnapelőtt 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
70%
Szegény lány :(
tegnapelőtt 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
Magyarázza már el nekem valaki, miért szegény lány! Semmi lehetetlent nem kérek tőle!
tegnapelőtt 21:42
 6/56 anonim válasza:
85%
Minden amit leírtál teljesen normális, és senki nem érti miért vagy rajta megsértődve. Ezen mit kell tovább magyarázni?
tegnapelőtt 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

Üdv a kamaszkorban! :D

Nincs a lányoddal semmi baj, átlagos kamasz. Olvass utána!

tegnapelőtt 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
19%
Hát nem tudom, szerintem azért nem kellene ennyire természetesnek, meg normálisnak lenni, hogy egy kamasznak olyan szinten ciki a szulojevel lenni, hogy még boltban és piacon sem mutatkozik vele. Négyen vagyunk testvérek, egyikunkre sem volt ez jellemző kamaszként...itt valami más van a háttérben. Nyilván ilyenkor az ember már nem fogja az anyja kezét, és nem csokolgatja a tömegben, de az azért nagyon erős túlzás, hogy nem mutatkozik vele egy tescós bevasarlason. Kérdező, érzelmileg minden szükségletét kielégíted a lányodnak? Nem voltál vele sosem túl szigorú, ítélkező, zsarnokias? Ha volt olyan, hogy ő akart neked beszélni érzésekről, élményekről, vagyakrol, nyitott voltál rá, nem b*sztad le Az igényei miatt? Ilyenek..bocsi, nem bántani, vagy ítélkezni akarok, csak megérteni a helyzetet, mert itt valami felrement a nevelésben, de ez nem száz, hogy a te hibád, nyilván van neki apja is.
tegnapelőtt 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
9%
Normálisnak venni * nyolcas voltam
tegnapelőtt 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
78%

7


Nem átlagos kamasz, hanem átlagos ember. Én azt sem értem, hogy eddig hogy bírt ki nyitott ajtóval élni. Pláne egy olyan emberrel, akinek az első reakciója az a privát szféra igénylésére meg arra, hogy szeretné végre valaki a saját életét élni, s nem akart többet az anyja mellett díszelegni non-stop, hogy mivel tudná bűntetni.

tegnapelőtt 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!