Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a 15 éves lányommal...

Mit tegyek a 15 éves lányommal? Már nem bírom elviselni!

Figyelt kérdés

*Heti 1-2x van bebásárlás. Ragaszkodom együtt elmenni, hogy mindeninek meglegyen amit akar (ésszerű keretek között, nincs kolbászból a kerítés!), meg hátha emlékeztet valamire amiről beszéltünk, hogy vesszük. Sokszor volt, hogy elfelejtettem valamit amire ő emlékeztetett. Olyan szépen működött 10+ évig. Most meg már veszekedéssel kell kierőszakolni, hogy jöjjön! Legalább ennyit legyünk együtt, könyörgöm! Aztán végig húzza a száját. Hát én szégyellem magam, amilyen pofákat tud vágni.

*Van macska itthon, a lakásunk nem túl nagy, hát járkáljon kedvére, ezért nyitva a lányom ajtaja. Már ez sem, ajtó becsuk, sőt ami ennél is szebb, hogy már kulcsra is van, hogy zárja. Mintha olyan sokszor bejárnék hozzá, pedig nem.

*Hozzászólok és mintha egyetlen levegővételemre már ugrani tudna! De nem csak ennyi. Egyébként se mentünk el együtt sokfelé, de már konkrétan a piacra sem ahova szeret kijárni, akkor megy le szombatonként miután én visszajöttem! Boltba, piacon, mindenhol "ciki vagyok".

Büntetni nem tudom mivel a rossz, pofátlan viselkedésért, így nem is volt. A barátnőit szigorúan fogják az anyukák, sehova nem engedik őket, nyáron is egy órát találkozhattak, azt is a közeli bevásárlóközpontban. Egyedül nem jár el. Legtöbb idejét a szobájában tölti. Ha elvenném a telefont gépezne. Ha kikapcsolnám a wifit úgy is tudja írni a wordbe a történeteit. Ha elvenném a gépet ott a füzet. Ha írni nem tud, hát olvas. Ha nem adnék pénzt könyvekre arra ott a könyvtár. Na, sosem korlátoztam a kreatív tevékenységeit, csak azt mondom szerintem nincs mivel büntetni. Ha veszekszünk a viselkedése miatt, például nem lehet vele szót váltani akkor bezárkózik a szobába, de bocsánatot sosem kér.

Elfogadom, hogy kamasz, de ez nem mentség a pofavágásra és az ingerültségre meg arra, hogy cikinek tart bárhol velem lenni.


tegnapelőtt 21:31
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
87%

Remélem, hogy nem valódi kérdés. Tuti troll vagy, abból is harmatgyenge.


Ha mégis igaz, szerencsétlen lány, jesszusom. Konkrétan idehánytál róla egy szidás áradatot. Te vagy az a típus, aki a lányát felnőtt korában sem fogja egy percre békén hagyni, "hát én neveltelek fel!" címszó alatt, és állandóan rajta lóg.


HAGYD MÁR BÉKÉN.


Menj bevásárolni egyedül, jesszusom. Bevásárló lista, előre megírva, szívesen.

Egy minimum 35 éves nő vagy, tényleg nem hiszem el, hogy ilyen életképtelen egy édesanya. Lehetetlen. (Majd megtanulod, ha valamit elfelejtesz megvenni, szépen visszamész érte a boltba, máskor jobb listát írsz.)


Jó, hogy zárja az ajtaját, magánszféra. Te nem voltál kamasz??


Minden szülő ciki. Évekig ilyenkor. Te is. Minden egyes szülő.

Tényleg nem láttál még kamaszt? Sehova sem akar veled menni. Pont. Hagyd békén.


Úristen, legyen már életed. Menj nélküle. Pasizz, randizz (férjeddel, ha van), barátnőzz, sportolj, legyen hobbid.


