Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engeditek/engedni fogjátok...

Engeditek/engedni fogjátok majd lányotoknak a tampon használatát?

Figyelt kérdés

Ha nem, miért nem?

Érdekelne, hogy szülői szemszögből ha tartotok, mi az oka. Ugye sokszor csak a fordítottját látjuk itt, a tizenévesek írják, hogy anya nem engedi a tampont.

Vajon kinek milyen ellenérve van, hogy a lánya tampont használjon?



júl. 24. 16:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy okoz gondot szüzen, semmi köze hozzá. Én is szűz voltam amikor tampont kezdtem használni, mert tornáztam és zavaró volt a betét (meg a szűk dresszben baromi látványos). Ráadásul a szűzhártya kb a felhelyezésnél átszakadhat, vagy egy erőteljesebb tornától. A szüzesség, mint fogalom nem a szűzhártya megléte, hanem lefeküdt-e fiúval.
júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%
#7 jóval a szüzességem elvesztése előtt használtam tampont, hosszú évekig. Soha nem volt fajdalmas a kivétele.
júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
#10 Azért, mert sok a tévhit az egész női ciklus kérdésében. Általában félretájékozódás miatt szokott lenni a szülőknek valami teljesen alaptalan aggodalmuk, amiért nem engedik a tamponhasználatot a kamasznak.
júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

10es: mert sok a tévhit, mint a szüzen nem lehet, az én kedvencem mondjuk az "nem lesz utána szűz" ha átszakítja a szűzhártyát a tampon (ami vagy megvan még vagy nincs) de biztos vannak még ilyenek. Habár azt hittem ebből "kinőttünk" már, én 12 éves korom óta menstuálok, 13 évesen már tamponoztam, mert tornáztam, az osztálytársnőm szintén (ő meg úszó volt), akkor nyomták ezeket. Nyilván nálam/nálunk nem volt nagyon más opció még (a köztudatban), tampon vagy betét, én még csak csak megoldottam volna sok kellemetlenséggel, de aki úszik az betéttel hogy? Senkit sem érdekelt edzésen vagy versenyen, hogy megjött, heti 3 edzésem volt, plusz volt "szerencsém" diákolimpián úgy indulni, hogy pont a legerősebb napon. Az edző tudta, annyit kérdezett, hogy menni fog vagy kihagyom? Ha így is indulok és fáj szóljak, van nála görcsdó meg fájdalomcsillapító, de volt nálam is 🤷🏼‍♀️.

(11-es voltam)

júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
17 éves a lányom, van itthon betét is, tampon is. Azt használ, amit akar, nem kell engedélyt kérnie.
júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

9, lehet használni szűzként, én is bőven az voltam 15 évesen, amikor elkezdtem, de ehhez azért nézz meg egy anatómiai ábrát:

"A szűzhártya ELŐTT áll meg a tampon!", mert baromság.

A szűzhártya a hüvelybemenetnél van.

júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

16!


Azt néztem én is... Nő, és nem tudja,hogy hol van a szűzhártya...

júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Engedném, de nem akarja használni.
júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Engedném. De emlékszem az én első próbálkozásaimra 13, majd 15 évesen. Még az OB mini mindenféle silktouch bevonatos tampont se tudtam felhelyezni. Azután kezdtem tampont használni, mikor már nagyobb voltam, és már volt aktívabb nemi életem a barátommal.
júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%
Engedném persze. Mondjuk én nem használok, mert nekem fájdalmas a felhelyezés, meg úgy gondolom, nem túl egészséges egész nap valamilyen idegen tárgy a hüvelyben.
júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!