A lányod helyében, ha meglátnám, hogy rólam egy ilyen áradatot írtál ki...

tegnapelőtt 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy túl szigorú vagy zsarnokias voltam. Mindenről lehet velem beszélni. Apja nincsen, az az valahol van, de már gyerekkora óta nem érdeklődik iránta. Vége lett a kapcsolatunknak, részéről a gyerekkel is végzett, de persze ezt sosem mondtam a lányomnak ilyen formában. Aki nem keres, azzal nem is kell foglalkozni mindegy hogy vér vagy nem vér.
tegnapelőtt 21:55
 13/56 anonim ***** válasza:
94%
Semmit. Ne erőltesd. Ez neki már nem közös program, csak azt éred el vele, hogy ne akarjon időt tölteni veled
tegnapelőtt 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
Sosem büntettem! Mert nincs mivel! Ezért írtam feltételesen a lehetőségeket amik nem megvalósíthatóak! Hogy nézne már az ki, hogy "most egy hétig nincsen olasás!"
tegnapelőtt 21:58
 15/56 anonim ***** válasza:
88%

Veled is hamar vége lesz a kapcsolatnak, ha így folytatod. Olvasd már vissza, miket írtál. Milyen borzalmasan hosszan. Semmi szeretet nincs benne.


Kamasz, ilyenkor kemények, össze kell a fogat szorítani. Így csak egyre távolabb és távolabb lököd magadtól.


Pont fordítva működnek. Jössz sütit sütni? Fúj, az dedósnak való, anya nemár. Ha viszont nem szólsz neki, elkezded sütni, kijön a konyhába a jó illatokra, beszélgettek pár szót, eszik, visszamegy. Pont, hogy ne erőltess. Semmit.


Csinálj magadnak programokat, életet. Hagyd békén.


Ja és szeresd. Ne tutujgasd, de figyelj rá. Ha menstruál, vegyél neki csokit. Stb. Kis gesztusok. Szeretet.

tegnapelőtt 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
De az akkor sem normális viselkedés, hogy így viselkedik az anyjával! Én is voltam kamasz és sosem voltam ilyen ingerült, hogy majdnem a levegővétel is "bocsánatos bűn"!
tegnapelőtt 22:00
 17/56 anonim ***** válasza:
93%

Ó, én ezt feladtam!

Josz a boltba?

Nem!

Ok, kell neked valami?

Igen, dezodor..

De utána nincs reklamálás. Max legközelebb veszek.


Segítsek háziban?

Igen,...


Már nem is kérdezem, hogy jön -e sétálni, csak beszolok, hogy elmegyünk.


Nem zavar, ha bezárkózik és zenét hallgat. Ha olyanja van, úgyis kijön hozzánk tévézni. Ha nem tetszik neki, elmegy.

Szóval nem nyaggatom!


A húga még a fordítottja, le nem száll rólam.


Ők 11 és 14 éves lányok

Én 38 N

tegnapelőtt 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
86%

Hát hidd el ő se bír elviselni téged!

Nem értem miért nem lehet tiszteletben tartani a személyes terét.nem akar menni?na és?? Miért kell erőszakosan elvinni ha nem akar?Nem szakad le az ég ha nem megy.

tegnapelőtt 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
21%
Ha nincs apa a képben, nyilván az a baj, azért viselkedik így a lányod. Nem, ez nem normális, hiába írja le száz szintén lelki sérült nő, hogy az.
tegnapelőtt 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
81%

Eddig 4-5 kommentet írtál. Magyarázkodsz.

Bizonygatod az igazad.

Nem reagálsz az ötletekre.

Tagadásban élsz, dehogynem viselkedtél így, csak már nem emlékszel rá.

A lányod meg egyébként is valószínűleg más habitus, 50% az apjától van ugye. Ő nem te.


Nem fogadod el őt egyáltalán. Ha ilyen anyám lenne, fú...


Menj pszichológushoz, sürgősen.

tegnapelőtt 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!